fbpx
Kurs AutoCad 2020 od podstaw

Praktyczny kurs dla początkujących, który uczy, jak najlepiej wykorzystać program AutoCAD w praktyce.

Czego się nauczysz ?

Kurs wideo, który dla Ciebie przygotowaliśmy to praktyczny przewodnik po programie AutoCad w najnowszej wersji 2020. Szkolenie obejmuje zarówno treści teoretyczne czyli poznanie programu i jego interfejsu oraz część praktyczną, gdzie przedstawione są użyteczne ćwiczenia w programie. Wychodzimy z założenia, że nauka poprzez praktykę jest najlepszą formą przyswajania wiedzy. Dlatego też w kursie, nie tylko wysłuchasz o możliwościach danego narzędzia lecz przede wszystkim wykorzystasz zdobyte informacje tworząc wiele projektów.

Spośród  tematów poruszanych w kursie dowiesz się między innymi jak konstruować rysunki, co to są warstwy, jak tworzyć własne szablony. Poznasz właściwości obiektów oraz sposoby na wymiarowanie i opisywanie rysunków. Nauczysz się wiązań wymiarowych jak i geometrycznych. Program AutoCad uchodzi w środowisku jako rozbudowany i trudny do nauczenia. My przełamiemy tą barierę i pokażemy Ci, że w wystarczy odrobina samozaparcia, by poznać jego sekrety.

Po skończeniu tego kursu będziesz potrafił:

 • Poruszać się po programie
 • Tworzyć, zapisywać i otwierać rysunek
 • Tworzyć i modyfikować figury geometryczne
 • Pracować na warstwach
 • Tworzyć nowy rysunek
 • Opisywać i wymiarować
 • Tworzyć własne projekty
 • Wykonywać bloki rysunkowe
 • Korzystać i tworzyć szablony
 • Przygotowywać rysunki pod wydruk
Czas trwania:
5 godzin 33 minuty
Poziom:
podstawy
Data wydania:
19.12.2019
Wersja programu:
AutoCad 2020
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Jest to kompletny kurs dla początkujących - nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w programie AutoCAD
Ten kurs poprowadzi użytkownika przez podstawowe i najważniejsze funkcje 2d, najnowszej wersji programu AutoCAD 2020
Dlacze warto poznać AutoCada?

AutoCAD to najbardziej rozpoznawalny na świecie program do projektowania i tworzenia rysunków technicznych. Oprogramowanie stworzone przez firmę Autodesk stale się rozwija i co chwilę dodawanie są do niego nowe funkcje, które zwiększają produktywność i usprawniają proces rysowania. Z naszym kursem przejdziesz przez pierwszy etap poznania tego potężnego oprogramowania, używanego w wielu biurach projektowych i architektonicznych.

Przyswojenie wiedzy jaka zawarta została w tym kursie, umożliwi Ci samodzielne tworzenie projektów i swobodną pracę przy projektowaniu. Kurs to wieloletnia praktyka pracy doświadczonego projektanta CAD, przekazana w formie skondensowanej wiedzy. Podczas pięć i pół godziny nauczysz się wszystkich potrzebnych narzędzi i funkcji programu, przez co podniesiesz swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Projektowanie rysunków

W kursie stworzysz rysunki o rożnym stopniu skomplikowania. Będziesz pracował nad projektami takimi jak rysunki mechaniczne oraz plany architektoniczne. Zakres wiedzy jaką zdobędziesz obejmuje konfigurację rysunku, podstawowe narzędzia do budowy i edycji, zarządzanie warstwami, właściwości obiektów, podstawowe adnotacje za pomocą tekstu i wymiarów oraz wprowadzenie do układów i kreślenia. Zobaczysz również jak korzystać z podstawowych szablonów i tworzyć własne. Nauczysz się poruszania po programie, podstaw rysowania i modyfikowania obiektów w tym: usuwanie, przenoszenie, kopiowanie,  obracanie, przesunięcie, odbicie lustrzane, przycinanie, wydłużanie, zaokrąglanie i fazowanie.

Bloki rysunkowe

Dowiesz się do czego można wykorzystać bloki rysunkowe czyli gotowe grafiki stworzone w AutoCadzie, pozwalające na szybką edycję i wstawianie do rysunków technicznych.

Wydruk i układ arkusza

Pokażemy Ci, jak przygotować rysunek do druku ustawiając odpowiednie parametry wydruku. Dzięki umiejętności posługiwania się przestrzenią na papierze stworzysz profesjonalnie wyglądające wydruki Ten rozdział w kursie pokaże Ci jak poukładać stworzone rysunki na kartce, zmieniając ich rozmiar, położenie czy skalę. Dzięki tej umiejętności Twoje prace będę się dobrze prezentować również na kartce papieru.

Spis lekcji

1. Wprowadzenie
2. Podstawowe figury geometryczne
3. Narzędzia edycji i modyfikacji
4. Warstwy
5. Tworzenie własnego szablonu
6. Wymiarowanie i adnotacje opisowe
7. Wiązania geometryczne i wymiarowe
8. Ćwiczenie projektowe 1
9. Ćwiczenie projektowe 2 cz1
9. Ćwiczenie projektowe 2 cz2
10. Podpora wałka cz.1
10. Podpora wałka cz.2
11. Ustawienia arkusza
12. Układ rysunku
13. Bloki rysunkowe

1 opinia dla Kurs AutoCad 2020 od podstaw

 1. sp6jim (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  kurs prowadzony profesjonalnie jak dla mnie rewelacja

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *