Kurs Photoshop – fotograficzne efekty barwne

0

Zobacz jak za pomocą kolorów zmienić charakter fotografii. Zmieniaj pogodę, porę dnia, światło dzięki manipulacji kolorem. Twórz ciekawe stylizacje kolorystyczne wykorzystując warstwy dopasowania.

Poziom: podstawy
Czas trwania: 2 godziny 20 minut

Zabawa barwą

Nie ma chyba profesjonalnego fotografa, któremu obce jest pojęcie programu Photoshop. Program wtargnął do codzienności tak mocno, że stanowi dzisiaj ikonę obróbki zdjęć. Nic dziwnego, ponieważ za pomocą kilku kliknięć myszką możemy całkowicie zmienić charakterystykę zdjęcia, usunąć niepotrzebne detale czy upiększyć nieco portret.

W tym kursie poruszymy temat stylizacji zdjęć na podstawie barw. Pobawimy się kolorami zmieniając zupełnie odbiór obrabianym zdjęć. Kolorystyczne stylizacje pomogą Ci stworzyć w szybki sposób ciekawe efekty i przemienić zdjęcie nie do poznania. To właśnie dzięki zabawie kolorem, na zdjęciu możesz zmienić porę dnia, pogodę oraz ogólny klimat fotografii.

Czego się nauczysz?

  • Zobacz jak w kilka minut upiększyć krajobraz
  • Naucz się manipulować światłem
  • Stwórz filmowy efekt
  • Naucz się color gradingu
  • Wykorzystaj mapy gradientu
  • Poznaj funkcje Camera Raw
  • Zobacz działanie filtra NikCollection
  • Uzyskaj efekt split toningu
  • Opanuj korzystanie z warstw dopasowania
  • Naucz się pracy z warstwami i maskami

Dla kogo jest ten kurs?

Może to śmiała teza ale kurs jest dla wszystkich ! Przede wszystkim jest to ciekawa pozycja dla fotografów oraz osób pracujących przy edycji zdjęć. Niezależnie od tego czy jesteś fotografem krajobrazu, portrecistą czy fotografujesz dzieci, to porady z kursu na pewno zainspirują Cię do zabawy z barwą na zdjęciach.

Dla fotografów. Nie musisz znać Photoshopa ponieważ porady są tak skonstruowane, by nawet osoba dopiero raczkująca w tym programie poradziła sobie z lekcjami.

Dla fotografów. Nie musisz znać Photoshopa ponieważ porady są tak skonstruowane, by nawet osoba dopiero raczkująca w tym programie poradziła sobie z lekcjami.

Manipuluj kolorem

Zobacz jak w kilka minut upiększyć krajobraz wyciskając z niego maksimum barw, kolorując niebo, dodając ciepłe promienie słoneczne. Naucz się manipulować światłem, dzięki odpowiedniemu posługiwaniu się barwą. Twórz miękkie światło nadają ciepły charakter lub użyj zimniejszych odcieni tworząc filmowy efekt. Zobacz jak podkręcić kontrast za pomocą warstwy krzywe, poziomy, modułu Camera Raw lub zmieniając tryb mieszania.

Efekty dla fotografów

Dowiesz się jak stworzyć kontrastowe czarno białe zdjęcie oraz wyblakłe zdjęcie w odcieniach szarości. Nauczysz się wykorzystywać mapy gradientu w celu ulepszenia nieba, manipulacji światłem oraz tworzenia efektów świetlnych. W kursie nie zabraknie również informacji na temat popularnego efektu gradingu. Czyli podkręcania barw oraz uzyskiwania filmowego koloru. Oprócz Photoshopa zajrzymy też do modułu Camera Raw i dodatku Collor Efex Pro gdzie pokażemy Ci jak posługiwać się tym narzędziem i łączyć w nim efekty. Zobaczysz, że jest to idealne narzędzie do manipulacji kolorem.

Odmień Twoich charakter zdjęć

Kurs pokaże Ci również popularne efekty jak HDR czyli wysoka rozpiętość tonalna, split toning, sepia. Zasymulujesz efekt odbijającego się światła w oczach typu ring light. Poznasz sposób na stworzenie od podstaw efektu bokeh. Nie zabraknie popularnych efektów w stylu filtrów Instagrama oraz pastelowych barw. To i wiele więcej znajdziesz w tym kursie, który dla Ciebie przygotowaliśmy zupełnie za darmo.

Naucz się pracy z warstwami

Podczas trwania kursu do perfekcji opanujesz korzystanie z warstw dopasowania. Zobaczysz jak się nimi posługiwać i kiedy stosować poszczególne typy warstw. Poznasz różnicę między warstwą gradient, a mapa gradientu. Zobaczysz, że zdjęcie czarno białe to nie tylko warstwa usuwająca nasycenie koloru lecz o wiele więcej ustawień i możliwości jakie dają Ci poszczególne warstwy dopasowania. Poradnik przekaże Ci również wiele informacji na temat pracy z maskami warstw oraz trybami mieszania. Nauczysz się tworzyć własny pędzel, pracować z filtrami, ustawiać gradienty, krzywe, poziomy. Poprawisz ekspozycję, balans bieli oraz dodasz winiętę na kilka sposobów.

1. Dziecięce marzenie
2. Photoshop ring light
3. Wyblakła czerń i biel
4. Photoshop filmowy kolor
5. Photoshop mapy gradientu
6. Podwójne tony efekt spotify
7. Photoshop senny efekt
8. Photoshop matowe kolor w color efex pro
9. Photoshop podkręcanie barw
10. Photoshop stonowany hdr
11. Photoshop światło na zewnątrz
12. Photoshop flary
13. Photoshop ciemne czarno białe
14. Photoshop pastelowe kolory
15. Photoshop grading camera raw
16. Photoshop kolorowe światło
17. Photoshop Słońce
18. Photoshop jak stworzyć bokeh
19. Photoshop efekt art
20. Photoshop miecz świetlny
21. Niebo gradienty
22. Photoshop dramatyczny kontrast
23. Photoshop szybki grading
24. Photoshop szybki vintage
25. Photoshop walentynkowa tonacja
26. Portretowy grading
27. Efekt purple

Dodaj ocenę