fbpx
Kurs zdjęcia i filmy 360

Odkryj zupełnie nowy wymiar oglądania materiałów filmowych i zdjęć. Przenieś widza w sam środek akcji. Naucz się tworzyć wirtualne sceny 360. Podziel się swoją twórczością publikując filmy na Youtube lub Facebooku.

  • Poziom: średnio zaawansowany
  • Data wydania: 07.12.2016
  • Czas trwania: 4 godziny
  • Program: Affter Effects CC, Photoshop CC
Zdjęcia 360

Rozwój techniki cały czas idzie do przodu dając nam o chwilę nowe możliwości i udogodnienia. Jednym z tematów, który w ostatnim czasie jest na fali to zagadnienie zdjęć oraz filmów w 360 stopniach.

Fotografia 360 pozwala przenieść widza w miejsce, które zostało sfotografowane. Oglądający poczuje się tak jakby rzeczywiście tam był ponieważ otrzymuje możliwość rozglądania się w dowolnym kierunku. Fotografia taka daje o wiele większe możliwości przedstawienia wybranego miejsca niż tradycyjne płaskie zdjęcie.

Techniką tą tworzone są panoramy sferyczne, wirtualne spacery ( znane np. z Google street ). Bardzo często fotografia 360 wykorzystywana jest to przedstawienia wnętrz firm, obiektów muzealnych, wnętrz kościołów. Ostatnio co raz chętniej wykorzystywana do przedstawienia produktów w 3d. Dzięki temu kupujący może sobie obejrzeć wybrany produkt z każdej strony.

Tak naprawdę fotografia 360 nie wymaga od nas szczególnego sprzętu oraz wielkich umiejętności. Wystarczy lustrzanka z szerokim obiektywem lub zwykły aparat gdzie możemy ustawić tryb manualny oraz dobry statyw. Dodatkowo podstawowa umiejętność programów graficznych i już możemy myśleć o stworzeniu swojej pierwszej sceny 360.

Czego się nauczysz ?

poznasz narzędzia Photoshopa do tworzenia panoram

dokonasz stemplowania

popracujesz z efektami specjalnymi Aftera

nauczysz się pracowac z wieloma klipami jednocześnie

dodasz ruchome obiekty do sceny

zamaskujesz mankamenty

poznasz narzędzie zawijanie marionetki

nauszysz się łączyć brzegi panoramy

wyexportujesz materiał do Yotuba lub Facebooka
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które chcą tworzyć wideo lub zdjęcie 360
Przekonaj się, że tworzenie materiałów w 360 stopniach nie wymaga wielu programów oraz skomplikowanego sprzętu.
Dla początkujących
W kursie omawiamy proste metody, więc jeśli masz już za sobą zabawę z formatem 360 to ten kurs nie jest dla Ciebie.
Wideo 360

Podobnie jak w przypadku zdjęć 360 tak i wideo pozwala widzowi obserwować nie tylko scenę, którą sugeruje mu operator kamery tak jak w przypadku filmów 2d, lecz również sceny, które dzieją się dookoła. Oglądający może obserwować zachodzące zmiany w całym otoczeniu co daje ogromne możliwości filmowe. Możemy zaciekawić widza nie tylko główną akcją na pierwszym planie ale pobocznymi wątkami wokół sceny. Oglądający może reagować na to co dzieje się w filmie, obracając głowę w wybranym kierunku.

Wideo 360 to dosyć świeża tematyka ale bardzo szybko rozwijająca się. W ostatnim czasie YouTube oraz Facebook wprowadził możliwość oglądania wideo w 360 stopniach. Do tego dochodzi rewolucyjna informacja, że każdy może oglądać takie wideo dzięki wypuszczeniu przez twórców VLCplayera dodatku do oglądania 360. Dzięki temu nie musimy już posiadać okularów VR.

Wideo 360 bez dużych nakładów

Można iść o zakład, że wkrótce filmy w 360 staną się tak samo popularne jak zwykłe filmy. Będziemy dzięki nim oglądać ważne wydarzenia oraz te bardziej prywatne jak uroczystość ślubna lub urodziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nic nie umknie uwadze widza.

Tworzenie wideo w 360 stopniach wymaga już nieco więcej nakładów finansowych niż tworzenie zdjęć lecz można zacząć swoją przygodę od dwóch kamer Go Pro lub ich tańszych odpowiedników np. Xiaomi. Do tego należy dokupić odpowiedni statyw, łączący kilka kamer i już mamy dobrą maszynkę do zabawy w filmowanie 360.

Twórz wirtualną rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość czy tego chcemy czy nie co raz bardziej wkracza do codzienności. Zdjęcia, gry, filmy gdzie otrzymujemy rozglądanie się w dowolnych kierunkach stają się normą.  Dlatego jeśli chcesz dołączyć do twórców materiałów w 360 stopniach obejrzyj ten kurs wideo.

W pierwszej części kursu omawiamy metody na łącznie czyli stiching fotografii. Zobaczysz jak stworzyć kilka ujęć, a następnie stworzyć z nich panoramę sferyczną wykorzystując Photoshopa. Połączysz kadry w jeden maskując mankamenty łączeń. Następnie panoramę połączysz brzegami ze sobą, tak by otrzymać efekt 360 stopni. Dalej w programie After Effects ustawisz kamerę, dystorsję oraz dodasz prosty element animacji.

Połącz zdjęcia i filmy sferycznie

W drugiej części tego wideo poradnika poznasz temat wideo 360. Tutaj podobnie jak poprzednio rozpoczniesz od łączenia ujęć w panoramę w After Effects. Nauczysz się dopasować ujęcia ze sobą skalując je, poprawiając perspektywę, korugując barwy oraz ekspozycję.

Urozmaicisz również swoją scenę dodając do niej elementy ruchomej animacji, wstawki tekstowe, ruchome obiekty oraz efekty specjalne w postaci particle. Zobaczysz jak radzić sobie z częstymi problemami przy tego typu edycji oraz dodasz do wideo 360 zwykłe wideo co sprawi, że widz będzie mógł oglądać film będąc w Twojej scenie.

Spis lekcji

ZDJĘCIA 360

1. Wstęp
2. Photoshop – panorama sferyczna
3. Stitching
4. Podgląd
5. After Effects – symulowanie środowiska, tworzenie kamery, ustawienie dystorsji
6. After Effects  – dodanie animacji
7. Render

FILMY 360

8. After Effects – łączenie klipów w panoramę
9. After Effects – skalowanie, dopasowanie ekspozycji i barw
10 . After Effects  – perspektywa, sferyczna
11. After Effects – poprawianie kompozycji
12. After Effects – efekty ruchome w wideo
13. After Effects – tekst w wideo
14. After Effects – particle w wideo
15. After Effects – particle w wideo
16. After Effects – particle w wideo
17 . Render
18. After Effects  – animacja
19 . Radzenie sobie z problemami
20. Render
21. Łączenie wideo 360 ze zwykłym wideo

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs zdjęcia i filmy 360”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *