fbpx
Kurs Capture One 10 zarządzanie i edycja RAW

Zobacz jakie możliwości sortowania, katalogowania i filtrowania daje Capture One.  Program znany jest z dokładności w odwzorowaniu barw. Zobacz jakie narzędzia do manipulacji kolorem oferuje. Poznaj niezwykle przyjazny interfejs oraz opcje pomocne w drukowaniu zdjęć.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 19.04.2017
  • Czas trwania: 4 godziny
  • Program: Capture One 10 PL
Przybornik każdego fotografa

O wyższości plików RAW nad innymi formatami nie trzeba przekonywać żadnego zawodowego fotografa. Stanowią one cyfrowy negatyw, dzięki któremu można wywołać zdjęcia na komputerze. Jednym z programów świetnie nadającym się do tego celu jest program Capture One.

Ze względu na popularność Photoshopa oraz Lightrooma program ten pozostaje w ich cieniu. Jak się jednak okazuje jest to świetna alternatywa i może stanowić główny program wspomagający wywoływanie, segregację oraz edycję plików RAW. Przekonał się już o tym nie jeden fotograf, gdy po włączeniu Capture One nie wyobraża sobie pracy z innym oprogramowaniem. I rzeczywiście tak jest, ponieważ C1 jest bardzo przyjazny i jego funkcje nadają się zarówno do profesjonalnego studia jak i amatorskiej zabawy ze zdjęciami.

Na polskim rynku C1 jest jednak nadal mało popularny. Być może dlatego, że brak poradników na jego temat. Początkującym jego interfejs może wydawać się trudny do opanowania, a niektóre funkcje niezrozumiałe. Jednak zapewniamy Cię, że warto spróbować popracować kilka dni na tym programie i przekonać się, że jest to doskonałe narzędzie.

Czego się nauczysz ?

Dopasujesz interfejs do własnych preferencji

Posegregujesz zdjęcia w albumy oraz sesje

Oznaczysz zdjęcia za pomocą tagów, kolorów

Wyszukasz zdjęcia w swoich zbiorach

Edytujesz i skorygujesz fotografie

Poznasz różne sztuczki oraz skróty

Pozbędziesz się przebarwień na potrzeby druku

Zastosujesz profile, warianty oraz klony
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla chcących poznać program
Kurs wprowadzi Cię w program od podstaw i pozwoli rozpracować jego funkcje w kilka godzin. Jeśli szukasz głównego programu pomocnego w zarządzaniu i obróbką zdjęć lub po prostu chcesz bardziej poznać Capture One to ten poradnik jest dla Ciebie. Takiej dawki wiedzy o Capture One obecnie nie uświadczysz na polskim rynku.
Poznaj Capture One

Przygotowaliśmy dla Was kompletny kurs, którym powinni zainteresować się przede wszystkim wszyscy fotograficy. W kursie omówimy interfejs, wszystkie jego funkcje oraz narzędzia, tak by praca z programem była swobodna i dopasowana do Twoich potrzeb. Musisz wiedzieć, że C1 jest bardzo konfigurowalnym programem i masz pełną swobodę w ustawieniach okien, narzędzi, elementów interfejsu pod własne warunki. Nawet jeśli wcześniej pracowałem z Photoshopem czy Lightroomem, pokażemy Ci, że przesiadka wcale nie będzie tak bolesna. Zobaczysz jak zaimportować zdjęcia gdzie dokonasz wyboru pomiędzy stworzeniem albumu, a sesją. Nauczymy Cię poruszać się między kartami, dodawać lub usuwać z nich narzędzia.

Edytuj zdjęcia

Poznasz wszystkie narzędzia służące do edycji zdjęć. Dopasujesz odpowiednią ekspozycję, balans bieli, balans kolorów. Skorygujesz wady obiektywu, zadbasz o detale na zdjęciu wyostrzając jego fragmenty lub usuwając szum. Dokonasz miejscowej korekty co świetnie sprawdzi się przy usuwaniu pieprzyków lub planem na skórze. Omówimy bardzo szczegółowo jedno z ważniejszych narzędzi jakim jest edytor kolorów. Poznasz również metody pracy na maskach i warstwach co na pewno przypadnie ci do gustu jeśli wcześniej pracowałeś z Photoshopem.

Zarządzaj zdjęciami

Oczywiście jedną z głównych funkcji jaką ma pełnić C1 to segregacja i zarządzanie zbiorem zdjęć. Przy pomocy albumów i sesji dowiesz się jak segregować zdjęcia, jak je opisywać, stosować oznaczenia, ustawiać oceny oraz metadane. Dzięki temu nawet przy dużych kolekcjach będziesz w stanie szybko filtrować swoje zdjęcia. W kursie zobaczysz również jak przyśpieszyć Twoją pracę poprzez stosowanie ustawień miejscowych, korzystanie z wariantów, klonów oraz wariantów globalnych.

Publikuj, drukuj zdjęcia

Pokażemy Ci, że program nie tylko świetnie i szybko radzi sobie z segregacją zdjęć lecz również o wiele sprawniej eksportuje fotografie niż jego konkurenci. Masz do wyboru szereg opcji i ustawień jak np. zapis na potrzeby internetu, zapis jako galeria internetowa. Jednak na wyróżnienie zasługuje opcja zapisu do druku gdzie otrzymujesz przeróżne kombinacje drukowanej strony. W ostatnim etapie szkolenia umieściliśmy kilka lekcji stosowania zdobytej wiedzy w praktyce gdzie podczas obróbki stworzysz barwne efekty, poprawisz zdjęcia krajobrazu, portretowe. Popracujesz nad odcieniem całego zdjęcia, jego fragmentu oraz kolorytu skóry.

Spis lekcji

INTERFEJS
1. Import sesje katalogi
2. Interfejs
3. Karty narzędzi

EDYCJA ZDJĘĆ
4.  Kolor
5.  Ekspozycja
6.  Wady obiektywu
7.  Szczegóły
8.  Dopasowanie miejscowe
9.  Dopasowania
10.  Dopasowania automatyczne
11. Tworzenie maski kolorem
12. Tethering

PORZĄDKOWANIE
13. Katalogowanie albumy inteligetne albumy
14. Sesje
15. Wyszukiwanie filtry slowa kluczowe oecny tagi

OPTYMALIZACJA PRACY
16. Kopiowanie i stosowanie miejscowe, globalne warianty i klony
17. Dostosowanie przestrzeni roboczej
18. Wartosc domyślna
19. Skróty

ZAPIS
20. Export
21. Przetwarzanie
22. Druk
23. Odczyt kolorow do druku
24. Galeria internetowa

WORKFOLLOW
25. Grading
26. Krajobraz
27. Skóra
28. Portret

1 opinia dla Kurs Capture One 10 zarządzanie i edycja RAW

  1. Tomasz Juszczyk
    Oceniony 5 na 5.

    Ciekawa alternatywa dla Photoshopa o czym przekonałem się, oglądając ten kurs. Autor nadaje się do swojej roli i dobrze tłumaczy poszczególne opcje programu. Nauka tym sposobem również przypadła mi do gustu…za normalny stacjonarny kurs trzeba by zapłacić o wiele więcej.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *