fbpx
Kurs Photoshop obróbka krajobrazu

Nasz kurs pomoże Ci poznać zasady na prawidłową obróbkę zdjęć krajobrazowych. Poznaj tajniki i sekrety mistrzów w dziedzinie fotografii krajobrazowej i plenerowej.

Czego się nauczysz ?

Nauczysz się manipulować pogodą, światłem na zdjęciu oraz porą dnia. Poznasz metody na poprawę nieba. Zdjęcia hdr, stylizacja typu Rarindra Prakarsa, efekt Ortona, edycja zdjęć nocnych, to tylko niektóre lekcje kursu odsłaniającego profesjonalną edycję krajobrazu. Dorównaj najlepszym i twórz wspaniałe zdjęcia plenerowe.

  • obrabiać zdjęcia krajobrazu
  • manipulacji zjawiskami pogodowymi
  • metody na poprawę nieba.
  • efekty HDR
  • efekt Ortona oraz efekt Rarindra Prakarsa
  • pracy z warstwami i maskami
  • stosowania krzywych, poziomów
Czas trwania:
2 godziny 30 minut
Poziom:
średnio zaawansowany
Data wydania:
2015
Wersja programu:
Photoshop cs5 PL
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla kadego fotografa
W kursie, każdy fotograf znajdzie coś nowego, nawet ten wprawiony już w Photoshopie. Rozwijaj swoje hobby, wiedzę oraz umiejętności razem z naszym poradnikiem.
Wyciśnij 100% ze swoich zdjęć

Zdjęcia krajobrazowe to ogromna tematyka posiadająca wielu zwolenników w świecie fotografii. Jednak wielu osobom fraza fotografii krajobrazu nadal kojarzy się z czymś mało atrakcyjnym, wszak co może być ciekawego w kolejnym nudnym widoczku. Tutaj po części takie osoby mają sporo racji ponieważ praktycznie każde miejsce na ziemi zostało sfotografowane i kolejne zdjęcie tego samego miejsca najzwyczajniej w świecie zaczyna nudzić.

Dlatego fotografia krajobrazu to wbrew pozorom jeden z gatunków wymagających bardzo dużego wysiłku od fotografa. W końcu musi on pokazać znów to samo miejsce w taki sposób, by efekt końcowy przykuł uwagę widza.

Fotografia pejzażu dla cierpliwych

Zdjęcia krajobrazu z pewnością ukazują wady fotografów jakimi są brak cierpliwości oraz niewystarczająca wiedza o przysłonie, czasie naświetlania i innych ważnych parametrach w fotografii. Dobry fotograf bowiem jest cierpliwy i potrafi czekać na odpowiednie warunki pogodowe i porę dnia oraz wie jakich parametrów użyć, by zdjęcie było idealne. Tutaj nie ma miejsca na powtórki ponieważ to pogoda i natura dyktuje warunki.

Pokaż piękno krajobrazu na Twoich fotografiach

Drugi aspekt pracy przy tego typu zdjęciach to praca w cyfrowym studio. To tutaj fotograf retuszuje mankamenty scenerii, poprawia niebo, chmury oraz padające promienie słoneczne. Dla wszystkich osób pracujących z takim rodzajem zdjęć powstał pierwszy w Polsce profesjonalny kurs poruszający tematykę edycji zdjęć krajobrazu. Jeśli myślisz, że w zdjęciach krajobrazu nie ma zbyt wiele filozofii i obróbka tych zdjęć nie jest potrzebna, obejrzyj ten kurs i przekonaj się sam jakie triki i sztuczki sprawiają, że niektóre zdjęcia krajobrazu są tak dopracowane.

Spis lekcji

1 – Poprawa nieba
2 – Filtr polaryzacyjny
3 – Niebo i kolory – cyfrowe kłamstwa
4 – Magiczna droga
5 – Mglisty las
6 – Efekt Ortona
7 – Mocna zieleń
8 – Światło ala Rarindra Prakarsa
9 – Filtr IR
10 – Zachód słońca
11 – Promienie
12 – HDR z jednego pliku
13 – Poprawa kolorów – niebo
14 – Poprawa kolorów – zieleń
15 – Efekt tilt shift
16 – Zabawa barwą
17 – Bajkowe kolory
18 – Odrealniony krajobraz
19 – Zdjęcie słońca
20 – Krajobraz w Camera Raw
21 – Edycja zdjęć nocnych
22 – Nocny HDR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Photoshop obróbka krajobrazu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *