fbpx
Kurs animacja produktu

Zobacz jak od podstaw wymodelować produkt i stworzyć kompletną ruchomą wizualizację. Stworzysz i oświetlisz obiekt oraz scenę. Nałożysz tekstury, kamery i ostatecznie wyrenderujesz animację.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 16.11.2017
  • Czas trwania: 5 godzin
  • Program: 3ds Max, After Effects 2017, Elements 3d
Dlaczego warto animować produkty ?

Umiejętność animowania produktu jest świetnym uzupełnieniem dla osób, które do tej pory zajmowały się wizualizacją. Zapotrzebowanie na tego typu usługi stale rośnie dlatego warto wzbogacić swoje portfolio o dodatkowe możliwości. Animacja stanowi bardzo atrakcyjną i nowoczesną formę reklamy, ponieważ dzięki niej możesz ożywić produkty i miejsca, które dopiero są w fazie produkcji. Natomiast te, które już powstały pokażesz w dowolnym ujęciu i miejscu.

Czego się nauczysz ?

Modelowanie
Poznaj przydatne przy modelowaniu opcje programu 3ds Max takie jak chamfer, extrude, segmenty connect edges.

Światła
Tworzenie odbicia obiektu, dodawanie blasków, refleksów świetlnych to ważne elementy fotorealistycznej wizualizacji.

Detale
Zobaczysz jak wstawić animację w statyczny obiekt i dodać jeszcze więcej realizmu.

Kolor
Kolor grading czyli manipulacja kolorystyczna to jeden z ostatnich szlifów.

2 projekty
W szkoleniu utworzysz od podstaw 2 projekty. Jeden to animacja cyfrowej stacji pogodowej, a

Tekst 3d
W kursie nie zabraknie pracy nad tworzeniem trójwymiarowego tekstu i wprawiania go w ruch.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które...
chcą poszerzyć swoją wiedzę o Motion Designu
Dla chcących...
tworzyć animowane reklamy
Dla osób, które
tworzą własne wizualizacje
Dla grafików 3d
którzy chcą ożywić swoje sceny
Dla wszystkich...
pracujących w 3ds Max oraz After Effects
Pokaż coś co trudno sobie wyobrazić

Wyobraź sobie sytuację gdy produkt czy też projekt domu lub samochodu jest dopiero w fazie projektowania. Jednak Ty jeszcze przed jego powstaniem chciałbyś pobudzić wyobraźnię klientów i dać im podgląd tego co dopiero powstanie. W tym wypadku z pomocą przychodzi trójwymiarowa, animowana wizualizacja produktu. Pokaż produkt nie mając go jeszcze fizycznie. Tego typu animacja bardzo często wykorzystywana jest w pokazach przedpremierowych telefonów oraz samochodów. Na parę miesięcy przed wypuszczeniem produktu na rynek, pokazywana jest animacja, która odsłania wygląd produktu i zachęca do zakupu. Dzięki zachowaniu realizmu przedstawisz swój produkt oraz jego detale bez konieczności produkcji prototypu.

Różne zastosowanie animowanych wizualizacji

Pokazanie produktu w trzech wymiarach będzie o wiele skuteczniejsza formą reklamy niż statyczne zdjęcie. Otwiera nowe możliwości, ponieważ produkt można pokazać z każdej strony czy też w różnych wersjach kolorystycznych. Pozwala zwiedzić wnętrze domu jeszcze przed jego wybudowaniem. Jednak animację można zastosować również do innych celów jak animowane filmy reklamowe, filmy promocyjne, ruchome logo dla firmy. Animacja stanowi również świetne zobrazowanie zachodzących przemian np. we wnętrzu człowieka lub procesów zachodzących pod ziemią czy w kosmosie. Wszędzie tam gdzie nie można dostać się fizycznie z aparatem i kamerą z pomocą przyjdzie wizualizacja 3d.

Modelowanie w 3ds Maxie

3ds Max, After Effects 2017, Elements 3dW kursie przebrniesz przez proces animowana produktu od podstaw. Na początek w programie 3ds Max wymodelujesz swój produkt. Zadbasz o detale, które sprawiają, że finalnie wizualizacja wygląda realistycznie i często nie można odróżnić jej od fotografii. Nauczysz się modelować różnego rodzaju kształty, tworzyć zaokrąglone krawędzie, wgłębienia, żłobienia i krągłości.

Motion design w After Effects

W kolejnym etapie przejdziesz do pogramu After Effects gdzie przy pomocy świetnego pluginu Elements 3d nałożysz na produkt materiały, tekstury i kolor. Jednym z elementów udanej animacji jest utworzenie jak największej płynności ruchu. Dlatego nauczysz się manipulowania kamerami, podążania z ostrością oraz rozmyciem tła w taki sposób, żeby animacja wyglądała jak film. Oczywiście nie zabraknie również informacji o współpracy oświetlenia z głównym obiektem oraz jego otoczeniem.

Spis lekcji

1. 3ds Max – modelowanie produktu
2. After Effects – Materiały, kamery, wstawianie animacje w obiekt, praca z tekstem, oświetlenie
3. 3ds Max/After – praca nad otoczeniem produktu, animowanie ruchu, tekst 3d, rendering
4. Photoshop – projektowanie, 3ds Max – nadanie efektu 3d,  After – motion design

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs animacja produktu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *