fbpx
Kurs Elements 3d

Plugin Elements 3d całkowicie zmienia sposób podejścia do pracy z trójwymiarowymi obiektami w programie After Effects. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowe możliwości tego programu i w bardzo łatwy sposób stworzysz wszelkiego rodzaju animacje oraz showreele. Plugin z całą pewnością “namiesza” w Twoim portfolio związanym z motion designem. Dodatek może zastąpić program 3ds Max lub stanowić doskonałe uzupełnienie między pracą w 3ds Maxie, a After Effects.

 • Poziom: zaawansowany
 • Data wydania: 04.11.2018
 • Czas trwania: 5 godzin
 • Program: After Effects 2017, Elements 3d v2.2
Czego się nauczysz ?

Obiekty 3d
Zobaczysz jak stworzyć trójwymiarowe obiekty w Elements 3d. Dowiesz się jak zaimportować i pracować z kilkudziesięcioma obiektami 3d jednocześnie.

Animacja
Wpraw w ruch stworzoną scenę dzięki animacji, ustawieniu kamer oraz oświetlenia.

Praca z grupami
Usprawnij swoją pracę w pluginie dzięki zastosowaniu grup

Efekty specjalne
Poznaj efekty cząsteczkowe czyli particle oraz stwórz ciekawe dodatki stosując filtry.

Materiały
Nakładaj wbudowane w plugin tekstury, zaimportuj własne, stwórz odbijające i błyszczące powierzchnie.

Render
Ustaw odpowiednie parametry kompozycji i dobierz odpowiednie ustawienie renderingu.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które...
chcą poszerzyć swoją wiedzę o Motion Designu
Dla chcących...
tworzyć animowane reklamy oraz ciekawe intra i czołówki
Dla grafików 3d i fanów After Effects
którzy chcą ożywić swoje sceny
Flagowy produkt od VideoCopilot

Każdy pracujący już jakiś czas przy motion designu z pewnością zdążył poznać firmę VideoCopilot. Jest to najpopularniejsza firma, która specjalizuje się w tworzeniu dodatków do programu After Effects. Produkty firmy są rozpoznawalne na całym świecie i wykorzystywane przy profesjonalnych produkcjach. Mają one za zadanie usprawnić pracę z programem oraz co najważniejsze dodać mu nowych funkcji. Jednym z produktów, którymi szczególnie szczyci się firma jest plugin Elements 3d, który poznasz w tym kursie.

W skrócie pozwala on na łatwe tworzenie scen 3d bezpośrednio w programie AF lub importowanie obiektów z programów typu 3ds Max lub Cinema 4d. Jak twierdzą twórcy programu oraz potwierdzają użytkownicy, plugin działa bardzo szybko i do tego nawet średnio wprawiona osoba w kilka chwil może osiągnąć zadowalające efekty.

Animowane reklamy, explainery, intra

After Effects 2017, Elements 3d v2.2Animowane reklamy, explainery, intra Nasz kurs szczegółowo opisuje, jak pracować z pluginem od podstaw. Stworzysz kilka rodzajów trójwymiarowych scen, dzięki czemu poznasz praktyczne metody pracy w różnych przypadkach. Dowiesz się jak tworzyć trójwymiarowy teksty i kształty, stosować półprzezroczystość i refleksy, animować obiekty i szlifować swoje projekty za pomocą efektów takich jak particle lub rozmycie ruchu. Ustawisz różne kąty padania oraz najazdów kamery oraz pomanipulujesz głębią ostrości.

Przemień Aftera w program 3d

After Effects 2017, Elements 3d v2.2Animowane reklamy, explainery, intra Nasz kZ kursem nauczysz się kompletnej pracy z pluginem. Dowiesz się jak tworzyć obiekty 3d zupełnie od podstaw z poziomu After Effects oraz jak je importować z plików OBJ, C4d. Popracujesz z pojedynczymi obiektami jak i całymi sekwencjami tworzącymi całą scenę. Zobaczysz jak wykorzystywać grupy, dzięki czemu Twoja praca z pluginem będzie znacznie szybsza. Nałożysz materiały oraz dokonasz korekty kolorystycznej. Dokonasz transformacji obiektów oraz oświetlisz swoją animowaną scenę. Nałożysz efekty cząsteczkowe tzw. particle. Zaimportujesz również statyczny plik jpg, który następnie ożywisz, wybierając odpowiednie ustawienie kamer.urs szczegółowo opisuje, jak pracować z pluginem od podstaw.

Stworzysz kilka rodzajów trójwymiarowych scen, dzięki czemu poznasz praktyczne metody pracy w różnych przypadkach. Dowiesz się jak tworzyć trójwymiarowy teksty i kształty, stosować półprzezroczystość i refleksy, animować obiekty i szlifować swoje projekty za pomocą efektów takich jak particle lub rozmycie ruchu. Ustawisz różne kąty padania oraz najazdów kamery oraz pomanipulujesz głębią ostrości.

Różne metody pacy z pluginem

Podczas nauki stworzysz 4 ciekawe projekty o róznym stopniu skomplikowania. Pierwszy projekt to typowe pojedyncze obiekty 3d, które w całości stworzysz w Afterze. Kolejny wykorzystuje już sekwencję obiektów zaimportowanych z 3ds Maxa. Stworzysz również trójwymiarowy napis oraz zboczysz jak przygotować pliki w 3ds Maxie na potrzeby późniejszej pracy w Elements 3d. Kurs kończy się zaawansowanym projektem wizualizacji produktu, który znajdzie zastosowanie jako reklama wideo.

Spis lekcji

PODSTAWY PLUGINU ELEMENT 3D

1. Wstęp
2. Tworzenie kompozycji, interfejs pluginu
3. Transformacja obiektu, kamera
4. Kamera, grupowanie
5. Mapa środowiska, particle, animacja
6. Nakładanie filtrów, praca z tekstem 3d
7. Praca ze światłem
8. Ustawienia renderu, lumetri color
9. Rendering
10.Podgląd

PRACA Z OBIEKTEM IMPORTOWANYM Z 3DS MAXA

11. współpraca z Afterem, tworzenie otoczenia
12. Przygotowanie pod animację
13. Praca ze statycznym zdjęciem, ustawienie kamer
14. Animowanie statycznego zdjęcia
15. Animacja tekstu oraz elementów
16. Tworzenie animacji całości wizualizacji 3d

IMPORT SEKWENCJI WIELU OBIEKTÓW OBJ

17. Ustawienie sceny oraz kamer z obiektami 3d
18. Nakładanie materiałów, korekta kolorów
19. Podział kamer

PRACA Z TERENEM 3D ORAZ TEKSTEM 3D

20. Animacja mapy środowiska, praca z kamerą, tekst 3d
21. Particle replicator, animowanie ruchu tekstu 3d
22. Render podgląd
23. Filmowy look

PRZYGOTOWANIE PLIKU W 3DS MAXIE NA POTRZEBY ELEMENTS 3D

24. Modelowanie – 3ds Max
25. Modelowanie detali – 3ds Max
26. Nakładanie materiałów – 3ds Max
27. Export na potrzeby dalszej pracy w elements 3d

2 opinie dla Kurs Elements 3d

 1. grafxom
  Oceniony 5 na 5.

  Praca z Afterem nabrało nowego wymiaru, a 3ds max poszedł na bok. W kursie Pan o miłym głosie wyjaśnia wszystko co potrzebne do pracy z tym pluginem.

 2. Eryk Chałwa
  Oceniony 5 na 5.

  Świetny plugin i świetny kurs ! Właśnie skończyłem oglądać.
  Niesamowita moc drzemie w Afterze, takie dodatki powinny być w standardzie na wyposażeniu programu. Ale cena nie jest taka zła jak na to co potrafi plugin.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *