fbpx
Kurs animacja reklamowa, explainer video

W kursie przebrniesz przez proces projektowania zaczynając od stworzenia pakietu wektorów w programie Illustrator. Następnie stworzone wektory przeniesiesz do programu After Effects gdzie przekształcisz je w animację dodając ruch, kamery, efekty przejścia. Nowo zdobyta wiedza tworzenia ruchomych video animacji pozwoli Ci rozwinąć Twoje portfolio o dodatkowe umiejętności.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 14.06.2017
  • Czas trwania: 5 godz 30 min
  • Program: Illustrator CC, After Effects CC
Animacje – sposób na niebanalną formę reklamy

Dobra reklama powinna pobudzać wyobraźnie i jednocześnie być zapamiętana. Jedną z form, która spełnia te warunki jest animacja wideo. Za sprawą swojej dynamiki, wyrazistości dźwięku oraz obrazu w bardzo szybki sposób pobudza ciekawość widza. Modne ostatnio filmy reklamowe w stylu flat design to świetny sposób na podkreślenie walorów produktu lub usług oraz przekazanie zasad działania strony internetowej lub aplikacji.  Pokazanie w paru sekundach filmu najważniejszych cech danego elementu reklamowego, pozwala u widza wzbudzić emocje wywołujące podjęcie decyzji. Może to być zachęcenie widza do zakupu, rejestracji na stronie, udziału w jakimś wydarzeniu, wykonanie telefonu itd.

Animacja reklamowa inaczej explainer wideo to nie tylko dobra forma reklamowa. Za jej pomocą możesz ciekawie przedstawić zakres działalności Twojej firmy, opowiedzieć jej historię, opisać sukcesy oraz sposób działania. Animacje wideo z pewnością podniosą prestiż i wzbudzą zaufanie dla Twojej firmy. Ta forma przekazu znajdzie również zastosowanie jako materiał szkoleniowy, poradnik instruktażowy. Ludzie chętnie oglądają tego typu materiały dlatego jest to świetna okazja na przekazanie skondensowanej porcji wiedzy na nawet skomplikowany temat.

Czego się nauczysz ?

Praca z kształtami
Twórz wektorowe kształty za pomocą różnych narzędzi. Przekonaj się jak prosto można rysować skomplikowane figury.

Poznaj narzędzia
Zobaczysz w praktyce jak używać narzędzi programu Illustrator. Zmiana i transformacja obiektów, posługiwanie się kolorem, praca ze ścieżkami, posługiwanie się piórem, ołówkiem, edycja obiektów.

Export
Dowiesz się jak stworzone wektorowe elementy zapisać na potrzeby projektu animacji i zaimportować się w programie After Effects.

Efekty wizualne
Naucz się edytować i zmieniać stworzone wektory bezpośrednio w programie After Effects. Stwórz z płaskich wektorów efekt przestrzenny.

Animacja 2d/3d
Jak ze statycznej grafiki stworzyć ruchomą animację ? Ustawić kąt padania świateł, dodać najazdy oraz oddalenia kamery, ustawić ruch poruszania się obiektów, zaanimować tekst,

Klip wideo
W ostatnim etapie połączysz wszystkie sceny w jedną całość, tworząc kompozycje, która końcowo stanie się Twoim filmem reklamowym. Wykorzystaj go do promocji twojego biznesu, produktu lub strony.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które inwestują w wideo marketing.
Animacja reklamowa to świetne urozmaicenie video marketingu. Wypromuj swój biznes lub produkt szybko i zwięźle. Użyj formy wideo jako wabika do skorzystania z Twoich usług Podnieś współczynniki konwersji nawet o 400%
Dla grafików
designerów oraz agencji filmowych
Dla szkoleniowców, trenerów
startupów oraz właścicieli stron internetowych
Skuteczny przekaz wideo

Explainer wideo może stanowić uzupełnienie dla filmów wideo i robić jako intro lub może też być samodzielnym klipem umieszczanym na stronach, w mediach społecznościowych. Dzisiaj forma tekstowa przegrywa z wizualna dlatego o wiele lepiej zareklamować produkt wybierając jasny, prosty graficzny przekaz jakim jest animacja 2d/3d. Paro sekundowy klip zareklamuje Twój produkt o wiele skuteczniej niż tysiąc słów.

Oszczędzaj i twórz samemu

Ceny animacji reklamowej zaczynają się od 500 zł za jedną scenę. W przypadku animacji wykonanej w technice 3d mówimy tutaj o kwotach rzędu 1000 zł za jedną scenę. Jak widzisz kwoty są dosyć wysokie. Dlatego jeśli dysponujesz wiedzą z zakresu obsługi programów Illustrator oraz After Effects możesz samemu stworzyć własny klip wideo razem z naszym kursem.

Explainer od zera

Kurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym tworzysz wektorowe elementy na potrzeby animacji. Dzięki temu zobaczysz jak przebiega praktyczna praca w programie Illustrator. W drugim etapie wyeksportujesz stworzone obiekty do programu After Effects, by tam nadać im ruchu, przestrzenności, nałożyć efekty przejścia, ustawić kamery oraz oświetlenie. Przebrniesz przez wszystkie etapy tworzenia klipu w stylu explainer wideo co zaowocuje umiejętnością, która może przydać Ci się we własnej firmie lub jako rozwinięcie obecnych usług. Będziesz mógł od tej pory sam tworzyć takie animacje dla swoich klientów zarabiając bardzo dobre pieniądze.

Jasność przekazu

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które znają już podstawy obsługi programów Illustrator oraz After Effects. Pamiętaj, że Twoim klientom o wiele łatwiej jest obejrzeć wideo niż przeczytać tekst. Żaden inny nośnik nie przedstawi Twojego tematu szybciej i klarowniej niż film. Formatem video szybciej wyjaśnisz skomplikowane zagadnienie. Format ten to również najchętniej udostępniany format w mediach społecznościowych. Wykorzystaj jego potencjał.

Spis lekcji

1. Illustrator – ustawienie projektu
2. Illustrator – projektowanie elementów wektorowych
3. Illustrator – projektowanie elementów wektorowych, myszka, tablet, drukarka, pendrive
4. Illustrator – projektowanie elementów wektorowych – aparat, ipad
5. Illustrator – projektowanie elementów wektorowych – słuchawki
6. Illustrator – projektowanie elementów wektorowych – kubek
7. After Effects – export wektorów, tworzenie efektu przestrzennego z płaskiego obiektu, ustawienie świateł
8. After Effects – tworzenie i edytowanie wektorów
9. After Effects – efekty animacji
10. After Effects – animacja kamery, najazdy i oddalania
11. After Effects  – animacja tekstu
12. After Effects – ustawienie ruchu obiektu
13. After Effects – animacja na podstawie siatki
14. After Effects – dodawanie elementów do animacji
15. After Effects – typografia animacja
16. Animacja całej kompozycji

1 opinia dla Kurs animacja reklamowa, explainer video

  1. Ariel
    Oceniony 5 na 5.

    Nie spodziewałem się, że znajdę kurs na ten temat. Wpisałem w google i co ? Znalazłem ten kurs. Polecam go wszystkim, którzy interesują się tematem motion designu. Warto.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *