fbpx
Kurs SketchUp - projektowanie budynku

Kurs stworzony z myślą o początkujących osobach, które chcą poznać zasady trójwymiarowego modelowania w programie SketchUp. Pokażemy Ci wszystkie etapy pracy składające się na powstanie fotorealistycznej wizualizacji domu.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 02.01.2018
  • Czas trwania: 5 godzin
  • Program: SketchUp Pro 2017
Dlaczego warto poznać program SketchUp ?

SketchUp to ceniony program wśród architektów, projektantów oraz osób zajmujących się trójwymiarową grafiką. Doskonale sprawdza się w projektowaniu, rysowaniu, modelowaniu, tworzeniu wizualizacji, architekturze, urbanistyce, inżynierii. Dlatego też często wykorzystywany jest w firmach jako narzędzie do projektowania domów, mieszkań, ogrodów i aranżacji wnętrz. Korzystają z niego również osoby zajmujące się designem, animacją oraz tworzeniem obiektów na potrzeby gier komputerowych oraz druku 3d.

Czego się nauczysz ?

Podstaw programu
Zobaczysz jak poruszać się po interfejsie oraz narzędziach

Grupy i komponenty
Poznasz operacje na komponentach i grupach – rozbicie lub rozklejenie, przecięcie powierzchni, zmiana osi, przerzucenie wzdłuż osi, definiowanie skali, resetowanie skali i pochylenia.

Projektowania
Poznasz narzędzia służące do rysowania krawędzi i kształtów, zaznaczania modeli oraz ich elementów oraz metody na wycinanie i wyciąganie powierzchni, tworzenie wgłębień, wytłoczeń. Zobaczysz jak posługiwać się narzędziami typu miarka.

Widok
Zobaczysz jak ustawić kamery i zastosować różne widoki. Dowiesz się co to jest rzutowanie równoległe, perspektywa zwykła oraz perspektywa dwóch punktów, narzędzia sterujące kamerą, przesunięcie kamery.

Teksturowania
Nakładania i edytowania materiałów, stylów graficznych oraz komponentów 3d. Tworzenia otoczenia wokół głównego obiektu.

3d Warehouse
Wykorzystasz najsłynniejsza bibliotekę online zawierające modele 3D w celu zaimportowania dodatkowych obiektów.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla początkujących osób chcących poznać program SketchUp
Dla architektów oraz projektantów wnętrz
Dla osób chcących projektować wizualizację architektury
Dla osób, chcących poznać zagadnienia modelowania, rysowania oraz wymiarowania
Dla grafików, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o wykonywanie projektów wizualizacji
Zaprojektuj budynek

W kursie pokażemy Ci proces projektowania, modelowania budynku w formie fotorealistycznej wizualizacji. Podczas praktycznej pracy zaznajomisz się z podstawami programu i poznasz jego narzędzia oraz interfejs. Dzięki nauce będziesz w stanie samodzielnie projektować dowolne kształty i obiekty bez względu na ich skomplikowanie.

Rysowanie i modelowanie

Jednym z ważniejszych etapów przy projektowaniu w programie SketchUp jest umiejętność rysowania oraz modelowania. Zapoznasz się z podstawowymi narzędziami do rysowania oraz modyfikowania. Stworzysz złożone i bardziej skomplikowane trójwymiarowe obiekty. Zobaczysz jak precyzyjnie rysować kształty, nauczysz się rysowania po łuku oraz wycinać w obiektach otwory stosując różne techniki.

Nakładanie materiałów na obiekty

W kolejnym etapie kursu sprawisz, że Twój projekt nabierze realistycznego wyglądu dzięki przypisaniu materiałów na obiekty. Nauczysz się nakładać materiały, pozycjonować i edytować materiały. Zobaczysz jak korzystać z tekstur oraz stosować kolory na powierzchniach. Wypróbujesz również stosowanie różnych stylów graficznych na obiektach i ich elementach. W kursie pokażemy Ci również jak pracować z wieloma warstwami i stronami jednocześnie, jak tworzyć grupy i do czego przydadzą Ci się komponenty.

Precyzyjne projektowanie

Poznasz wiele technik, za pomocą których stworzysz kompletny plan domu. Zadbasz o jego najważniejsze detale jak prawidłowa konstrukcja ścian, umiejscowienie okien, drzwi oraz wyposażenie wnętrza. Nauczysz się sztuki wymiarowania oraz opisywania poszczególnych elementów. Swój projekt wzbogacisz o dodatkowe obiekty zaimportowane z największego na świecie magazynu modeli 3d – Warehouse.

Spis lekcji

1. Wstep
2. Konfiguracja szablonu, omówienie interfejsu
3. Narzędzia
4. Rysowanie powierzchni, segmenty, rysowanie po łuku, grubość, cienie
5. Skala, extrudowanie, praca z kształtami, wycinanie
6. Punkty
7. Wycinanie za pomocą kształtów, wymiarowanie
8. Rysowanie skomplikowanych kształtów
9. Warstwy
10.Plan
11.Precyzyjnie rysowanie elementów budynku
12.Konstrukcja dachu
13.Okno
14.Style, materiały, kolory
15.Komponenty
16.Sceny
17.Cegły
18.3d Warehouse
19.Modelowanie
20.Otoczenie
21.Teksturowanie
22.Wyposażenie domu

1 opinia dla Kurs SketchUp – projektowanie budynku

  1. Skoczkowski
    Oceniony 5 na 5.

    Kto szuka świetnej alternatywy programu 3d ten powinien poznać Schetchupa. Kto natomiast chce się go szybko nauczyć bez zbędnego gadania i narzędziach itd. powinien poznać ten kurs. Szybko, praktycznie bez pitolenia.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *