fbpx
Kurs tworzenie mockupu 3d

W kursie zobaczysz od podstaw proces projektowania materiałów identyfikacji wizualnej oraz przekształcania ich w trójwymiarowe mockupy. Zaprojektujesz elementy identyfikacji wizualnej w formie 2d oraz 3d. Zaskocz swoich klientów niebanalną wizualizacją tworzoną od zera. W kursie nie korzystamy z gotowców.
Dzięki mockupom łatwiej jest grafikowi sprzedać projekt, a klientowi – łatwiej ocenić projekt widząc go na makiecie.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 26.06.2017
  • Czas trwania: 3 godziny
  • Program: Illustrator CC, After Effects CC, Photoshop CC, 3ds Max 2017
Projektowanie, modelowanie, rendering, motion design mockupu.

Dostałeś zlecenie na zaprojektowanie całego brandingu firmy. Zastanawiasz się teraz jak przekazać Twój projekt klientowi, by już na pierwszy rzuk oka stał się atrakcyjny ? Jednym ze sposobów jest stworzenie mockupu. Co to jest mockup ? To nic innego jak wizualizacja projektu w jego naturalnym środowisku. Zaletą mockupu jest pokazanie klientowi jak naprawdę projekt może wyglądać w użyciu przez co często podnosi wartość całego projektu w oczach klienta.

Jak wiadomo większość ludzi kupuje oczami i gdy coś ładnie wygląda to ma o wiele większe szanse na sprzedaż. Przykładem może być wizytówka, która normalnie zapisana nie wzbudzi takiego zainteresowana jak przedstawienie jej w formie mockupu. Dbamy tutaj nie tylko o sam projekt wizytówki ale również o całą otoczkę czyli tło, podłoże na którym leży, światło. Dodajemy do niej w ten sposób dodatkowych korzyści.

Czego się nauczysz ?

Krok 1 - opracowanie grafiki
Zobacz jak stworzyć elementy identyfikacji wizualnej w Illustratorze. Dowiesz się jak pracować z kształtami, dobierać odpowiednie formaty dokumentów, tworzyć ścieżki i pracować z typografią.

Krok 2 - wizualizacja 2d
Wyeksportuj projekt do Photoshopa i rozmieść elementy w odpowiedni sposób. Poprzez zabawę cieniem oraz filtrami stwórz pierwszą wizaulizację 2d.

Krok 3 - wizualizacja 3d
Otwórz projekt w 3ds Maxie gdzie wymodelujesz kształty dla Twojego mockupu. Dzięki temu Twoja wizualizacja nabierze trójwymiaru i klient będzie mógł ja obejrzeć z każdej strony.

Krok 4 - rendering
Nałóż na stworzone modele utworzoną grafikę, ustaw w odpowiedni sposób światła oraz kamery i ciesz się z fotorealistycznego środowiska dla Twojego mockupu.

Krok 5 - korekta kolorów
Ponownie przejdź do Photoshopa celem ostatecznych poprawek i szlifów, które obejmują korektę barwną Twojego mockupu.

Krok 6 - motion design
Chcesz by Twój mockup dostał życia ? Dodaj do niego ruch w programie After Effects, dzięki temu Twoja prezentacja będzie jeszcze ciekawsza.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla ambitnych grafików...
którym nie wystarczają gotowe szablony. Dla osób pracujących z grafiką 3d
Każdego zainteresowanego pojęciem mockupu
którzy chcą ładnie zaprezentować swoje projekty
Dla osób związanych z brandingiem firmy
które chcą podnieś prestiż swoich projektów graficznych
Mockup od podstaw

W sieci można znaleźć mnóstwo stron z darmowymi szablonami mockupów. Całość naszej pracy będzie polegać po prostu na podmienieniu grafiki np. zmiany logo na kubku, okładki książki itd. W przeciwieństwie do innych poradników w sieci, my przygotowaliśmy dla Ciebie kurs, wyjaśniający proces tworzenia mockupu od zera. Nie będziemy tutaj korzystać z gotowców. Wszystko zaprojektujesz sam razem z naszym kursem.

Zaprojektuj branding firmy

W kursie stworzysz kompletny branding firmowy, w którego skład wchodzi papier firmowy, wizytówka, długopis, logo, kubek, teczka, długopisy, koperta. Pracę rozpoczniesz od programu Illustrator gdzie od podstaw zaprojektujesz całą identyfikację wizualną dla Twojej firmy. Zobaczysz, że każdy z podstawową znajomością Illustratora może stworzyć elementy grafiki użytkowej.

Stwórz efekt 3d

Następnie w programie Photoshop ułożysz stworzone elementy graficzne w prostą wizualizację 2d. Rozłożenie elementów da Ci pierwszy projekt mockupu stworzony tylko za pomocą Photoshopa. W następnym kroku zaczniesz prawdziwą zabawę gdzie zobaczysz jak zapisać  oraz wyeksportować projekt na potrzeby programu 3ds Max. W tym programie od podstaw z bryły wymodelujesz trójwymiarowe elementy Twojej wizualizacji.  Dokonasz renderu ustawiając światła oraz kamery w taki sposób, by całość  była jak najbardziej realistyczna.

Nałóż barwy i teksturę

Po stworzeniu trójwymiarowego środowiska zapiszesz rendery i powrócisz z powrotem do programu Photoshop gdzie dokonasz korekty kolorystycznej utworzonego mockupu. Na tym etapie możesz zakończyć swoją pracę, masz już gotowy świetny projekt mockupu w 3d. Jednak my na sam koniec pokażemy Ci jeszcze jak w programie After Effects dokonać motion designu czyli ożywić nieco Twój mockup dodają do niego animowany ruch.

Spis lekcji

1. Illustrator – projektowanie grafiki
2. Photoshop – projekt wizualizacji 2d
3. 3ds Max – modelowanie elementów mockupu 3d
4. 3ds Max – oświetlenie, kamery, efekty 3d
5. After Effects – animacja elementów mockupu

1 opinia dla Kurs tworzenie mockupu 3d

  1. Monika Stecz
    Oceniony 5 na 5.

    Jestem zachwycona kursem. Sama wiedza, świetnie przedstawiona dużo w bardzo ciekawy sposób. Wiele razy myślałam że elementy 3d nie są dla mnie,, jednak po realizacji całości twierdzę, ze jak najbardziej dam radę.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *