fbpx
Kurs HitFilm Pro - efekty specjalne

Poznaj sekrety Hollywoodzkich produkcji i twórz efekty specjalne w zaciszu domowego studio. Naucz się pracować z modelami 3d, twórz napisy, zobacz jak połączyć sceny 2d oraz obiekty 3d.  Stwórz animowaną scenę, naucz się trackowania oraz wykorzystaj efekty cząsteczkowe.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 02.05.2017
  • Czas trwania: 4 godziny
  • Program: Hitfilm 4 PRO
Wszechstronność dla filmowca

Program Hitfilm Pro posiada cechy typowego programu do montażu wideo i jest świetną alternatywą chociażby dla Adobe Premiere czy Sony Vegas. Jest to zarazem świetna maszynka do efektów specjalnych i może śmiało konkurować z programem After Effects.  Dzięki skumulowaniu tych dwóch opcji otrzymujemy niezwykłe i wszechstronne narzędzie, które z powodzeniem może zastąpić dwa programy ze stajni Adobe czyli Premiere oraz Aftera. Nic dziwnego, że pogram w przeciągu ostatnich dwóch lat zdobył dużą popularność i skutecznie walczy z konkurencją, która jest o wiele dłużej na rynku.

Z myślą o wszystkich, którzy chcą zobaczyć wykorzystanie potencjału programu stworzyliśmy już drugą część kursu HitFilm, tym razem dla wersji Pro. W poprzednim kursie omawialiśmy wersję darmową oraz metody montażu wideo, a w tej części w całości skupimy się na nauce drugiego oblicza programu czyli efektach specjalnych.

Czego się nauczysz ?

Nauczysz się pracować z elementami 3d

Stworzysz animowane intro

Poznasz sposoby trakowania punktów

Wykorzystasz efekty particle

Dokonasz korekty kolorów

Stworzysz realistyczny ogień oraz dym

Zbudujesz trójwymiarowy kosmos razem z 3ds Maxem

Stworzysz prezentację zdjęć
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które chcą poznać HitFilm
Kurs jest niezbędnikiem w poznawaniu programu Hitfilm Pro. Jeśli więc posiadasz ten program lub myślisz o jego zakupie to koniecznie kup również to szkolenie. Dzięki niemu w kilka godzin nauczysz się wymagających funkcji programu i poznasz jego drugą twarz czyli efekty specjalne. Zapewniam Cię, że nawet jeśli nie interesujesz się pojęciem efektów specjalnych to wiedza z kursu prędzej czy później przyda Ci się podczas montażu wideo.
Dla osób, które poznały już podstawy
Co do poziomu wiedzy jaką musisz posiadać chcąc przystąpić do tego kursu to dobrze jeśli masz już jakieś pojęcie o montażu lub pracowałeś trochę w Hitfilm. Jeśli jesteś zielony to zapraszam Cie na początek do pierwszej odsłony tego kursu, która jest poświęcona montażowi wideo i stanowi świetnie wprowadzenie do Hitfilm. Link znajdziesz na dole strony.
Poznaj funkcje wersji Pro

Naukę rozpoczniesz od przypomnienia interfejsu i poznania nowych funkcji wersji Pro. A musisz wiedzieć, że wersja Pro w stosunku do darmowo odpowiednika zaoferuje Ci naprawdę dużo ciekawych opcji jak np. zaawansowany mikser audio, ponad 500 efektów FX, renderowanie obiektów 3d, import modeli 3d, rozbudowane narzędzia do kluczowania, efekty particle, pracę z trakerem punktowym i znacznie więcej. Tak więc przed Tobą ogromna dawka fajnej i praktycznej wiedzy.

Zostań mistrzem efektów specjalnych

Po zapoznaniu się z interfejsem szybko przejdziemy do pokazania tego co najważniejsze czyli praktycznej pracy z programem. Zobaczysz jak pracować ze ścieżkami wideo oraz audio, jak importować materiały w 4k. Nim się obejrzysz stworzysz swoja pierwszą animację gdzie ustawisz kamery, dodasz najazdy kamer, pomanipulujesz oświetleniem. Zobaczysz jak łatwo można nadać projektowi odpowiedni klimat za pomocą narzędzi do korekcji kolorów. Ustawisz odpowiedni grading kolorystyczny, poznasz styl Cinestyle oraz dodasz ciekawe efekty stylizacyjne jak np. ziarno filmowe.

Opanuj trackowanie, wycinanie, maski

W kolejnych projektach nauczysz się trakowania, tworzenia punktów trakingu, wycinania, klonowania i przekształcania obiektów. Zobaczysz jak przekształcić warstwę 2d na 3d oraz aktywujesz efekt motion blur dla warstw 2d i 3d. Oczywiście po drodze stworzysz warstwy, dodasz maski, wybierzesz tryby mieszania. Stworzysz różnego rodzaju efekty specjalne, które z pewnością wykorzystasz w Twoich własnych projektach. Nauczysz się między innymi tworzenia realistycznego ognia, dymu, błyskawic, rozbłysków. Wykorzystasz efekty cząsteczkowe czyli particle, które staną się na pewno jedną z Twoich ulubionych funkcji.

Stwórz animację oraz efekty specjalne

Mało ? No to co powiesz na kolejne projekty animacji oraz 3d podczas których zdobędziesz wiedze z zakresu generowania tekstu 3d, ożywiania go dzięki animacji. Dokonasz importu modeli z zewnętrznego programu 3ds Max. Program Hitfilm Pro jest na tyle rozbudowany, że bez problemu poradzi sobie z nakładaniem materiałów na model, ustawieniu świateł. Stworzysz odpowiednie zachowanie modelu względem całości projektu, dodasz ruch kamery, nałożysz na niego odpowiednie tekstury. Dzięki temu uda Ci się zrobić ciekawy animowany projekt kosmosu w 3d wykorzystując tylko HitFilm.

Jeśli nie będziesz przytłoczony dawką wiedzy jaką wyniesiesz z kursu to możesz przejść do kolejnej lekcji, która będzie małą odskocznią od efektów specjalnych czyli tworzenia prezentacji ze statycznych zdjęć. Tutaj dowiesz się więcej na temat korekty barwnej, stosowania presetów, skalowania zdjęć oraz tego co najważniejsze czyli tworzenia płynnych przejść między zdjęciami i dodawania ruchu.

Spis lekcji

1. Animacja

przypomnienie interfejsu
podstawy pracy z kamerą
najazdy kamery
podstawy pracy z 3d
efekty zniekształcenia
efekty generyczne
tworzenie ruchu
praca z tekstem
3d extrusion
praca z warstwami
grading
cine style
vinieta
ziarno
efekty świetlne
export

2.  Trackowanie

Parametry kompozycji
ustawienie punktów trackowania
trackowanie do tekstu
wycinanie
klonowanie
rozbrysk światła
przekształcanie warstw na 3d
transformacja
maski warstw
tryby mieszania warstw
efekty particle
perspektywa
manipulacja temperaturą
tworzenie dymu
tworzenie ognia
quick 3d
grrading
export w 4k

3. Projekty 3d
generowanie tekstu 3d
kamera, głębia ostrości
praca ze światłem
dodawanie efektów particle
dym, rozbłysk
najazdy tekstu
kolorowanie efektów
efekty stylizacji
manipulowanie kolorem

4. Pokaz zdjęć

export zdjęć
tworzenie kompozycji ze zdjęć
skalowanie zdjęć
ustawienie ruchu zdjęć
nakładanie efektów
korekta kolorów
presety

5. Współpraca z 3ds maxem – planety

import plików 3d
edycja właściwiości modelu 3d
nakładanie tekstur na model
tworzenie zachowania modelu
transformacja mdodeli
ruch kamery
światła i flary
tworzenie gwiazd w Photoshopie
korekta kolorów
stosowanie rozmyć

6. Projekt 3d oraz animacja

tworzenie realistycznego ognia
tworzenie realistycznego dymu
praca z animacją
efekty specjalne
kanały
krzywe
efekty przenikania

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs HitFilm Pro – efekty specjalne”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *