fbpx
Kurs montażu wideo - film od podstaw

Kompletne szkolenie, które pokaże Ci wszystkie etapy powstawania produkcji filmowej. Naucz się edytować i montować klipy filmowe. Dodawaj efekty specjalne do swoich produkcji. Rozwijaj się jako montażysta, specjalista od efektów specjalnych, realizator dźwięku.

Czego się nauczysz ?

Jeśli chcesz poznać sekrety pracy nad tworzeniem filmu obejrzyj ten wyjątkowy, pierwszy w Polsce kurs poświęcony produkcji filmowej. Przekonaj się, że każdy przy odrobinie wiedzy może stać się reżyserem, scenarzystą, montażystą, specjalistą od efektów specjalnych, realizatorem dźwięku we własnej produkcji filmowej.

Kurs to ogromna porcja informacji na tematy dotyczące tworzenia i składania scen filmowych. Poznasz sposoby pracy z materiałem audio oraz wideo. W kursie wykorzystujemy aż 7 aplikacji. Każda z nich ma swój udział w procesie powstawania materiału filmowego.

  • Premiere – program ten wykorzystamy do cięcia, ustawiania poziomów audio oraz eksport do Speedgrade.
  • After Effects – serce i mózg całej naszej operacji. Główny program w którym będziemy pracować. Dowiemy się co to jest trakowanie kamery 3D, elementy 2.5D/3D plugin 3D, osadzane w materiale wideo za pomocą null point, wykorzystywanie filtrów zawartych w programie (blur, glow, echo), trakowanie i osadzanie obiektów w innym obiekcie za pomocą aplikacji MOCHA, mieszanie warstw.
  • Photoshop – to edycja obrazków 2D oraz szkic storyboardu.
  • Audition – jak wiadomo za jego pomocą zostaniemy realizatorem dźwięku. Dokonamy masteringu, nagrania składania ścieżki audio w multitrack’u, efekty audio: reverb, echo, delay.
  • Prelude – wykorzystywanie metadanych do opisywania pracy w zespole (komentarze, sugestie do projektu).
  • Speedgrade – kolorowanie, colorgradeing materiału wideo.
  • Encore – dokonamy wszelkich ustawień audio i wideo.
Czas trwania:
9 godzin 30 minut
Poziom:
średnio zaawansowany
Data wydania:
2016
Wersja programu:
wersje programów to CS6
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla amatorów oraz zaawansowanych
Bez względu na to czy chcesz zostać profesjonalnym producentem i szkolić się w tym kierunku, czy też może jesteś amatorem i po prostu chcesz „ulepszyć” swoje nagrania, a może po prostu jesteś ciekaw procesu produkcji filmu, czy też chcesz poznać programy ze stajni Adobe – ten kurs jest dla Ciebie. Każdy wyniesie z niego dużą dawkę wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej na temat montażu wideo.
Dla montażystów wideo
Od teraz Twoje filmy nie muszą być nudne. Wyróżnij się z tłumu i zaskocz znajomych oraz swoich widzów oferując im porządnie zmontowane i przemyślane sceny.
Zobacz jak powstaje film

W dzisiejszych czasach produkcja filmu to przede wszystkim efekty specjalne. Niektóre filmy powstają w całości w cyfrowym studiu komputerowym, przez co cyfrowa rzeczywistość zaciera swoje granice z tą prawdziwą i dla przeciętnego widza te dwa światy są nie do odróżnienia.

Największe produkcje filmowe nie powstały by bez użycia komputera i efektów specjalnych. Bez cyfrowej realizacji nie cieszylibyśmy się takimi hitami jak Avatar, Życie Pi, Transformers. Obecnie praktycznie każdy film zawdzięcza swoje powstanie właśnie dzięki cyfrowej produkcji.

Produkcja filmu od kuchni

Można również śmiało stwierdzić, że wraz z postępem czasu komputerowa produkcja filmu będzie rozwijać się w ogromnym tempie i za jakiś czas wszystko będzie nagrywane w małym studio, a reszta będzie tworzona komputerowo. Być może wkrótce zamiast prawdziwych aktorów na ekranie zobaczymy ich komputerowych sobowtórów.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak tak naprawdę powstaje film ? Jakich narzędzi trzeba użyć ? Jakie są kolejne kroki tworzenia scen, efektów specjalnych, techniki montażu ? Jak to wszystko ze sobą połączyć i udźwiękowić ? Jesteś ciekaw jak powstaje film ? A może sam chciałbyś zająć się produkcją filmową i stworzyć własny materiał ?

Montaż wideo bez tajemnic

Podsumowując za jednym zamachem poznasz metody pracy w aż 7 programach. Oczywiście każdy program ma swoją osobną rolę w naszej małej wytwórni filmowej. Razem tworzą one całość oferując nam w pełni profesjonalne studio filmowe dostępne na ekranie naszego komputera. Od dziś razem z kursem każdy może wcielić się w rolę Stevena Spielberga i tworzyć własne filmy.

Twórz filmy zapadające w pamięć

Pomyśl – oglądając film lub filmik na Youtube – który przyciągnie Twoją uwagę na dłużej ? Surowy materiał prosto z kamery czy też dobrze zmontowany materiał z efektami audio oraz wideo. Odpowiedź jest jedna. Zatem jeśli chcesz trafić do grona osób, których filmy są rozpoznawalne, poznaj ten kurs i naucz się tworzyć nietuzinkowe produkcje.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs montażu wideo – film od podstaw”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *