fbpx
Kurs Photoshop kreatywna fotografia

Razem z kursem wyrobisz sobie indywidualny styl edycji zdjęć. Od teraz każdy kto spojrzy na Twoje zdjęcia podsumuje je wielkim “WOW”. Zobacz jak podkręcać barwy i światło tworząc klimatyczne ujęcie.

Własny styl obróbki

Cyfrowa edycja zdjęć to umiejętność, którą każdy szanujący się fotograf powinien mieć opanowaną do perfekcji. W czasach analogowej fotografii zadanie fotografa kończyło się na wywołaniu zdjęcia. Nie miał on możliwości po zrobieniu zdjęcia poprawić kadru lub wymazać z niego niechcianego elementu. Dziś usunięcie ze zdjęcia niepożądanych elementów, zmiany koloru drzew czy też dodanie do zdjęcia widowiskowych efektów np. piorunów nie stanowi dla średnio wprawionego fotografa żadnych przeszkód. Czasem obróbka zdjęcia jest tak inwazyjna, że fotografia przemienia się w grafikę. Większość fotografów dąży do tego, by ich kadry były najlepsze i najciekawsze.

Dlatego też prześcigają się w pomysłach na edycję. Jednak bez wyczucia i smaku może okazać się, że chcąc poprawić zdjęcie w cyfrowej ciemni Photoshopa tak naprawdę pogarszamy je tylko. Dlatego tak ważna jest umiejętność prawidłowej edycji zdjęć, która zachowa równowagę między rzeczywistością, a subtelnym zaakcentowaniu walorów zdjęcia. Wszak nie zawsze uda nam się wcelować w idealne warunki pogodowe, idealnie padające promienie słoneczne, które podkreślą nam barwy. Właśnie w takich wypadkach możemy wspomóc się obróbką komputerową.

Posiadając umiejętność i wyczucie w obróbce zdjęć często z szarego na pierwszy rzut oka kadru możemy stworzyć niezwykłe fotograficzne dzieło. Często bywa bowiem tak, że po zrzuceniu zdjęć na komputer nie są one tym czego oczekiwaliśmy. Kolory są zbyt szare, ekspozycja nie jest prawidłowa, rozmycie tła ( bokeh ) jest zbyt mały. Jednak w większości przypadków wystarczy przerzucić zdjęcie do Photoshopa w celu poprawy mankamentów oraz podkreśleniu zalet zdjęcia.

Czego się nauczysz ?
 • Pracy z warstwami i maskami oraz korzystania z filtrów
 • Dobierania klimatu obróbki
 • Selektywnego podkręcania barw, ratowania ekspozycji, pracy z dodatkiem NikCollection.
 • Manipulacji kontrastem
 • Efektów fotograficznych, pracy ze światłem oraz modułem Camer RAW.
Czas trwania:
2 h 40 min
Poziom:
podstawy
Data wydania:
2017
Wersja programu:
Photoshop CC 0217
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla fotografów
Sztuczki, które pokażemy Ci w kursie znajdą zastosowanie w niemal każdym rodzaju fotorafii. Szczególnie zachwyceni będą fotograficy pracujący przy portrecie, krajobrazie, zdjęciach dzieci. Dla tych osób to szkolenie wideo powinno być obowiązkowym przybornikiem.
Dla amatorów i zaawansowanych
Oczywiście bez względu na to czy jesteś zawodowym fotografem czy też robisz to hobbystycznie to wiedza z kursu z pewnością przyczyni się do poprawy jakości Twoich zdjęć.
Zobacz jak robią to profesjonaliści

Jeśli zachwycają Cię barwne zdjęcia pełne kolorów, na których klimat aż wylewa się z kadru i chciałbyś też takie tworzyć to zapoznaj się z naszym kursem. Zobaczysz jak przy odrobinie wiedzy i czasu poświęconego na poprawę kadru w Photoshopie wyczarujesz niezwykłe, bajkowe ujęcia.

Razem z kursem wyrobisz swój styl obróbki zdjęć. Zostaną pokazane Ci techniki, które są stosowane przez zawodowych fotografów. Od teraz to na Twoich fotografiach ludzie będą zadawać sobie pytania “jak osiągnąć takie barwy, światło, rozmycie”.

Wypracuj sobie własny styl obróbki

Główny nacisk położyliśmy na wyrobienie w Tobie własnego stylu edycji zdjęć. Lekcje wyważylimy w taki sposób by Twój retusz w Photoshopie nie był zbyt inwazyjny i odpustowy, a zarazem by Twoje zdjęcia nabrały zupełnie innej, lepszej jakości.

Manipulacja kolorem i światłem

Nauczysz się między innymi wyciągać wspaniałe barwy za pomocą warstw dopasowania. Zastosujesz krzywe, gradientu, filtry fotograficzne, warstwy barwiące, poziomy. Kolejną ważną umiejętnością, którą poznasz jest prawidłowe maskowanie stosując maski warstw, maski przycinające.

Oczywiście w tego typu obróbce nie mogło zabraknąć wiedzy o zabawie światłem czyli jak manipulować promieniami słonecznymi, zmieniać ich kąt padania, barwić ich kolor czy też rozświetlić wybrany element. Panowanie nad światłem opanujesz niemal do perfekcji tworząc między innymi wieczorne światło, jesienne światło, ciepłe światło pasujące do zdjęć dzieci.

Manipulacja głębią ostrości

Zobaczysz jak akcentować główny element przez zasymulować efekt głębi ostrości obiektywu czyli tzw bokeh. Nie zabraknie również ciekawych efektów jak np. grading, efekt wysokiego klucza czy też kreatywna czerń i biel uzyskana przy pomocy filtrów Nik Color Effects.

Nauczysz się również sposóbów na pracę z kontrastem, technik pracy z modułem Camera Raw, korzystania z filtrów Photoshopa.

Spis lekcji

1. Podbicie konstrastu bez ingerencji  w nasycenie
2. Promienie światła oraz grading
3. Zaawansowany kontast automatyczny
4. Grading
5. Subtelna obróbka zdjęć dzieci
6. Obróbka zdjęcia dziecka rozmycie, światło, ocieplenie
7. Zdjęcia dzieci fotmanipulacja, światło
8. Leśna fotomanipulacja
9. Zdjęcia dzieci ciepłe światło
10. Kolorowe wieczorne światło
11. Wyciąganie barw
12. Dziecięce rozmycie
13. Efekt wysokiego klucza
14. Zgaszenie barw
15. Manipulcja tłem
16. Świetliste tło
17. Ratowanie kolorem
18. Świetlista stylizacja
19. Wyostrzona czerń i biel
20. Jesienne światło

4 opinie dla Kurs Photoshop kreatywna fotografia

 1. MasterPhoto
  Oceniony 5 na 5.

  Jeden z lepszych poradników dla fotografów jeśli chodzi o Photoshopa.

 2. Marta Wyciślik
  Oceniony 5 na 5.

  Z czystym sumieniem polecam tą pozycję wszystkim, którzy po za robieniem zdjęć lubią również poprawić je w Photoshopie. Duża dawka przykładów w porównaniu do ceny. Ogromny plus za to wydanie.

 3. Foto Gocha
  Oceniony 5 na 5.

  Super kurs ! Bardzo przypadł mi do gustu sposób obróbki zdjęć jaki pokazana w kursie. Fajna zabawa światłem i kolorami pokazana w bardzo prosty sposób.

 4. matban (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  Bardzo przydatny kurs obróbki zdjęć, który zawiera dużo ciekawych, dobrze wytłumaczonych przykładów dotyczących edycji zdjęć. Dzięki temu kursowi zdjęcia zyskają jeszcze lepszy efekt wizualny.

  • Rafal Wróbel

   Dziękuje za opinie !

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *