fbpx
Kurs Git szybki start

Popraw swój przepływ pracy i poznaj podstawowe procedury pracy z Git.

Czego się nauczysz ?

Ten kurs to przewodnik, który krok po kroku wprowadzi nowych użytkowników do systemu Git. Na początek zobaczysz, jak zainstalować Gita i efektywnie korzystać z wiersza poleceń. Dowiesz się jak tworzyć repozytoria, dodawać do nich pliki, tworzyć nowe gałęzie i wersje kodu. Przekonasz się, jak szybko można zaktualizować nowe zmiany lub przywrócić
poprzednie wersje kodu. Nauczysz się rozwiązywać częste problemy. Jeśli do tej pory jako programista nie stosowałeś Gita, to po lekturze tego kursu będziesz się zastanawiał jak mogłeś bez niego pracować.

  • Poznasz kluczowe pojęcia systemu kontroli Git
  • Przejdziesz przez cały podstawowy proces konfiguracji Gita
  • Utworzysz zdalne repozytorium w GitHub
  • Dowiesz się co to są branche
  • Nauczysz się jak rozwiązywać konflikty
  • Dowiesz się co to jest fork
  • Oznaczysz zdarzenia specjalnymi tagami
  • Nauczysz się korzystać z rebase
Czas trwania:
2 godziny
Poziom:
podstawy
Data wydania:
9 marca 2020
Wersja programu:
Git 2020
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla każdego, kto chce nauczyć się, jak przechowywać pliki w GitHub lub Bitbucket
Dla początkujących programistów oraz zespołów developerskich
Co to jest Git?

Git pozwala twórcom stron internetowych przechowywać treści w repozytoriach internetowych, takich jak GitHub lub Bitbucket. Usprawnia to znacząco pracę programistów, dzięki czemu na bieżąco mogą aktualizować nanoszone w kodzie zmiany. Jest również doskonałym narzędziem dla zespołów, które razem pracują nad jednym projektem. Dzięki natychmiastowej synchronizacji cały zespół posiada zawsze aktualny kod źródłowy. Dodatkowo Git chroni przed popełnionymi błędami podczas programowania.

Fundamenty pracy z Git

Pod koniec tego kursu będziesz mógł tworzyć własne repozytoria w Git lub powielać i edytować już istniejące. Ta wiedza umożliwi Ci śledzenie zmian w czasie rzeczywistym, odzyskiwanie nadpisanych plików oraz ułatwi współpracę przy większych projektach. Zrozumiesz rozgałęziony przepływ pracy Git’a.

Podstawowe pojęcia

Poznasz podstawowe pojęcia jak fork, który stanowi stan przejściowy pomiędzy dodaniem zmian do głównego repozytorium. Dowiesz się również jak dzięki tagom zaznaczać wybrane comity. Zobaczysz również jak integrować gałęzie poleceniem rebase.

Git w jeden wieczór

Wielu początkujących programistów nie używa Git’a ponieważ uważa, że jest on trudny do opanowania. Prawda jest taka, że ​​Git to tylko bardzo podstawowe narzędzie, o którym nie powinieneś za dużo myśleć. Wystarczy parę godzin, żeby poznać wszystkie funkcje, które są niezbędne do prawidłowego przepływu pracy. A zaoszczędzony czas lepiej poświęcić na naukę programowania. Dzięki temu kursowi uzyskasz wyselekcjonowaną wiedzę w pigułce, która da Ci odpowiedni poziom komfortu pracy z tym narzędziem.

Spis lekcji

1. Instalacja, tworzenie i praca z repozytorium
2. Wprowadzanie zmian, aktualizacja
3. Branche zdalne z repozytorium
4. Fork, tag, rebase

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Git szybki start”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *