fbpx
Kurs fotografia 360 stopni Hitfilm

Zobacz jakie możliwości daje Ci filmowanie 360 oraz zdjęcia sferyczne. Z naszym szkoleniem zostaniesz wprowadzony do świata materiałów sferycznych. Rozwiń skrzydła tworząc ciekawe multimedia i daj widzowi niezwykłe doznania.

  • Poziom: średnio zaawansowany
  • Data wydania: 02.02.2017
  • Czas trwania: 2 godzin 20 minut
  • Program: Hit Film pro, Autopano, Photoshop CC
Fotografia 360 stopni

Tematyka tworzenia materiałów w 360 stopniach jeszcze przed chwilą była dostępna dla nielicznych. Drogie aparaty oraz brak literatury i poradników z tego zakresu odrzucał wielu amatorów do zgłębienia tego tematu. Tymczasem filmy i zdjęcia sferyczne na dobre wkradły się do codzienności i dziś możemy oglądać je na Youtubie, Facebooku, w aplikacjach na smartfonie oraz w dedykowanych wideo playerach na komputerze stacjonarnym.

Dzięki temu widz dostaje od nas możliwość rozglądania się w dowolnym kierunku oglądanej sceny. To nie operator kamery decyduje jaki obraz obejrzy widz lecz to właśnie oglądający ma wpływ na to, co w danej chwili go zaciekawi w pokazywanej scenie. Interaktywne filmy to doskonały sposób by pokazać w trójwymiarze ciekawe wnętrze, zabytki oraz by przenieś oglądającego w sam środek ważnego wydarzenia sportowego, targów branżowych, koncertów oraz innych wydarzeń. Warto zglebić tajniki tworzenia materiałów w 360 stopniach ponieważ ich popularność będzie stale rosnąć i niebawem większość produkcji może być tworzona w tej technologii.

Wiedza ze zakresu tworzenia materiałów sferycznych pozwoli Ci tworzyć wspaniałe filmy, wirtualne wycieczki, panoramy sferyczne. Spraw by oglądanie filmów i zdjęć było jeszcze bardziej atrakcyjne i daj widzowi możliwość interakcji z otaczającą go przestrzenią na fotografii lub filmie.

Czego się nauczysz ?

dokonasz korekty łączeń materiału

dopasujesz linie horyzontu

utworzysz ruch kamery

dopasujesz oświetlenie

skorygujesz barwy

dodasz efekty specjalne

nadasz tonowanie HDR

dodasz tekst 3d

dodasz efekty particle
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla montażystów wideo oraz fotografów
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim dla osób ciekawych metod tworzenia materiałów sferycznych. Będzie to również dobra opcja dla wszystkich interesujących się montażem wideo oraz obróbką zdjęć. Rozwinie on Twoją wiedzę o kolejne bardzo ciekawe zagadnienie.
Dla raczkujących w temacie 360 stopni
Technologia w tym branża filmowa stale się rozwija i by nie zostać w tyle potrzeba cały czas pogłębiać swoją wiedzę. Ze względu na swoje możliwości niewątpliwie jednym z tematów, który za chwilę może być wymagany od każdego montażysty jest właśnie wideo i zdjęcia w 360 stopniach. Dlatego jeśli nie chcesz zostać za konkurencją naucz się już dziś tego typu montażu. Naszym celem jest byś mógł uczyć się wszelkich nowinek na bieżąco i wdrażać je w swoich codziennych projektach dlatego oddajemy w Twoje ręce ten kurs wideo.
Dla znających program Htifilm
Kurs pokaże Ci proces powstawania zdjęć oraz filmów w 360 stopniach korzystając z dostępnych dla każdego narzędzi. Zobaczysz, że wcale nie trzeba tutaj ogromnej wiedzy i specjalnych programów. Przy okazji poznasz program Hit Film Pro i przekonasz się jakie możliwości oferuje to ciekawe rozwiązanie dla montażysty wideo.
Hit Film oraz Autopano

Chciałbyś dać swoim widzom możliwość interakcji z oglądanym materiałem ? Chcesz nauczyć się tworzenia materiałów wykorzystując technologię 360 stopni ? Koniecznie obejrzyj druga już odsłonę kursu omawiającą tą tematykę. Pierwszą część kursu znajdziesz pod tym adresem : Kurs zdjęcia i filmy 360 cz.1

W tej części kursu w odróżnieniu od części pierwszej, (gdzie pracowaliśmy w After Effect) tutaj będziemy korzystać głównie z programu Hit Film w wersji Pro. Wspomagającymi programami będą Autopano gdzie połączymy zdjęcia w materiał 360 oraz Photoshop gdzie dokonamy retuszu oraz korekty kolorów.

AutoPano + Htifilm + Photoshop

Zabawę z materiałem 360 stopni rozpoczniesz od połączenia zdjęć w panoramę sferyczną korzystając z programu AutoPano. Dopasujesz w nim horyzont, poprawisz oświetlenie, dopasujesz ekspozycję, ustawisz punkt centralny. W kolejnym kroku wyeksportujesz materiał do programu Photoshop, w którym skorygujesz mankamenty łączeń zdjęć oraz dokonasz korekcji barw. W kolejnym kroku przeniesiesz całość materiału do programu HitFilm Pro gdzie nauczysz się ustawiać kamerę, tworzyć ruch kamery dodając zbliżenia i najazdy. Dodasz do projektu tekst oraz zewnętrze materiały i efekty kolorystyczne jeszcze bardziej urozmaicając projekt.

Efekty specjalne

W drugim tworzonym projekcie w programie Hit Film dokonasz różnego rodzaju zabarwień, dodasz efekty specjalne typu ogień, woda oraz efekty cząsteczkowe tzw. particle. Ponadto zobaczysz jak stworzyć efekt gradingu, dodać winiętę, jak pracować z kamerą stosując ciekawe ruchy, maskować i wycinać obiekty. Popracujesz nad detalami filmu manipulując barwą oraz światłem, dodasz flary oraz promienie

Render 360

Na sam koniec nauczysz się renderować i zapisywać projekt w postaci filmu gotowego do oglądania w playerze przystosowanym do wideo 360.

Spis lekcji

1. Autopano – projekt 1 – łączenie zdjęć 360

– łączenie zdjęć
– dopasowanie horyzontu
– dopasowanie koloru
– wyrównywanie oświetlenia
– renderowanie

——————————-

3. Hit Film Pro – projekt 1 – tworzenie wideo 360

– import projektu
– ustawienia kamery
– tworzenie ruchu kamery
– dodanie tekstu
– dodawanie elementow zewnętrznych
– efekty: cine style
– export

——————————-

4. Autopano – projekt 2 – łączenie zdjęć 360

– ustalenie horyzontu
– punkt centralny
– dopasowanie kolorów
– renderowanie

Photoshop – projekt 2
– stemplowanie
– export

Hit Film Pro – projekt 2  – tworzenie wideo 360

– zabawa kamerą
– Korekcja koloru
– grading
– winietowanie
– efekty specjalne: deszcz, woda
– particle 3d

——————————-

5. Hit Film Pro – efekty specjalne w filmie 360

– efekty kolorystyczne
– efekty particle – ogień
– wycinanie, maskowanie
– ruch kamery
– napis 3d
– manipulacja światłem
– flary, promienie
– rendering

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs fotografia 360 stopni Hitfilm”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *