fbpx
Kurs Affinity Photo

Poznaj najlepszego konkurenta Photoshop jakim jest program Affinity Photo. Zobacz jak retuszować niedoskonałości zdjęć rożnymi technikami. Twórz niesamowite efekty kolorystyczne na fotografiach, dodawaj efekty specjalne. Zapanuj nad światłem i klimatem Twoich zdjęć tworząc własny styl edycji.

 • Poziom: podstawy
 • Data wydania: 29.11.2016
 • Czas trwania: 3 godziny
 • Program: Affinity Photo beta 1.5
Największy konkurent Photoshopa

PMyśląc o edycji zdjęć pierwsze co przychodzi nam do głowy to Photoshop. Od wielu lat nieprzerwanie rządzi w tym zakresie i praktycznie nikt mu nie zagrażał na tyle, by go zdeklasować go z pierwszego miejsca. To właśnie on wyznaczył trendy i zdobył rynek.

Jednak jak pokazuje firma Serif można powalczyć nawet z największym graczem na rynku. Wszystko za sprawą nowego programu, który wyszedł spod skrzydeł firmy Serif, znanej chociażby z takich produkcji jak Xara.

Affinity Photo to najnowsze ich dzieło stworzone po to, by dać ludziom alternatywę dla Photoshopa. Czy program faktycznie jest w stanie powalczyć z gigantem ? Tak jak mówili twórcy programu ma on zaskakiwać tym, że będzie wydajniejszy, będzie posiadał większość funkcji Photoshopa i do tego będzie o wiele tańszy. I rzeczywiście trzeba przyznać, że nie są to słowa rzucane na wiatr.

Program działa bardzo szybko i płynnie co znacznie skraca pracę sprawiając, że jest ona wydajna. Wspaniale działające narzędzia znane większości z Photoshopa działają bardzo sprawnie. Gdy do tego dodamy rewelacyjnie niską cenę jak za tak obszerny kombajn fotograficzny to otrzymujemy naprawdę niesamowitą alternatywę dla Photoshopa.

Gdy stoisz przed wyborem podstawowego programu do obróbki zdjęć to dobrze zastanów się nad Affinity Photo. Otrzymujesz wszystkie niezbędne funkcje w o wiele niższej cenie. Kolejną zaletą wydaje się być to, że za program płacisz jednorazowo bez comiesięcznych opłat subskrypcyjnych.

Czego się nauczysz ?

pracy z warstami i maskami
dzięki licznym przykładom nauczysz się perfekcyjnie korzystać z warstw, masek warstw, warstw dopasowania, trybów mieszania.

edytowania plików RAW
Narzędzia takie jak filtry, krzywe, poziomy, HSL, kolor selektywny itd. również nie będą stanowić dla Ciebie problemu.

wycinanie
Od teraz bez problemu wytniesz obiekt ze zdjęcia, poprawisz jego krawędź oraz zamaskujesz miękkim pędzlem jego niedoskonałości

wszystkich funkcji programu
Poznaj zasady pracy w programie, jego boczne narzędzia oraz zakładki jakie oferuje: Photo Persona, Liquify Persona, Develop Persona, Tone Mapping Persona, Export Persona. Odkryj nieograniczone możliwości Affinity Photo.

pracy z tekstem
W kursie stworzysz kilka projektów tekstowych gdzie zobaczysz do czego służą efekty w opcjach mieszania warstwy.

bezinwazyjnego wyciągania kontrastu

stosowania neutralnej szarości do maskowania

pracy z głębią ostrości

wysotrzania filtrem High Pass

stosowania gradientów

różnych metod na uzyskanie winiety

pracy ze światłem i cieniem
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które szukają taniego programu do edycji zdjęć
W kursie zobaczysz jak posługiwać się większością narzędzi jakie oferuje program Affinity Photo.
Dla każdego kto pracuje w Photoshopie ale szuka tańszego zamiennika
Jeśli natomiast pracujesz już z Photoshopem to nic nie stoi na przeszkodzie byś zainteresował się Affinity Photo. Posiada on bowiem wsparcie dla plików psd dzięki czemu otworzysz w nim swoje projekty. Większość funkcji jest taka sama, są umiejscowione w tym samym miejscu, a do tego skróty klawiaturowe są niemal identyczne, zatem ewentualna przesiadka będzie bezbolesna.
Konkurent Photoshopa

Program działa bardzo szybko i płynnie co znacznie skraca pracę sprawiając, że jest ona wydajna. Wspaniale działające narzędzia znane większości z Photoshopa działają bardzo sprawnie. Gdy do tego dodamy rewelacyjnie niską cenę jak za tak obszerny kombajn fotograficzny to otrzymujemy naprawdę niesamowitą alternatywę dla Photoshopa.

Gdy stoisz przed wyborem podstawowego programu do obróbki zdjęć to dobrze zastanów się nad Affinity Photo. Otrzymujesz wszystkie niezbędne funkcje w o wiele niższej cenie. Kolejną zaletą wydaje się być to, że za program płacisz jednorazowo bez comiesięcznych opłat subskrypcyjnych.

Edytuj swoje zdjęcia

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu ? Chcesz zobaczyć jego najciekawsze funkcje ? A może po prostu chcesz nauczyć się edytować zdjęcia ?

Świetnie. Mamy dla Ciebie pierwszy polski kurs na temat technik pracy w programie Affinity Photo. Poznasz narzędzia służące do retuszu fotografii. Dokonasz korekcji barwnych w tym stosowania warstw dopasowania,masek oraz filtrów fotograficznych. Zobaczysz jak działa pędzel klonujący, pędzel punktowy. Wygładzisz skórę na zdjęciu portretowym dzięki rewelacyjnej funkcji frequency separation. Dokonasz korekcji perspektywy i wyprostujesz horyzont. Nauczysz się uzyskiwać mnóstwo ciekawych stylizacji barwnych  począwszy od znanej wszystkim sepi po efekt gradingu.

Praktyczna nauka

Od teraz praca z pędzlami również nie będzie stanowić dla Ciebie problemu. Dobierzesz odpowiednią końcówkę, zdefiniujesz parametry pędzla lub wgrasz własny. Kurs to nauka na praktycznych ciekawych projektach jak na przykład efekt szkicu ze zdjęcia, efekt podczerwieni, stylizacja na portret w stylu Dragana, efekt cząsteczek particle czy też bardzo widowiskowy efekt rozprysku farby.

Retusz zdjęć

Nie zabraknie również bardziej zaawansowanego retuszu gdzie zobaczysz jak łączyć różne techniki i narzędzia. Nauczysz się edytować zdjęcia dzieci oraz zdjęcia makro. Zobaczysz jak retuszować ludzkie ciało w stylu glamour oraz techniką dodge i burn. Popracujesz nad klimatem twoich zdjęć, gdzie dodasz mgłę, śnieg, stworzysz zachód Słońca oraz nauczysz się manipulować światłem i promieniami słonecznymi.

Spis lekcji

1. Inpainting brush tool
2. Prostowanie horyzontu
3. Przekształcanie
4. Frequency Separation
5. Liquify persona
6. Mgła
7. Exportowanie zapisywanie
8. Selektywne barwy
9. Sepia
10. Selection brush tool
11. Zakładka RAW
12. Efekt Ir
13. Grading
14. Efekt Dragana
15. Instagram efekt
16. Pop art
17. Promienie słoneczne
18. Światło
19. Zmiana koloru
20. Szkic ze zdjęcia
21. Obróbka zdjęć dzieci
22. Podbicie kontrastu bez ingerencji  w nasycenie
23. Portret glamour
24. Retusz dodge i burn
25. Dziecięce rozmycie
26. Manipulacja trybami mieszania
27. Particle
28. Rozprysk farby
29. Śnieg
30. Zachód
31. Zdjęcia makro
32. Tekst trawa
33. Tekst Szklany
34. Tekst metalowy

7 opinii dla Kurs Affinity Photo

 1. Beata Wiór
  Oceniony 5 na 5.

  Świetny kurs, takiego właśnie potrzebowałam aby poznać Affinity. Poznanie jego zasad w przystępny sposób, krok po kroku sprawiło, że edycja zdjęć stała się dla mnie przyjemnością.

 2. Jerzy
  Oceniony 5 na 5.

  Kurs Affinity dla fotografa” Pana autorstwa już kupiłem. Bardzo dobra rzecz dla osób poznających zasady pracy obowiązujące w tym programie. Czy nie zamierza Pan wydać drugą część ? Myślę, że Pańska wiedza może jeszcze stworzyć wiele nowych i ciekawych prezentacji. Namawiam do opracowania części drugiej.

 3. Kazimierz Markowski
  Oceniony 5 na 5.

  Szczerze ? Miałem obawy co do tego kursu oraz samego programu Affinity. Stary weteran Photoshopa od kilku lat jednak zaczęłą mi trochę przeszkadzać subskrypcja w Photoshopie. W poszukiwaniu odpowiednika trafiłem na ten kurs i moje obawy zniknęły. Affinity to znakomity program, jeśli jeszcze dojdzie d niego spolszczenie będzie mega i to za taką cenę ! Co do samego szkolenia to świetnie i rzeczowo przedstawiony program. Fajnie, że lektor nie omawia tylko teorii ale bawi się programem i funkcjami edytując zdjęcia.

 4. Krzysztof Woźnicki (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  Wydawałoby się, że nie ma programu równego ze stajni Adobe, jednak okazuje się, że czas programów za ogromne ceny jest bliski końcowi. Kurs super, rzeczowy i dokładny. Gorąco polecam !

 5. pinus25 (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  Rewelacja. Wszystko w jednym miejscu i za rozsądną cenę

 6. pewar (verified owner)
  Oceniony 3 na 5.

  Dlaczego tylko trzy gwiazdki? Przecież dowiedziałem się najwięcej z tego co jest na rynku od kilku lat w języku polskim. Czego mi w takim razie brakowało i co jest przydatne? Po wysłuchaniu 30 prezentacji poznałem podstawy poruszania się po programie. bardzo przydatne podpowiedzi. Jednak w opisie programu podano, że poznamy wszystkie funkcje programu. Jednak wiele stanowi kolejne wyzwanie do samodzielnej realizacji. brakowało mi podstawowej łopatologii. Czyli np. dodatkowego pierwszego tłumaczenia poszczególnych funkcji programu. Nie wszyscy kupujący zaczynali od Photoshopa i wiele opcji podobnych (podobno) w Affinity do Adobe jest dalej tajemnicą. Brakuje mi ściągi z podstawowymi skrótami klawiaturowymi do programu. Trochę denerwujące było kończenie pokazu danej tematyki bez podpowiedzi dot. np. sposobu zapisu końcowego zdjęcia po dokonanych zmianach (tylko w niektórych prezentacjach). Może ominąłem, ale nie wiem czy jest możliwość stworzenia swojej biblioteki obróbki na kształt Presetów w lightroom-ie, by móc je wykorzystać przy podobnych kadrach. To bolączki. A co jest fajne: że ktoś chce się dzielić wiedzą, pokazuje mechanizmy, działania jakie można wykonać na przykładach i daje drogę do swobodnej interpretacji programu, który jest mu zupełnie obcy. Za to dziękuję. Mam gdzie sięgać do bazy wiedzy. Autorzy wskazują co prawda, że kurs jest dla tych co już pracowali w Ps ale, brakuje mi jednak tych podstaw dla laików nieobeznanych w stajni Adobe, i tu jest niestety sprzeczność z tym, co mówią Autorzy, że poznamy wszystkie funkcje programu.

  • Rafal Wróbel (verified owner)

   Dziękuje za opinie ! Niebawem kolejny kurs Affinity więc wezmę te porady pod uwagę.

 7. bangokorea (verified owner)
  Oceniony 4 na 5.

  Generalnie sam kurs oceniam wysoko i bardzo dobrze. Nie do konca spelnia moje oczekiwania. Mam duzo starych zdjec z uszkodzeniami i bardziej szukalem przykladow jak poprawiac niskiej jakosci zdjecia negatywowe. Nie mniej kursu nie zwroce. Chce poznac mozliwosci programu a do tego jest bardzo dobry

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *