fbpx
Kurs 3ds max projektowanie do druku 3d

Zobacz jak prawidłowo zaprojektować model i wydrukować go w 3d. Zaprojektuj, wymodeluj, wydrukuj i zaskocz znajomych wymyśloną lampą lub nowym wazonem. Poznaj dynamicznie rozwijającą się technologię i zdobądź nowe doświadczenie.

     Poziom: średnio zaawans.

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 2 h 45 min

    Program: 3ds Max 2016, Meshmixer

Druk 3d

Jeszcze kilka lat temu nawet nikt nie pomyślał, że w domowym zaciszu będzie można sobie zaprojektować i wydrukować wazon lub głośniki do komputera. Projekty tego typu były przeznaczone dla nielicznych i całość brzmiała raczej jako dobry film science-fiction. Ludzie nie wierzyli, że może powstać coś takiego jak drukarka przestrzenna.

Jak pokazał czas, drukarki powstały i zdobywają świat swoją wszechstronnością. Przy ich pomocy powstają najróżniejsze przedmioty począwszy od prostych projektów jak elementy codziennego użytku, po bardzo skomplikowane obiekty jak np. projekty domów. Druk 3d znajduje zastosowanie w niemal każdej gałęzi o czym świadczy fakt, że jest co raz chętniej doceniany w medycynie. Okazało się bowiem, że druk 3d to nie tylko ułatwienie sobie życia projektami gadżetów.

Prawdziwym przełomem było wydrukowanie serca w 3d. Przy jego pomocy powstało już wiele modeli ratujących życie jak serce, mózg, protezy. Tak naprawdę świat drukowania przestrzennego cały czas się powiększa i jest to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się technik informatycznych. Powstają co raz bardziej odważne projekty jak np. jadalne żelki.

Dostęp do drukarek 3d jest również co raz bardziej powszechny dzięki co raz bardziej przystępnym cenom oraz wejściu na rynek kolejnych producentów. Obecnie co raz więcej szkół wyposaża swoje pracowanie w drukarki 3d. Tak naprawdę przed technologią drukowania przestrzennego jeszcze wiele do odkrycia i na pewno jeszcze nie raz jej zastosowanie nas zaskoczy.

Czego się nauczysz ?

Jak modelować zgodnie z drukiem 3d

Jak dzielić elementy obiektu do druku

Jak poprawiać błędu modelu

Pracy z Autodesk meshmixer

Analizy projektu na potrzeby druku w meshmixer

Jak zaprojketować lampę do domu

Eksportowania modelu do formatu STi

Poznasz zasady tworzenia obiektów przestrzennych

Projektowania elementów złożonych

Szybkiej pracy z 3ds maxem
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które poznały 3ds Maxa
Do kursu wymagana jest podstawowa znajomość pracy z programem 3ds Max
Dla ciekawskich druku 3d
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich fanów programu 3ds Max oraz dla osób, które myślą na poważnie o druku przestrzennym. Z kursem dowiesz się zaprojektować model gotowy do druku, zrozumiesz działanie programu Meshmixer. Zaczniesz od modelowania, następnie przystosujesz projekt tak by cały proces druku odbył się po Twojej myśli. Sprawdzisz środki ciężkości, grubość ścian, dokonasz eksportu do formatu STL.
Druk 3d dla każdego

Obecnie tajniki pracy z drukiem 3d są trudno dostępne. W internecie jest bardzo mało wiedzy na temat drukowania przestrzennego. Tymczasem jest to niesamowita kategoria informatyki do odkrycia. Z racji nieustannego rozwoju poznanie zasad druku 3d może być świetnym pomysłem na edukację oraz inwestycje w przyszłość. Być może już za jakiś czas większość przedmiotów będzie powstawać właśnie w ten sposób ?

Modelowanie

Z myślą o wszystkich, którzy chcieli by wkroczyć w arkana druku 3d przygotowaliśmy kurs wprowadzający do projektowania modeli na potrzeby druku przestrzennego. Kurs pozwoli Ci poznać najważniejsze zasady modelowania i powstawania projektów specjalnie pod drukowanie przestrzenne. Musisz wiedzieć, że sukces Twojego druku tkwi w dobrze zaprojektowanym modelu.

Dlatego też proces modelowania powinieneś poznać i opanować na samym początku. W kursie prezentujemy prace z programem Autodesk 3ds Max oraz Meshmixer.  Zaczniesz od prostych projektów gdzie poznasz najważniejsze funkcje jak np. turbosmooth, bend, twist, flex, skew.

Wydrukuj sobie lampę do pokoju

Następnie stworzysz projekty, które możesz wykorzystać w swoim domu. Znudziła Ci się lampa w salonie ? A może chciałbyś nowy wazon do kwiatków ? Nie ma problemu. Razem z kursem zaprojektujesz sobie te elementy na potrzeby druku 3d. Zaprojektujesz kilka użytecznych przedmiotów takich jak uchwyty, kubek, haczyk na klucze, wazon, miska.

Ruchome elementy 3d

Zobaczysz również jak tworzyć bardziej skomplikowane obiekty z ruchomymi częściami. Stworzysz model samochodu. Następnie nauczysz się dzielić jego elementy na poszczególne części, by później wydrukować je na drukarce 3d.

Spis lekcji

1. Szybkie modelowanie na podstawie funkcji turbosmooth, bend, twist, flex, skew
2. Projekt samochodu o małej liczbie polygonów na podstawie 1 boxa
3. Projektowanie elementów wyposażenia domowego
4. Rozdzielenie elementów na potrzeby druku 3d
5. Analiza projektu do druku 3d
6. Projekt lampy do druku 3d

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs 3ds max projektowanie do druku 3d”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *