fbpx
Kurs Hitfilm

Poznaj kolejny program do edycji i montażu klipów filmowych. Z naszym szkoleniem nauczysz się dodawać ciekawe efekty specjalne, przejścia oraz animacje. Największym atutem programu Hitfilm jest to, że możemy pobrać go za darmo.

    Poziom: podstawy

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 3 h

    Program: HitFilm4 Express

Potężne narzędzie wideo

HitFilm to ciekawy program dla każdego montażysty wideo. Łączy on w sobie intuicyjny interfejs z funkcjonalnością osi czasu oraz ogromną liczbę presetów i nakładek, które rozbudowują to narzędzie jeszcze bardziej. Kolejnym bardzo dużym plusem jest połączenie funkcji edycyjnych oraz compositingu czyli otrzymujemy dwa w jednym.

W programie znajdziesz mnóstwo efektów 2D i 3D (color grading, kluczownanie, flary, efekty świetlne itd). Do tego obsługa nielimitowanej ilość ścieżek audio i wideo oraz wsparcie praktycznie każdego formatu wideo. To wszystko sprawia, że mówimy tutaj o pełni profesjonalnym stole montażowym, również do wykorzystania komercyjnego.

Czego się nauczysz ?

interfejsu programu

pracy z tekstem i elementami 3d

pracy na osi czasu

ustawienia kamer i świateł

cięcia i łączenia klipów

dodawania przejść między klipami

pracy na warstwach i maskach

kolorowania, gradingu

tworzenia animacji

tworzenia pokazu slajdów
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które szukają darmowego programu do edycji
Od teraz każdy kto bawi się filmem oraz osoby, które nigdy się tym nie zajmowały ze względu na drogie narzędzia, mogą zupełnie darmowo wejść do świata edycji filmowej. Wystarczy odrobina wiedzy z obsługi programu HitFilm, którą prezentujemy w tym kursie.
Dla każdego filmowca
Kurs od A do Z przekaże Ci tajniki pracy z programem HitFilm. Ten kurs to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, których fascynuje świat filmu i montażu.
Korzystaj za darmo

HitFilm to połączenie cech programu Premiere oraz After Effects. Umożliwia on bowiem nie tylko edycję materiału filmowego lecz również rozwiązania znane z After Effects. Mamy w nim wirtualną kamerę, narzędzia do tworzenia efektów 3d, cieni 3D, realistycznych świateł, aktywowania efektu Motion blur dla warstw 2D/3D oraz wiele więcej efektów specjalnych.

Oczywiście do swoich konkurentów ze stajni Adobe brakuje mu jeszcze trochę jednak można na jego braki przymknąć oko ponieważ program HitFilm Express możemy pobrać i używać zupełnie za darmo. A trzeba przyznać, że jest to bardzo duża zaleta zwłaszcza dla użytkowników, którzy hobbistycznie zajmują się montażem wideo.

Tak naprawdę bardzo często nie wykorzystujemy i nie potrzebujemy w 100% narzędzi, które oferują nam płatne programy. Przy odrobinie wiedzy na temat obsługi programu możemy to samo zrobić w darmowym odpowiedniku jakim jest HitFilm.

Naucz się montażu

Od teraz każdy kto bawi się filmem oraz osoby, które nigdy się tym nie zajmowały ze względu na drogie narzędzia, mogą zupełnie darmowo wejść do świata edycji filmowej. Wystarczy odrobina wiedzy z obsługi programu HitFilm, którą prezentujemy w tym kursie.

Poznaj podstawy narzędzi oraz interfejs

Nauczysz się w nim podstaw programu oraz posługiwania się narzędziami tworząc swoje pierwsze klipy wideo. Zobaczysz jak poruszać się po interfejsie, korzystać z warstw, dodawać efekty, pracować z tekstem. W kursie stworzymy klipy wideo wykorzystując większość funkcji jakie jest nam w stanie zaoferować program.

Zobacz jak wykorzystać potencjał programu

Nauczysz się mieszania warstw, przenikania, łączenia 2d oraz 3d, dodawania efektów, kolorowania i tworzenia klimatu w filmie. Zobaczysz również jak dodać di filmu animowane wstawki oraz trójwymiarowe obiekty. Ponadto utworzysz animowaną prezentację i pokaz slajdów. Dodasz do swojej kompozycji efekty specjalne, elementy typu particle czyli wybuchy, kurz, pył, pioruny. Wprawisz w ruch statyczne zdjęcie tworząc z niego ruchomą animację.

Spis lekcji

1. Ustawienia projektu, import wideo, poznanie interfejsu oraz narzędzi
2. Praca z  tekstem i warstwami, tryby mieszania, motion blur
3. Łączenie plików wideo, łączenie warstw 2d i 3d, stosowanie efektów
4. Ustawienia kompozycji
5. Animacja. Narzędzia kolorystyczne, pozycje i transformacja obiektów
6. Efekty 3d. Światła, kamery
7. Pokaz slajdów
8. układanie obrazów na osi czasu
9. Tworzenie przejść oraz efekty specjalne w prezencji
10.Praca z kamerami
11.Export plików
12.Render
13.Punkty osiowe, przyśpieszenie materiału, color grading
14.Cięcie klipów, przejścia
15. Particle, światła, efekty specjalne
16. Efekty specjalne, zabawa kolorem
17. Maski
18. Jak animować zdjęcie
19. Render

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Hitfilm”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *