fbpx
Kurs nowoczesny montaż wideo

Przekonaj się, że montaż filmowy nie musi być wcale trudny i zobacz jak praktycznie pracować z klipami wideo. Poznaj ciekawe wskazówki w zakresie organizowania i doboru klipów oraz technik edycyjnych, które są neutralne bez względu na rodzaj tworzonego materiału.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 10.01.2018
  • Czas trwania: 4 godziny
  • Program: Premiere, After Effects 2017
Dlaczego warto nauczyć się montażu ?

Klipy wideo powoli wypierają inne formaty i stają się z roku na rok co raz popularniejsze. Rozwój szybkiego internetu sprawił, że ludzie wolą coś obejrzeć niż przeczytać. Jednak musi być spełniony jeden warunek – twój klip wideo musi zainteresować widza w ciągu kilku sekund, nie może być nudny. Dawno minęły czasy, gdy filmowanie kończyło się na etapie postawienia kamery i filmowania sceny przez parę godzin. Dlatego jeśli nie wiesz jak sprawić, aby Twój długi, statyczny film stał się bardziej dynamiczny oraz interesujący, wzbogacony o ścieżkę audio, zapraszamy do naszego kursu.

Czego się nauczysz ?

Koretka barwna
Zobacz jak dokonać kolor gradingu w Premiere oraz After Effects.

Synchronizacja
Zobaczysz jak prosto można zsynchronizować dźwięk zgrany z zewnętrznego rejestratora z obrazem.

Pracy z różnymi klipami
Będziesz edytował, przycinał, łączył wiele klipów nagranych z różnych kamer, lustrzanki oraz GoPro.

Praca z wieloma programami
Nauczysz się przerzucać klipy między programem Adobe Premiere oraz After Effects. Natomiast klipy dźwiękowe wyeksportujesz do programu Audtion.

Dodatki
Popracujesz z warstwami i maskami, dokonasz stabilizacji wideo, dodasz adnotacje na osi

Przejścia i przebitki
Dodasz przejścia między ujęciami tzw. transition oraz przebitki wideo.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób które chcą zapoznać się prostymi możliwościami edytowania filmów
Dla początkujących, chcących poznać podstawy montażu
Dla osób, które potrafią poruszac się w Premiere oraz After Effects - w kursie nie omawiamy interfejsu
Dla osób, które chcą nauczyć się pracy z wieloma programami Adobe
Dla osób prowadzących vlogi, kanały na Youtube
Edycja w Adobe Premiere

W kursie będziemy pracować w głównej mierze na programie Adobe Premiere gdzie swoją przygodę rozpoczniesz od posegregowania i przejrzenia materiału z wielu kamer. Następnie dokonasz importu na oś czasu i stworzysz sekwencję łącząc ze sobą poszczególne klipy. Twój materiał nie może być monotonny dlatego swój projekt urozmaicisz o pocięte wcześniej przebitki, które nadadzą mu więcej dynamizmu.

Efekty w After Effects

Sztuka montażu to kooperacja pracy w kilku programach. Wszak każdy z nich jest stworzony z myślą o nieco innych zastosowaniach. Dlatego w kursie chcemy Ci pokazać jak szybko przechodzić między programami ze swoim edytowanym materiałem wideo. Następny krok to import klipów do programu After Effects gdzie zobaczysz jak dodać ciekawe efekty, bawić się światłem oraz kolorem i dopracować przejścia.

Synchronizacja audio

Jak wiadomo dźwięk to równie ważny element w filmie co sam obraz. Dlatego zobaczysz jak zadbać o najwyższą jakość audio importując materiał z zewnętrznego rejestratora Zoom h1. Tutaj dowiesz się jak zsynchronizować dźwięk z obrazem, by wszystko było spójne ze sobą. Następnie przejdziesz z materiałem do programu Audition gdzie dokonasz skalowania głośności, miksu oraz kompresji.

Dopracowanie materiału

Premiere, After Effects 2017Naszym celem będzie stworzenie krótkiego klipu telewizyjnego. Jak wiadomo klip oprócz obrazu i dźwięku może posiadać efekty tekstowe. Stworzysz więc tekstowe intro w programie After effects. Zadbasz również o to, by materiał był stabilny nakładając stabilizację. Nauczysz się komponować ruchomy materiał wideo ze statycznymi zdjęciami. Oczywiście czym była by edycja filmu bez color gradingu. Pokażemy Ci jak korygować kolory zarówno w Premiere jak i Afterze.

Tworzenie ścieżki dźwiękowej

W ostatnim etapie kursu przejdziesz do programu Cubase gdzie samodzielnie skomponujesz podkład dźwiękowy do klipu. Etap ten pokaże Ci, że wcale nie musisz szukać gotowej muzyki, wystarczy odrobina wyobraźni i możesz stworzyć ją we własnym zakresie.

Spis lekcji

1. Adobe Premiere – import klipów, wstępna selekcja, synchronizacja audio,łączenie klipow, tworzenie sekwencji, cięcie klipów. Adobe audition – miks dźwięku, kompresja

2. Adobe premiere – wstawianie przebitek, stabilizacja, czołówki, przejścia

3. After Effects – Kompozycja, color grading, efekty świetlne

4. After effects – praca z tekstem, efekty tekstowe, intro, outro

5. After Effects – efekty specjalne, praca ze zdjęciami. Adobe premiere – przejścia kolorystyczne, adnotacje

6. Adobe premiere – korekta kolorów, przejścia

7. Adobe premiere – udźwiękowienie klipów, edycja audio. Cubase – stworzenie ścieżki dźwiękowej

8. Export, media encoder – Dodatek: efekty particle

1 opinia dla Kurs nowoczesny montaż wideo

  1. Stanisław Chmurzyński
    Oceniony 5 na 5.

    Praktyka, praktyka, praktyka bez owijania w bawełnę. Od razu przechodzimy do tworzenia projektu i bardzo dobrze. Mam dość teoretyków. Tutaj widzisz na żywo jak powstaje klip filmowy. Piątka jak nic !

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *