fbpx
Kurs bezpieczeństwo WordPressa

W kursie opowiemy o sposobach na zwiększenie bezpieczeństwa Twojego WordPressa. Uchroń się przed włamaniem i wykradnięciem lub usunięciem danych. Porady z kursu pozwolą zminimalizować ryzyko włamania do WordPressa.

    Poziom: podstawy

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 2 h

    Program: WordPress 4.5

WordPressa znają wszyscy – hakerzy również

WordPress to dziś najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie. Stawiane są na nim strony małe, firmowe jak i duże, rozbudowane portale oraz sklepy. Nic więc dziwnego, że liczba ataków skierowana przeciwko stronom opartym o ten system z roku na rok wzrasta.

Twórcy WordPressa dołożyli wszelkich starań, by ich system był stabilny i bezpieczny jednak mimo dobrze napisanego kodu oraz stałym aktualizacjom liczba ataków rośnie w zastraszającym tempie. Dla przykładu w drugim tygodniu września 2015 roku liczba ataków wyniosła aż 48,1 mln dziennie !

Czego się nauczysz ?

jak wykryć atak

jak zwiększyć bezpieczeństwo bez użycia wtyczek

co usunąć z kodu

zabezpieczysz konto admina

poznasz wtyczki zwiększające bezpieczeństwo

wyłączysz edycje szablonu i wtyczek

włączysz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

zabezpieczysz się przed spamem

odeprzesz ataki brutal force
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które posiadają stronę na WordPressie
Dla każdego, kto kiedykolwiek prowadził bądź prowadzi stronę internetową opartą na jednym z najpopularniejszym systemie zarządzania treścią. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich posiadających stronę na WordPressie.
Dla każdego zajmuje się tworzeniem stron
Powinni po niego sięgnąć administratorzy, twórcy stron, wedeveloperzy, agencje interaktywne, właściciele stron firmowych, blogerzy. Jeśli nie wiesz czy Twoja strona jest bezpieczna lub obawiasz się ataków, obejrzyj to szkolenie. Dzięki kursowi, nawet osoba nie znająca się na kodowaniu będzie mogła wprowadzić szereg zmian, poprawiających bezpieczeństwo.
Czy Twoja strona jest bezpieczna ?

Jak wiadomo silnik oraz środowisko WordPressa jest darmowe i otwarte co oznacza, że każdy zainteresowany ma wgląd do kodu oraz każdy może zasugerować swoje propozycje i funkcje. Ogromna społeczność, która wytworzyła się wokół tego systemu jest ogromna.Oczywiście ma to swoje zalety jak i wady.

Niestety wśród osób, które chcą rozwijać i ulepszać WordPressa między innymi wykrywając luki w zabezpieczeniach, znajdą się również osoby, które te informacje wykorzystują do innych celów. Informacje o dziurach i lukach w silniku bądź wtyczkach są przez nich szybko wyłapywane na potrzeby pisania złośliwego oprogramowania.

Przygotuj się na walkę

Z jednej strony otrzymujemy gotowy system o niezliczonych możliwościach rozbudowy. Z drugiej strony jego popularność sprawiła, że dzisiaj jest to najczęściej atakowany system zarządzania treścią.

Zatem by nie narażać się na włamania należy całkowicie zrezygnować z WordPressa ? Oczywiście nie. WordPress to świetne narzędzie i przy odrobinie wiedzy na temat podstawowych metod zabezpieczeń będzie nam służył bardzo dobrze. Musimy jednak przygotować się na walkę na wielu frontach bowiem ataki skierowane w jego stronę są bardzo zróżnicowane.

Odeprzyj ataki

Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć WordPressa to sięgnij po ten kurs wideo. Pamiętaj, że zainstalowanie WordPressa to dopiero początek przygody z własną stroną i by w pełni cieszyć się możliwościami tego narzędzia należy jak najszybciej zadbać o jego bezpieczeństwo.

Tylko odpowiednie działania sprawią, że będziesz mógł spać spokojnie nie martwiąc się o włamania i ataki. Jeśli o to nie zadbasz to prędzej czy później czeka Cię nie miła niespodzianka w postaci przejęcia kontroli nad Twoją stroną lub co gorsza całkowitemu usunięciu witryny.

Poznaj różne typy ataktów

W kursie poznasz metody walki z najpopularniejszymi rodzajami ataków typu brutal force, SQL injection. Zobaczysz jak uniemożliwić wykorzystywanie najczęstszych luk stosowanych do włamań. Dopiszesz do kodu WordPressa nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo, zainstalujesz najlepsze wtyczki, zabezpieczysz formularz logowania oraz najważniejsze pliki systemu.

Razem z kursem wprowadzisz szereg zmian, które utrudnią życie hakerom oraz robotom skanującym. Dowiesz się również jak skutecznie walczyć ze spamem. Stosując się do zawartych w kursie porad unikniesz 99% ataków skierowanych przeciwko Twojej stronie.

Spis lekcji

Jak zabezpieczyć WordPressa i zwiększyć jego bezpieczeństwo ? W tym kursie poznasz skuteczne metody na ochronę WordPressa oraz walkę z atakami i spamem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs bezpieczeństwo WordPressa”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *