Co w kursie?
Naucz się korzystać z możliwości jakie daje synchronizacja montażu w Premiere i After Effetcts. Dynamic link, to sposób, w jaki programy Premiere i After Effects komunikują się ze sobą, dzięki temu możesz współdzielić ze sobą te same klipy wideo.
Od teraz nie musisz renderować wideo, by przenieść plik z Premiere do Aftera i odwrotnie.Korzystając z Dynamic link, otrzymujesz podgląd na żywo wszelkich zmian, które wprowadzasz w jednej lub innych aplikacjach.
Czego się nauczysz?
- Jak organizować pliki?
- Jak ciąć, sklejać i kopiować fragmenty
- Jak tworzyć dynamicznie połączoną kompozycję After Effects z poziomu Premiere?
- Jak zastąpić klipy sekwencji kompozycją After Effects?
- Jak tworzyć dynamicznie połączone sekwencje?
- Jak dynamicznie importować kompozycję między programami?
- Jak tworzyć płynne przejścia?
- jak dopasować muzykę do materiału wideo?
- Jak wykonać stabilizację obrazu?
- Jak stworzyć animowany tekst?
- Jak przyśpieszyć tempo wideo?
- Jak korzystać z opcji trackowania?
- Jak tworzyć ciekawe efekty tekstowe?
- Jak dokonać koloryzacji wideo?
- Jak nakładać efekty na film?
Dla kogo jest ten kurs?
- Dla osób pracujących w programach Premiere Pro i After Effects, które chcą dowiedzieć się, jak korzystać z opcji dynamicznego łączenia między programami.
- Dla osób, które znają już interfejs oraz podstawowe narzędzia i skróty.
Wybór ujęć
W kursie pokażę Ci, jak poradzić sobie z problemami w codziennej pracy montażysty wideo, czyli selekcjonowaniem materiału wideo. Dowiesz się jak wyodrębnić ciekawe fragmenty z klipów zaimportowanych prosto z kamery, ujednolicić ich kolor, wyciąć niepotrzebne fragmenty.
Synchronizacja pracy
Kreatywna praca nad klipem wideo wymaga ciągłego przełączania się między programami. Dlatego pokażę Ci jak szybko podlinkować klip wideo, by zmiany które wykonasz w Premiere, były widoczne od razu w Afterze. To pozwoli Ci znacznie przyśpieszyć proces montażu.
Trackowanie
W następnych lekcjach zobaczysz jak posłużyć się narzędziem do śledzenia pozycji ruchu czyli tzw. trackowaniem. Dzięki temu możesz wpływać na kreatywną pracę kamery oraz tworzyć płynne podążanie kamery za obiektem.
Wykorzystanie innych programów
Podczas montażu przejdziesz na chwilę do Phhotoshopa, gdzie wyretuszujesz niektóre mankamenty renderu. Wykorzystasz też Ilustratora, gdzie pokażę Ci jak na podstawie wyciętego z wideo tekstu, dokonać jego wektoryzacji. Następnie utworzone logo, przerzucisz do Aftera i wkleisz do wewnątrz klipu wideo, w efekcie czego otrzymasz ciekawy efekt animowanego tekstu.
Efekty specjalne
W tym szkoleniu pokażę Ci jak kreatywnie urozmaicić klip wideo o ciekawe przejścia czy nakładki, które samodzielnie stworzysz. Dodasz flary, efekty świetlne, szum. Wystylizujesz klip wideo na efekt starej kliszy.