fbpx
Kurs CSS3 - selektory - poziom 1

Twórz własne strony internetowe z arkuszem stylów CSS3. W kursie poznasz możliwości i magię jakie dają Ci selektory.

Czego się nauczysz ?

Arkusze stylów CSS jak mówi definicja to zbiór reguł, które mówią przeglądarce w jaki sposób ma zostać wyświetlona strona internetowa. Te krótkie fragmenty kodu opisują wygląd  niemal każdego elementu jaki widzisz przeglądając stronę. Kolorowy przycisk, który po najechaniu kursorem zmienia odcień czy rozmiar tekstu oraz czytelny font to wszystko możliwe jest za sprawą użycia CSS3. Dzięki zastosowaniu arkuszy stylów na stronie webmaster nie musi używać grafiki, która często może ją spowolnić. W nowoczesnym webdesignie przyciski, ikony czy gradientowe przejścia tworzy się właśnie za pomocą elementów CSS3. Oprócz powyższego arkusze stylów odpowiadają za jakże istotną kwestię jaką jest odpowiedni wygląd na różnych urządzeniach: komputerze, tablecie, smartfonie.

Jak widzisz nauka CSS3 to obowiązkowa pozycja w drodze do kariery każdego webmastera.W kursie, który masz przed sobą poznasz podstawy wykorzystywania arkuszy stylów. W tym wydaniu kursu skupimy się na selektorach, które stanowią bardzo ważny dział w poznaniu CSS3. Swoją przygodę rozpoczniesz od poznania składni tego języka, co jest fundamentem każdego programisty.

Następnie przejdziesz do głównego tematu czyli szczegółowego omówienia selektorów. Zobaczysz dlaczego są tak ważne, jak ich używać w praktyce. Dowiesz się między innymi co to jest grupowanie selektorów, pseudoklasy i pseudoelementy.

Dzięki selektorom będziesz mógł tworzyć reguły czyli wskazać w kodzie HTML, elementy, które mają otrzymać wybraną wartość określoną za pomocą CSS. Brzmi skomplikowanie ? Nie przejmuj się, w kursie wyjaśnimy Ci wszystko od A do Z, dzięki czemu w jeden wieczór opanujesz fundamenty arkuszy stylów.

  • Nauczysz się składni CSS
  • Zadbasz o czytelność swojego kodu
  • Zobaczysz jak wykryć i naprawić błędy w kodzie
  • Poznasz składnię kodu na podstawie działającej strony
  • Dowiesz się jak korzystać z atrybutów
  • Nauczysz się stosować pseudoklasy: interfejsu użytkownika oraz strukturalne
  • Pogrupujesz selektory
  • Wykorzystasz pseudoelementy
  • Poznasz najbardziej przydatne selektory przy budowaniu stron
Czas trwania:
3 godziny 13 minut
Poziom:
podstawy
Data wydania:
26.03.2019
Wersja programu:
CSS3
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla początkujących
Kurs stanowi poziom 1 i składa się na serię kursów o CSS, które znajdziesz na naszej stronie. Przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać CSS od zupełnych podstaw.
Dla projektantów stron
Każdy, kto tworzy strony bez względu na to czy pracuje w HTML czy też korzysta z systemów CMS. Umiejętność arkusza stylów przyda się każdemu.
Dla szukających szczegółowej wiedzy
Jest to pozycja kursu na temat selektorów. Dzięki naszemu zestawowi kilku kursów traktujących o CSS poznasz arkusze stylów bardzo dogłębnie, jak nigdzie indziej.
Odkryj niesamowite możliwości CSS3

Ten kurs wideo rozwinie Twoje skrzydła projektanta stron. Został stworzony, aby pomóc początkującym rozwijać swoją wiedzę o CSS i opanować jedno z najbardziej wartościowych narzędzi w nowoczesnym projektowaniu stron internetowych. Przed pojawieniem się CSS, kod odpowiedzialny za wygląd strony zawarty był w HTMLu. Język CSS zmienił standardy i pozwolił przenieść te informacje do odrębnego pliku.  W efekcie czego całość jest znacznie prostsza i przejrzystsza.

 

 


Twórz przejrzysty kod

Wyobraź sobie, że musisz określić wygląd nagłówków H1, H2. Bez użycia arkusza stylów definiowanie wyglądu trzeba potworzyć w każdym miejscu gdzie występują te nagłówki. Twój kod rozrósł, by się do dużych rozmiarów, zapanował by w nim chaos oraz znacznie zmniejszyła by się jego czytelność.

Dodatkowo, zmiany w jednym stylu nagłówka wiązałyby się z koniecznością wprowadzania poprawek w każdym miejscu gdzie występuje nagłówek. A mówimy tylko o nagłówku, który wzięliśmy za przykład. Wyobraź sobie teraz, że dotyczy to fontów, kolorów, tabelek i wszystkiego co widzisz na stronie. By nad tym zapanować użycie CSS3 jest niezbędne.

Zapanuj nad wyglądem strony

Dzięki szkoleniu dowiesz się jak stworzyć kompletne układy stron internetowych za pomocą kaskadowych arkuszy stylów (CSS), stosując najlepsze, nowoczesne praktyki. Nauczysz się jak się manipulować i modyfikować wyświetlanie na ekranie elementów graficznych, tekstów, menu, list, marginesów, ikon.

Standard CSS3

CSS3 to najnowszy standard, który wprowadził wiele zmian i nowości. Wszystko po to, żeby strony wyglądały jeszcze nowocześniej. Jedną rzeczą, która cały czas stanowi fundament tego języka są selektory, dzięki którym możesz szybko zdefiniować style. Poznaj ich wykorzystanie już dziś !

Spis lekcji

1. Wprowadzenie
1.1. Wstęp
1.2. Do czego służy CSS
1.3. Dodawanie stylów do dokumentu

2. Składnia CSS
2.1. Komentarze w CSS
2.2. Budowa stylu
2.3. Czytelność kodu
2.4. Błędy w kodzie, wykrywanie i naprawa

3. Selektory
3.1. Najczęściej używane selektory
3.2. Grupowanie selektorów
3.3. Gwiazdka jako selektor
3.4. Selektory atrybutów
3.5. Selektory pseudoelementów – wprowadzenie
3.6. Pseudoklasy akcji użytkownika oraz odnośników
3.7. Wprowadzenie do pseudoklas strukturalnych
3.8. Pseudoklasy strukturalne uwzgledniające typ elementu
3.9. Pseudoklasy interfejsu użytkownika
3.10. Wykorzystanie pseudoelementów
3.11. Selektory odwołujące się do hierarchii elementów
3.12. Waga selektorów
3.13. Dziedziczenie

4. Podsumowanie części I
4.1. Kilka słów na koniec

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs CSS3 – selektory – poziom 1”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *