fbpx
Kurs WordPress portfolio dla fotografa i grafika

Własne portfolio to najlepsza forma prezentacji swoich umiejętności i zdobycia klientów. Pracuj bez ograniczeń. Opanowanie WordPressa pozwoli Ci na nieograniczone rozbudowywanie i zarządzenie Twoją stroną. Dzięki portfolio zdobędziesz nowych klientów i zaczniesz zarabiać na swojej pasji.

 • Poziom: podstawy
 • Data wydania: 21.03.2017
 • Czas trwania: 3 godz 13 min
 • Program: WordPress 4.7.3
Załóż portfolio !

Dzisiaj myśląc o zarabianiu na swojej pasji jaką jest fotografia dodatkową umiejętnością oprócz robienia pięknych zdjęć jest opanowanie sztuczek marketingowych. Bez sprzedaży samego siebie nie zarobimy wiele ponieważ potencjalni klienci po prostu o nas nie będą wiedzieć.

Absolutną koniecznością jest założenie własnego portfolio, dzięki któremu przyciągniesz klientów do Ciebie i przekonasz ich do skorzystania z Twoich usług. Możesz założyć galerie w różnych serwisach skierowanych do fotografów i grafików, jednak nic nie zastąpi Twojej własnej strony internetowej. Prezentowanie Twoich prac na stronie internetowej wygląda bardzo profesjonalnie. Strona staje się Twoją wizytówką i jedną z pierwszych rzeczy z jaką klient zetknie się oglądając Twoje prace. Dlatego tak ważną rolę odgrywa tutaj profesjonalizm, przejrzystość oraz atrakcyjny wygląd witryny.

Myśląc o własnej stronie możesz skorzystać z gotowców, które dostępne są w różnych miejscach. Jest to jakiś pomysł, jednak gotowiec nigdy nie da Ci pełnej swobody w kontrolowaniu tego co znajdzie się na Twojej stronie. Często też dodatkowe opcje są płatne, a w podsumowaniu takie rozwiązanie wychodzi o wiele drożej niż założenie własnej strony. Bo tak naprawdę, do stworzenia własnego portfolio wystarczy Ci najprostszy serwer ( około 50 zł ) oraz domena (około 15 zł ). Nie musisz ponosić żadnych innych kosztów, a do tego cieszysz się własną stroną, zbudowaną przez Ciebie od podstaw. “No dobrze, ale ja nie mam pojęcia o tworzeniu stron, jestem fotografem…” Nic się nie martw, za chwile przekonasz się, że w jeden dzień zbudujesz od zera własną witrynę.

Czego się nauczysz ?

Jak zainstalować całość na serwerze ?

Jak skonfigurować i zarządzać stroną ?

Jak wybrać i dostosować szablon do własnych potrzeb ?

Jak tworzyć fotogalerie za pomocą wbudowanych funkcji oraz dodatkowych wtyczek ?

Jak zbudować nawigację ?

Jak zabezpieczyć stronę oraz własne prace przed kradzieżą ?

Jak zoptymalizować stronę pod kątem pozycjonowania ?

Jak stworzyć zabezpieczoną strefę dla klientów ?

Jak stworzyć ruchomy slider oraz fotoksiążkę ?

Jak dodać funkcje rezerwacji z terminami sesji ?
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla fotografów...
którzy chcą od podstaw zbudować własne, profesjonalne portfolio oraz grafików chcących pokazać swoje prace.
Dla początkujących w WordPressie
Całość jest stworzona w taki sposób, by nawet osoba nie mająca pojęcia o stronach, mogła w jeden dzień stać się właścicielem w pełni funkcjonującej witryny. Nie musisz zagłębiać się w kodowanie HTML i PHP. Nawet jeśli nie znasz WordPressa to z naszym kursem poznasz jego funkcje od podstaw.
Dla budujących swoją stronę
Od teraz nie musisz płacić pieniędzy za utworzenie strony portfolio, wystarczy odrobina wiedzy wyniesionej z kursu i sam utworzysz własny internetowy skrawek na Twoje prace.
Własna strona od zera

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zbudowanie własnego portfolio przez osoby nie mające zupełnie pojęcia o technice projektowania stron, o kodowaniu i programowaniu jest skorzystanie z darmowego systemu do zarządzania treścią ( CMS) o nazwie WordPress. To właśnie na nim będziemy opierać cały proces powstawania Twojego fotograficznego zakątka online. W obsłudze pomoże Ci ten kurs wideo, w którym zaczniesz od zupełnych podstaw. Poprowadzimy Cię za rączkę do celu czyli od pobrania skryptu, przez stworzenie bazy danych na serwerze, po instalację i konfigurację całego systemu. Przekonasz się, że WordPress to naprawdę intuicyjny system i genialny sposób na własne portfolio. W kilka chwil dodasz pierwsze wpisy, stworzysz pierwszą fotogalerię, nauczysz się pracować z biblioteką mediów, instalować dodatkowe wtyczki.

Wybór szablonu oraz wtyczek

Razem z kursem nauczysz się wyszukiwać szablony i dobierać odpowiednie. Zainstalujesz szablon i przejdziesz przez cały etap jego konfiguracji, tak by utworzył pięknie wyglądająca szatę graficzną. W kolejnym etapie nauki zobaczysz jak wiele możliwości niosą wbudowane funkcje WordPressa, dzięki którym dodasz do strony fotoalbumy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wśród Was znajdą się również bardziej wymagający użytkownicy, którzy chcą znacznie więcej niż oferuje domyślnie ten system, dlatego w kolejnych lekcjach dodacie do strony szereg ciekawych wtyczek. Dzięki nim Wasze galerie będą jeszcze lepsze i rozbudowane.

Wykorzystaj darmowe rozwiązania

Całość kursu staramy się opierać wyłącznie na darmowych rozwiązaniach czyli darmowym szablonie i wtyczkach, by pokazać Wam, że własna strona nie musi kosztować majątku. Zobaczycie, że darmowe szablony oraz wtyczki mogą być równie dobre i funkcjonalne jak te płatne. Oczywiście znajdą się i wtyczki w wersji premium, ale to Wy sami zdecydujecie czy warto wydawać na nie pieniądze, czy też wystarczy Wam ich darmowa wersja.

Optymalizacja i bezpieczeństwo

Oprócz lekcji na temat przystosowania strony do wyglądu portfolio w kursie znajdziecie takie zagadnienia jak zabezpieczenie swoich prac przed kradzieżą oraz zadbanie o bezpieczeństwo całej strony, dzięki czemu utrudnicie próby włamań na stronę. Jak wiadomo bezpieczeństwo to również regularne tworzenie kopi zapasowej, dlatego pokażemy Wam jak zautomatyzować ten proces. Należy również pamiętać, że zbudowanie własnej strony nie kończy się na etapie postawienia i skonfigurowania szablonu. Należy zadbać o to, by na Twoją stronę ściągnąć klientów. Tutaj pomoże Ci lekcja gdzie zobaczysz jak w kilka chwil usprawnić proces optymalizacji pod kątem pozycjonowania. Na pewno zainteresują Cię kolejne zagadnienia z kursu takie jak tworzenie zabezpieczonej strefy dla klientów gdzie możesz np. umieszczać zdjęcia z sesji, utworzenie terminarzu z dostępnymi datami sesji. Dla osób, które chcą bardziej rozbudować swoją stronę przyda się temat o kompresji obrazów.

Spis lekcji

1.  Instalacja na serwerze
2.  Ustawienia
3.  Strony oraz wpisy
4.  Wybieramy szablon, dostosowanie
5.  Nawigacja po stronie
6.  Tworzenie foto galerii
7.  Wtyczka do portfolio 1
8.  Wtyczka do portfolio 2
9.  Tworzenie fotoalbumów wtyczka
10. Zabezpieczenie prac
11. Efekt przed i po
12. Kompresja obrazów
13. Rozbudowanie biblioteki mediów
14. Zabezpieczony dostęp do klientów wtyczka
15. Zabezpieczony dostęp do klientów
16. Slider
17. Strona kontaktowa
18. Mapa witryny
19. Terminarz sesji
20. Galeria w formie fotoksiążki
21. Zadbaj o SEO
22. Kopia zapasowa
23. Bezpieczeństwo strony

4 opinie dla Kurs WordPress portfolio dla fotografa i grafika

 1. Kostek Sierpień
  Oceniony 5 na 5.

  Kompletny laik webdesignu, tworzenia stron, wordpressa. Po kursie można powiedzieć, że moja strona ze zdjęciami ślubnymi jest prawie gotowa. Bałem się instalacji strasznie ale z kursem udało się za pierwszym razem. Potem już poleciało z górki. Do tej pory zlecenia tylko przez Facebook, teraz będę odsyłał na własną stronę. Autor tłumaczy bardzo spokojnie i wyraźnie, nie ma chaosu, wszytko ma swoje miejsce.

 2. Foto Natka
  Oceniony 5 na 5.

  Super stworzony materiał. Tak jak piszą, tak jest czyli własna strona w jeden dzień. Przystosowanie WordPressa i postawienie na nim portfolio jest mega łatwe. Już nie muszę bujać się po stronach typu digart bo od teraz mam własną stronę.

 3. Piotr (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  Bardzo dobry kurs na początek. Po obejrzeniu wiem już o co chodzi. Teraz wiem gdzie czego szukać i o wiele łatwiej i szybciej skonfigurowałem swoją stronę.

 4. Piotr Rosłon (verified owner)
  Oceniony 5 na 5.

  Bardzo dobry kurs na początek przygody z WordPressem. Dzięki niemu mogłem łatwo skonfigurować swoją stronę. Jeśli ktoś po raz pierwszy korzysta WordPress i nie wie od czego zacząć to ten kurs jest dla nie go. Od instalacji samego WordPress do instalacji i konfiguracji wielu przydatnych wtyczek.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *