fbpx
Kurs animowane logo

W kursie zobaczysz techniki pracy w programie Illustrator podczas projektowania statycznych elementów logo oraz typografii. Stwórz atrakcyjną animacje. Poznaj wskazówki, sztuczki i techniki od doświadczonego projektanta w After Effects. Urozmaić swoje wideo filmy o intro w postaci animowanego logo. Podnieś profesjonalizm swoich klipów.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 26.06.2017
  • Czas trwania: 5 godzin
  • Program: Illustrator CC, After Effects CC
Tworzenie animacji logo w programie After Effects. Kompletny przewodnik.

Illustrator CC, After Effects CCJak wiadomo logo to jeden z ważniejszych elementów przy budowaniu wizerunku firmy. To właśnie logo zapada najbardziej w pamięć w świadomości Twoich klientów i sprawia, że Twoja marka jest kojarzona i rozpoznawalna na rynku. Za sprawą rozwoju technologi oraz szybkiego internetu, dostępnego niemal wszędzie gdzie się znajdujemy, wideo wygrywa z innym formatem przekazu. Dlatego też tak wiele firm i grafików stara się ożywiać statyczne projekty swoich logo, dodając do nich animowany ruch oraz efekt trójwymiarowości.

Czego się nauczysz ?

Praca z wektorami
Poznaj metody pracy w Illustratorze. Dowiedz się jak korzystać z pióra, tworzyć ścieżki, korzystać ze wzorków projektując sygnet Twojego logo.

Adobe Typekit
Zobacz jak korzystać z bardzo przydatnego narzędzia jakim jest Adobe Typekit w tworzeniu i edytowaniu typografii Twojego projektu.

Praca z kolorem
Zobacz jak edytować i korygować kolory oraz tworzyć ciekawe stylizacje, które urozmaicą Twoje logo.

Efekty specjalne
Korzystaj z możliwości jakie oferuje After Effects. Nałóż efekty particle, wykorzystaj opcje CC Scatterize, ustaw kamery oraz światła.

Animacja 2d oraz 3d
W kursie stworzysz projekty logo zarówno w animacji 2d oraz w bardziej zaawansowanej 3d. W tym celu wykorzystasz dodatkowy plugin do Aftera.

Różne możliwości
6 projektów pozwoli Ci poznać różne sposoby pracy. Stwórz logo korzystając z efektów cząsteczkowych, logo wieloelementowe, logo w środowisku 3d i wiele więcej.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które
chcą poznać tajniki programu After Effects
Dla osób, które
chcą rozwinąć swoją wiedza na temat wektorów w Illustratorze
Dla osób, które
chcą poznasz zewnętrzne pluginy w Afterze
Dla osób, które
chcą zarabiać sprzedając własne animacje
Dla osób, które
chcą podnieść prestiż swoich materiałów wideo
Animowane logo

Ruchome logo na pewno stanie się o wiele nowocześniejsze, przykuwające uwagę. Efekt animacji pozwala zdynamizować odbiór Twojej firmy, pokazać najważniejsze elementy charakteryzujące Twoja markę wykorzystując praktycznie kilka sekund filmu. Projekt takiego logo możesz użyć w reklamach, klipach, jako intro prezentacji oraz w mediach społecznościowych i wszędzie tam gdzie możesz wykorzystać format wideo.

Stworzysz aż 6 projektów

Wiedza z zakresu tworzenia animowanego logo z pewnością zaowocuje oszczędnością pieniędzy. Dziś projekt ruchomego logo wyceniany jest przez firmy na około 500 zł w górę. Jednak dzięki naszemu wideo kursowi, możesz przy odrobinie poświęconego czasu, sam tworzyć takie projekty. Ten kurs wraz z drugim naszym kursem na temat projektowania Explainera Video, da Ci kompletną wiedzą z zakresu pracy nad animowanym wideo. Naucz się tych umiejętności, a zapewniam Cię, że będziesz zarabiał dobre pieniądze na swoich projektach. Wbrew pozorom jest to niewykorzystana luka na naszym rynku i warto zaoferować ludziom usługę projektowania animacji.

Popracuj nad wektorami oraz typografią

W kursie, który dla Ciebie przygotowaliśmy przebrniesz przez wszystkie etapy projektowania animowanego loga. Zaczniesz od stworzenia statycznego loga czyli znaku graficznego oraz typografii. Przygotujesz wszystkie elementy korzystając z programu Illustrator. Następnie zobaczysz jak to wszystko wyeksportować do After Effects. To właśnie tutaj będziesz ożywiał stworzone wektory nadając im odpowiedni ruch, ustawiając kamery, tworząc efekty przestrzenne, dodając efekty cząsteczkowe.

Poznaj inne oblicze Aftera

Czasy gdy animacją rządził program flash dawno minęły. Jednak animacje nadal mają się świetnie i są co raz chętniej wykorzystywane w tworzeniu brandingu marki. Dziś królem w programach do animacji stał się After Effects. Wspaniałe narzędzie, które musi znać nie tylko wideo montażysta ale często również grafik. W kursie pokażemy Ci zupełnie inne oblicze tego programu. Pod koniec tego kursu, będziesz miał wielką wiedzę na temat metod animacji loga 2D oraz 3d co sprawi, że od tej pory samodzielnie stworzenie animacji loga nie będzie stanowić dla Ciebie problemu.

Spis lekcji

1. Praca z kształtami  –  proste logo, trim paths, opcje mieszania
2. Illustrator – tworzenie sygnetów logo – wzorki ścieżki, pióro
3. Typografia – Adobe typekit, praca z tekstem
4. Illustrator – tworzenie sygentu
5. Projekt 1 –  Import wektorów do Aftera, efekty particle, symulacja ruchu, CC Scatteri
6. Projekt 1 – After – animacja typografii, korekcja kolorów
7. Logo 2 – animacja typografii, kamery, światła, ruch obiektu
8. Logo 3 animacja pozycji pojedynczych elementów, ustawienia czasu animacji
9. Logo 4 – After – zewnętrzne pluginy, tworzenie środowiska 3d
10. Logo 5 – logo 3d
11. Logo 6 – wieloelementowe stylizowane logo

1 opinia dla Kurs animowane logo

  1. Olga Kristh
    Oceniony 5 na 5.

    Dziękuje za ten kurs, ponieważ wreszcie dostałam to, czego potrzebowałam do stworzenia fajnego ruchomego logo. Konkretne, ciekawe instrukcje i porady. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, jeśli tylko się wie, jak zabrać się do rzeczy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *