fbpx
Kurs Photoshop fotografia nocna

Jak edytować nocne zdjęcia ? Jak edytować gwiazdy, fajerwerki, światła ? Poznaj sposoby na uzyskanie pięknych nocnych kolorów, usuwanie szumów oraz zafarbu. Zobacz jak uzyskać prawidłową ekspozycję i wycisnąć wszystkie szczegóły ze zdjęcia.  Dodaj do zdjęcia gwiazdy, księżyc, zorzę polarną, światła. Zobacz jak stworzyć ruch gwiazd oraz świetliste promienie. Manipuluj Naucz się budować klimat na zdjęciu manipulując kolorami, światłem oraz cieniem.

 • Poziom: średnio zaawansowany
 • Data wydania: 10.01.2017
 • Czas trwania: 2 godz 7 min
 • Program: Photoshop 2017 CC
Edytuj nocne zdjęcia

Zdjęcia nocą to jeden z ciekawszych tematów do fotografowania. Po zapadnięciu zmroku wszystko staje się zupełnie inne niż za dania. W nocnej porze miejsce, które fotografujemy nabiera innego, nowego znaczenia, kształty rzucają ciekawe cienie, światła oświetlają fragmenty domów zupełnie zmieniając miejską architekturę. Ten rodzaj fotografii wymaga od nas podstawowej znajomości oraz doboru odpowiedniego sprzętu. Jednak efekty takiej sesji mogą nas niejednokrotnie zaskoczyć dlatego czasem warto położyć się później spać i wybrać się z aparatem w miasto gdy inni leżą w łóżku.

Zatłoczone w dzień miasta stają się puste, ruchliwe ulice zamierają, krajobrazy nabierają nowych kolorów. W tym okresie możliwe jest pokazanie nawet najbardziej obleganych przez turystów zabytków i atrakcji bez widocznych w kadrze innych osób. Tylko o tej porze możliwa jest zabawa światłem oraz korzystanie z długich czasów naświetlania by pokazać nocny ruch, ślady przejeżdżających samochodów czy też poruszanie się gwiazdozbiorów.

Jednak jeśli jesteśmy zmęczeni zgiełkiem miasta wystarczy trochę oddalić się od centrum i blasku latarni by skorzystać z kolejnej zalety nocnego fotografowania. Wtedy też na niebie pojawia się doskonały obiekt i temat do zdjęć: księżyc oraz gwiazdy.

Czego się nauczysz ?

pracy z nocnymi kolorami

redukowania szumów oraz zafarbów

pracy z modułem Camera RAW

manipulacji trybami warstw

zabawy z gradientami

maskowania i zaznaczeń

korzystania z opcji mieszania

wykorzystywania filtrów

budowania klimatu zdjęcia poprzez kolory i światło
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla wszystkich fotografów
kurs jest doskonałym poradnikiem zarówno dla osób lubiących zdjęcia krajobrazowe jak i dla fotografów wolących miejskie zabawy światłem. Jeśli fascynują Cię nocne kolory to będziesz zadowolony z lekcji gdzie poruszamy tematykę uzyskania odpowiedniego zafarbu nocnego nieba, które bardzo często wychodzi nam w niekorzystnych barwach. Natomiast jeśli lubisz obserwować gwiazdy to na pewno zaciekawią Cię lekcje gdzie zostają poruszone takie tematy jak uwydatnienie drogi mlecznej, tworzenie gwiazd od podstaw oraz sposoby na pokazanie na zdjęciu ruchu przemieszczających się konstelacji.
Dla znających podstawy Photoshopa
Pozycja jest przeznaczona dla osób, które wiedzą do czego służą warstwy oraz są zaznajomione z narzędziami Photoshopa. Minimalna wiedza Photoshopa jest wskazana.
Fotografia nocą

Z myślą o wszystkich, którzy fascynują się i robią zdjęcia w nocy przygotowany został ten kurs wideo. Jego tematem jest edycja i korekta nocnych zdjęć. W kursie poznasz mnóstwo technik i sztuczek dzięki, którym Twoje nocne kadry nabiorą nowego, lepszego znaczenia. Omawiamy w nim niemal każdą tematykę na jaką składa się fotografowanie nocą.  Znajdziesz tu między innymi informacje z zakresu edycji gwiazd, zorzy polarnej, księżyca, miejskich świateł, sztucznych ogni.

Wyeksponuj nocne zjawiska

W kursie stworzysz również zorzę polarną, dodasz i wkomponujesz do zdjęcia księżyc oraz zobaczysz jak poprawić kolorystykę i blask naszego naturalnego satelity – księżyca.

Piękno miasta i natury nocą

Kurs to również porady na temat radzenia sobie z częstymi problemami, które towarzysza nam podczas tworzenia nocnych kadrów. Dlatego lekcje gdzie omawiamy metodę na radzenie sobie z szumem oraz redukowania zafarbu powinny być interesujące dla każdego. Częstą bolączka zdjęć o zachodzie Słońca jest niedoświetlenie części zdjęcia. W kursie zobaczysz jak za pomocą modułu Camera RAW prawidłowo wywołać takie zdjęcia, by zachować w nim wszystkie szczegóły.

Skorzystaj z filtra ColorEfex

Nauczysz się również edytować zdjęcia sztucznych ogni z poziomu Photoshopa oraz dodatku Color Efex Pro. Pod koniec szkolenia nauczysz się budować nocny klimat za sprawą odpowiedniej manipulacji światłem gdzie wydobędziesz światła oraz cienie na zdjęciu. Wisienką na torcie będzie lekcja, w której zainstalujesz dodatkowy skrypt o nazwie Star Trails za pomocą, którego zasymulujesz ruch gwiazd. Dzięki temu nauczysz się tworzenia własnych akcji oraz instalacji skryptów.

Spis lekcji

1. Dopasowanie barw
2. Retusz drogi mlecznej
3. Gwiazdy
4. Zorza polarna
5. Księżyc
6. Nocne rozmycie
7. Usuwanie szumu
8. Redukcja zafarbu
9. Wyciąganie szczegółów
10. Fajerwerki Color Efex Pro
11. Fajerwerki
12. Ruch gwiazd
13. Star trails
14. Edycja księżyca
15. Światła latarni
16. Nocna foto manipulacja
17. Budujemy nocny klimat

2 opinie dla Kurs Photoshop fotografia nocna

 1. Fito irk
  Oceniony 5 na 5.

  Bardzo fajny tematycznie poradnik, który powinien znaleźć się w bibliotece każdego fotografa przyrody, miast, nocnego nieba. Poznajemy nie tylko funkcje Photoshopa ale też kilka dodatkowych narzędzi, o których mało kto wie. Oceniam na maxa i lecę przeglądać inne kursy.

 2. Krzysztof (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  Kursy Photoshopa “Obróbka krajobrazu” i “fotografia nocna” to coś, co powinien opanować każdy, kto z aparatem wybiera się poza studio. Polec am szczerze, bardzo pomocne materiały.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *