fbpx
Kurs Blender - wizualizacja autobusu

Przewodnik na temat modelowania, teksturowania i renderowania samochodu 3D w Blenderze. Za pomocą naszego kursu przekonasz się, że program Blender jest niesamowitym narzędziem. Zobaczysz jak prostym sposobem można stworzyć dobrze wyglądającą wizualizację od zupełnych podstaw. Wykonasz projekt samochodu, a konkretnie autobusu.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 10.07.2018
  • Czas trwania: 7 godzin 30 minut
  • Program: Blender 2.79
Fotorealistyczna wizualizacja

Pokażemy Ci, że do wykonania tego typu wizualizacji tak naprawdę nie potrzeba skomplikowanych programów oraz narzędzi. W zupełności wystarczą Ci podstawowe funkcje jakie oferuje Ci darmowy Blender. Przez ponad 7 godzin poobserwujesz pracę nad modelowaniem, teksturowaniem oraz renderowaniem, a efektem końcowym będzie projekt, który możesz zobaczyć powyżej.

Czego się nauczysz ?

Wizualizacji
Tworzyć wizualizację w programie Blender

Modelowania
Modelować proste oraz zawiłe kształty

Pracy z materiałami
Korzystania z tekstur oraz kolorów

Renderingu
Oświetlać i renderować obiekt wraz z otoczeniem

Szkicowania blue printu
Tworzyć wektorowy szkic w Illustratorze

Korekcji kolorów
Dopracowywać projekt za pomocą Photoshopa

Kompletnego projektowania
Przebrniesz przez wszystkie etapy tworzenia wizualizacji zaczynając od białej kartki
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla chcących rozwijać swoje umiejętności
Dla osób, które chcą poznać praktyczną pracę w programie
Dla znających podstawy
Mile widziana jest podstawowa umiejętność poruszania się w Blenderze
Dla grafików
Artyści, którzy chcą przenieść swoje dwuwymiarowe projekty do świata 3D
Wizualizacja dla każdego

Pokażemy Ci, że do wykonania tego typu wizualizacji tak naprawdę nie potrzeba skomplikowanych programów oraz narzędzi. W zupełności wystarczą Ci podstawowe funkcje jakie oferuje Ci darmowy Blender. Przez ponad 7 godzin poobserwujesz pracę nad modelowaniem, teksturowaniem oraz renderowaniem, a efektem końcowym będzie projekt, który możesz zobaczyć powyżej.

Przygotowanie szkicu

Projekt zostanie wykonany od podstaw dlatego w pierwszym etapie przygotujesz szkic tzw. blue print wykorzystując program Illustrator. Oczywiście możesz do tego celu użyć dowolne narzędzie do grafiki wektorowej. Na tym etapie szkolenia przebrniesz przez proces planowania i rysowania linii obrysu tworzonego pojazdu. Szkic musisz przygotować w taki sposób, żeby można było stworzyć z niego trójwymiarową bryłę. Dlatego utworzysz rzut z boku, z przodu oraz z tyłu. W kolejnym kroku przerzucisz projekt do Photoshopa gdzie dobierzesz kolory i nadasz barwę poszczególnym elementom karoserii.

Modelowanie samochodu

Modelowanie to jeden z najtrudniejszych elementów dobrze wykonanej wizualizacji. Jest to proces pracochłonny, wymagający dużej uwagi i skupienia. Z naszym kursem przebrniesz przez proces modelowania krok po kroku od stworzenia prostych brył po skomplikowane, i zakrzywione kształty. Na każdym etapie tworzenia kształtu będziesz dążył do perfekcji jeśli chodzi o gładkość danego elementu.

Teksturowanie

Twój projekt do tej pory wygląda jak szara bryła. By nabrał foto realistycznego wyglądu musisz przejść do kolejnego etapu jakim jest nakładanie tekstur na elementy wnętrza oraz karoserii. W tym rozdziale dobierzesz odpowiednie tekstury przypominające blachę błyszczącej karoserii, stworzysz przeźroczyste szyby oraz wybierzesz tkaninę na obszycie siedzeń. Stworzysz plastikowy kokpit, świecące lampy oraz opony dobierając materiały z gumy. Twój model o wiele lepiej będzie wyglądał gdy będzie otaczać go scena dlatego w kolejnym etapie przygotujesz tło, w którym będzie znajdował się tworzony samochód.

Ostatnie szlify

W następnym etapie dobierzesz parametry kamery gdzie wybierzesz między innymi ogniskową czy perspektywę. Kolejny krok to wybór parametrów renderowania oraz ustawienia świateł. Zobaczysz jak poustawiać poszczególne opcje, by już za chwilę cieszyć się gotowym projektem. Po wszystkim przejdziesz jeszcze raz do Photoshopa z wyrenderowana wizualizacją, by jeszcze bardziej dopracować detale. Wykorzystasz poziomy w celu podbicia świateł i cieni oraz dokonasz gradacji kolorystycznej.

Spis lekcji

1. Illustrator blueprint – tworzenie szkicu
2. Photoshop kolorowanie
3. Blender – modelowanie
4. Blender – modelowanie wnętrza
5. Blender – modelowanie siedziska, kokpit, szyby
6. Blender – teksturowanie wnętrza
7. Blender – teksturowanie karoserii
8. Blender – tworzenie otoczenia
9. Blender – kamery i światła
10. Photoshop – kolor grading, detale, blaski

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Blender – wizualizacja autobusu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *