fbpx
Kurs tworzenie animowanych infografik

Naucz się projektować animowane infografiki w programie Illustrator oraz After Effects. Zobacz jak pracować z typografią i dobrać odpowiedni font oraz kolor. Dodaj życia do swojego projektu w postaci animowanego ruchu, który zaciekawi oglądającego.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 27.02.2017
  • Czas trwania: 4 godziny
  • Program: Illustrator CC, After Effects CC 2017
Czytelne informacje za pomocą infografiki

Codziennie przetwarzamy mnóstwo nowych wiadomości oraz informacji w różnych formach. Programy w telewizji, artykuły w gazecie, reklamy graficzne – wszystkie starają przekazać nam jak najwięcej treści. Na niektóre z tych form przekazu jesteśmy już na tyle uodpornieni, że praktycznie nie docierają do naszej świadomości.

Dlatego też została wymyślona infografika. Jest to obecnie jedna z najlepszych metod na przekazanie skomplikowanych informacji, a do tego zapadająca w pamięć i przykuwająca uwagę. Skuteczność przekazywania wiadomości tym sposobem jest bardzo skuteczna ponieważ za sprawą wizualizacji, wiadomośći są bardzo przyswajalne. Infografika należy również do chętnie udostępnianych materiałów w mediach społecznościowych co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność tej formy przekazu. Warto również wspomnieć o uniwersalności tego nośnika przekazu.

Chętnie wykorzystują ją firmy marketingowe do prezentacji, branża edukacyjna, firmy finansowe do przedstawienia raportów oraz dziennikarze do wizualnego przedstawienia danych statystycznych. Infografika swój sukces zawdzięcza przede wszystkim połączeniu obrazków z treścią przy zachowaniu minimalizmu w doborze ilości słów i skomplikowania obrazów. Wystarczy rzut oka na projekt i już mamy obraz skali danego tematu lub zjawiska przedstawionego w formie wykresu, diagramu, kołowej.

Czego się nauczysz ?

Tworzyć estetyczne wektory

Animacja kształtów w After Effects

Praca z tekstem

Praca z kamerą

Tworzyć wykresy słupkowe

Tworzyć wykresy kołowe

Tworzyć efekty zanikania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które interesują się animacją
Na pewno będą z niego zadowoleni wszyscy projektanci graficzni na co dzień projektujący infografiki ale chcący urozmaicić swoje projekty poprzez animację. Jest to również dobre źródło informacji dla osób zajmujących się montażem wideo ponieważ pokazuje jak można wykorzystać Aftera w nieco inny sposób. Zobaczycie jak tworzyć kształty, pracować z tekstem, animować ruch kamery.
Dla każdego grafika
Skorzystają z niego również osoby zaczynające swoją przygodę z grafiką i szukający inspiracji do nowych projektów. Na pewno umiejętność stworzenia animowanych infografik zaowocuje wieloma nowymi zleceniami.
Dla osób znających podstawy Aftera oraz Illustratora
To szkolenie jest praktycznie dla każdego. Nawet jeśli nie interesujesz się projektowaniem graficznym to wiedza z zakresu wizualnego przedstawiana danych może być mile widziana w Twojej pracy oraz stanowić dodatkowy atut w rubryce Twoich umiejętności w CV. Pozwoli Ci tworzyć ciekawe raporty, dane, prezentacje.
Animowane infografiki

Dobry temat w połączeniu z interesująca prezentacją oraz estetyczne i czytelne wykonane to recepta na udaną infografikę. W doborze tematu niestety Ci nie pomożemy, ale za to pokażemy Ci jak stworzyć infografikę, która zainteresuje Twojego klienta. Jednym z pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć zaczynając projektować infografikę jest pytanie ”w jaki sposób przedstawię dane” ? Oczywiście w jak najskuteczniejszy.

Jednak co zrobić, by w tłumie podobnych projektów wyróżnić naszą infografikę ? Proponujemy Ci stworzyć projekt wybierając bardzo efektywny i skuteczny sposób. Stwórz ją w formie animowanej. O ile statyczne infografiki są na porządku dziennym, to ruchome, animowane przedstawienie danych może być strzałem w dziesiątkę. Wyróżnij się z tłumu i daj swoim klientom, pracownikom lub czytelnikom atrakcyjną formę przekazu danych.

Pracuj z wektorami

W tym kursie przebrniesz przez wszystkie etapy tworzenia animowanych infografik. Na początek w programie Illustrator zaprojektujesz wszystkie plansze, na które będzie składała się Twoja infografika. Na tym etapie pracy nauczysz się korzystać z narzędzi do tworzenia wektorów. Narysujesz kształty, stworzysz i wyedytujesz ciekawe wektorowe symbole. Zobaczysz co to jest kreskowanie, jak stworzyć koło, zaokrąglenia, wypełnienia, obrysowania.

Poznaj elementy animacji

Następnie swój statyczny projekt przeniesiesz do programu After Effects, by nadać mu życia. Tam również stworzysz kilka rodzajów kształtów wektorowych, co pokaże Ci, że ten program jest na tyle wszechstronny, by spokojnie poradzić sobie z grafiką wektorową. Jak przystało na prawdziwe cechy dobrej infografiki musisz stworzyć czytelny tekst. Dlatego w kolejnym etapie nauki popracujesz z tekstem i opiszesz swój projekt, poznasz cechy typografii w Afterze.

Najazdy kamery

Po dopracowaniu obrazkowej i tekstowej formy, przyszedł czas na najważniejszy etap kursu, gdzie dodasz ruch do zaprojektowanych elementów. Tutaj nauczysz się pracować z kamerą, tworzyć oraz edytować ścieżki ruchu, dodawać animowane efekty ruchu, by projekt nie był nudny. Zobaczysz jak połączyć wszystkie sceny i plansze w jedną animowaną całość. Podczas nauki zaprojektujesz kilka popularnych typów infografik. Diagramowa, wykresowa, kołowa oraz opisowa. Wszystkie razem pozwolą Ci poznać ich wady i zalety, a zarazem urozmaicą przedstawienie danych.

Spis lekcji

1. After Effects
– rysowanie kształtów
– edytowanie ksztatłów

Illustrator
– tworzenie wektorów
– zaokrąglenia, obrysowania, wypełnienia, koła, kreskowanie

2. After Effects – infografika opisowa
– praca z wektorami
– krzywe
– dodawanie tekstu, elementy typografii
– ustawienie kamery
– tworzenie opisu infografiki

3. After effects – infografika wykresowa/kołowa
– dodawanie scen do infografiki
– tworzenie wykresów kołowych
– tworzenie wykresu słupkowego
– animacja opisów

4. After Effects – animacja
– animowane wielu scen
– tworzenie ruchu kamery
– efektu ruchu

5. After Effects
– tworzenie ścieżki ruchu

6. Illustrator
– odnajdywanie ścieżek
– tworzenie planszy początkowej

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs tworzenie animowanych infografik”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *