Czego się nauczysz?
- Wprowadzenie
Podłączenie aplikacji do reactowego środowiska - Reduktory
Czym są, logika, refactor reduktorów oraz ich struktury - Akcje
Tworzenie nieasynchronicznych oraz asynchroniczne akcji - Renderowanie po stronie serwera
Jak najszybciej dostarczyć użytkownikowi aplikację - Middleware
Jak jest zbudowany i jak tworzyć własne rozwiązania - Selektory
Zobacz do czego mogą Ci być pomocne
Dla kogo jest ten kurs?
- Dla programistów JavaScript, chcących rozwijać warsztat front-endu
- Dla osób, które opanowały JavaScript i pracują lub myślą o pracy z Reactem
- Dla programistów Angulara chcących budować złożone aplikacje
Łatwiejsze zarządzanie
Podczas pisania skomplikowanego kodu złożoność wydaje się trudna do ogarnięcia kiedy zmieszamy ze sobą dwa koncepty, które są dla trudne do zrozumienia z natury. Są to zmiany i asynchroniczność. Osobno jest świetnie, ale kiedy je połączyć to tworzy się bałagan.
Biblioteki takie jak React próbują rozwiązać ten problem w warstwie widoku poprzez usunięcie zarówno asynchronicznych i bezpośrednich manipulacji na DOM. Jednakże zarządzanie stanem twojej aplikacji należy już do Ciebie. Tutaj właśnie do gry wchodzi Redux. Gdy nauczysz się korzystać z Reduxa zarządzanie stanem aplikacji będzie o wiele łatwiejsze.
Zwiększ swoją produktywność
Po zapoznaniu się z kursem przeniesiesz tworzenie aplikacji na wyższy poziom, wykorzystasz moc architektury Flux, czyli jego najpopularniejszą implementację jaką jest Redux. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie tworzyć o wiele bardziej rozbudowane, wysokiej jakości aplikacje klienckie.
Kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy wprowadzi Cię w świat tego środowiska, wyjaśni jak się nim posługiwać i w jakich sytuacjach warto z niego korzystać. Dowiesz się jak dane przepływają przez aplikację i co się z nimi dzieje.
Samodzielnie lub w kooperacji
Jeśli chcesz w pełni korzystać z zalet tego środowiska to powinieneś połączyć swoją pracę z Reactem. Jednak Redux nadaje się również do samodzielnego działania z Angularem oraz JavaScirpt. W kursie zobaczysz jak połączyć logikę Reduxa z Reactem, tak żeby stworzyć z tego funkcjonalną aplikację.
Dlaczego warto nauczyć się Reduxa?
Redux stara się sprawić, że zmiany w kodzie będą przewidywalne poprzez nałożenie konkretnych restrykcji na to kiedy i w jaki sposób coś może ulec zmianie. Te restrykcje odzwierciedlają się w trzech zasadach Reduxa i są to pojedyncze źródło danych, stan tylko do odczytu oraz zmiany dokonywane przez czyste” funkcje.
Redux niejako zmusza programistę, żeby każdą zmianę określić jako akcję co powoduje, że możemy w łatwy sposób sprawdzić co dzieje się w naszej aplikacji.