fbpx
Kurs wizualizacje VJ – Presonus, After, Resolume Arena

Wizualizacje audio to nieodkryty jeszcze temat w świecie DJ-skim i produkcji muzycznych. Zaskocz wszystkich tworząc niesamowite show w postaci kolorowych pokazów animacji w rytm muzyki. Zapanuj nad światłem, muzyką oraz obrazem synchronizując te elementy razem.

  • Poziom: zaawansowany
  • Data wydania: 26.11.2016
  • Czas trwania: 3 godz 20 min
  • Program: Presonus Studio One 3, After Effects CC, Resolume Arena
Wizualizacje VJ

Pojęcie dj oraz discdżokeja jest znane chyba każdemu kto słucha i lubi muzykę. W ostatnim czasie dzięki rozwojowi techniki oraz szerokiej gamie programów pojawił się nowy odłam – VJ. Pojęcie to jest mało znane i mówi się o nim tylko w kręgach powiązanych z tworzeniem muzyki.

Czym jest VJ ( Vjing ) ?

Jest to nic innego jak osoba łącząca tworzenie muzyki z  obrazem wideo. Do jego głównych zadań należy tworzenie wizualizacji muzycznych. Tak jak Dj zajmuje się miksowaniem muzyki, tak VJ łączy cechy Dj z komponowaniem obrazu wideo. Przekazuje on dźwięki na obraz.

Z pewnością kojarzysz equlaizer z zasłużonego Winampa, który podrygiwał w rytm bitów ? Jeśli tak, to masz odpowiedź czym jest zawód VJ. Tworzy on właśnie takie wizualizacje z tym, że na większa skalę. Ciekawe grafiki i kolorowe obrazy tańczące w rytm muzyki na koncertach wyświetlane na telebimach to właśnie dzieło osoby VJ. Bardzo często wizualizacje tworzone są na żywo podczas koncertów, pokazów, eventów, imprez plenerowych.

Pojęcie opraw audio wizualnych imprez jest w naszym kraju nadal bardzo mało znane i tylko garstka osób potrafi zajmować się tym tematem profesjonalnie. Tworzy to wspaniałe miejsce pracy dla Ciebie. Jeśli kochasz muzykę i lubisz ją tworzyć spróbuj swoich sił jako VJ.

Dzisiaj do stworzenia dobrej imprezy nie wystarczy tylko oświetlenie sceny. Liczy się dobrze zmiksowana muzyka oraz wszelkiego rodzaju animacje, grafiki, treści wizualne skomponowane z rytmem dźwięków.

Czego się nauczysz ?

stworzysz od podstaw utwory muzyczne

nauczysz się miksowania dźwięków

nauczysz się tworzyć wideo animacje

ustawisz kamerę, tempo, efekty animacji

połączysz animację z dźwiękiem

dokonasz mixu na żywo

dodasz efekty specjalne

popracujesz z efektami 3d oraz tekstem

otrzymasz wstęp do pracy w zawodzie VJ
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które poznały Aftera, Resolume oraz Presonus
W kursie pracujemy z trzema programami dlatego znajomość ich podstaw jest mile widziana.
Dla każdego kto zajmuje się oprawą audio wizualną
Jeśli myślisz o firmie zajmującej się oprawą muzyczną imprez to szkolenie będzie dobrą pozycją dla Ciebie. Zamień swoje hobby w dobrze płatne zajęcie i zarabiaj na swojej pasji.
Dla muzyków, dj, producentów
Kurs pozwoli ulepszyć swoje umiejętności każdemu kto pracuje z muzyką. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz skrzydła i urozmaicisz swoje produkcje muzyczne w dodatkowy widowiskowy aspekt wizualny.
Wizualizacje muzyczne

Jeśli chciałbyś zgłębić tajniki i posiąść umiejętność tworzenia muzyki i komponowania jej z obrazem to obejrzyj kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Przedstawiliśmy w nim cały proces powstawania wizualizacji począwszy od tworzenia i miksowania muzyki w programie Presonus, przez tworzenie wideo wizualizacji wideo w programie After Effects, a skończywszy na programie Resolume Arena gdzie połączysz obraz z dźwiękiem. Razem z kursem nadasz nową jakość, dynamikę oraz siłę przekazu swoim dźwiękom, dzięki kolorowym wizualizacjom wideo.

Presonus Studio One 3

Tu rozpoczniesz pracę jako kompozytor własnych utworów. Stworzysz w nim kilka rodzai muzyki, nauczysz się miksowania, nakładania efektów, korzystania z sampli, korzystania z Mixverb, BeatDelay oraz Chanel Strip. Zobaczysz jak pracować z syntezatorem.

After effects

To drugi omawiany program, gdzie oczywiście od podstaw stworzysz różne ciekawe projekty wideo pod wizualizację. Tutaj zobaczysz jak animować obiekty, nadać im różnego rodzaju efekty ruchu, zmieniać kamery. Stworzysz efekty zoomowania, podskakiwania, obracania w rytm bitu, ruchomy equalizer w 3d oraz kolorowe tętniące życiem tła.

Resolume Arena

W nim połączysz stworzony obraz ze zmiksowaną muzyką. Tutaj zobaczysz sposoby łączenia i tworzenia kompozycji audio wizualnej. Nauczysz się na żywo nakładać obraz na muzykę co jest niezbędną umiejętnością podczas imprez w klubach oraz plenerowych. Zobaczysz jak tworzyć efekty przejścia, zmieniać tryby mieszania, nakładać kolory oraz efekty specjalne typu stroboskop oraz particle. Zobaczysz jak mapować ruch, przypisać klawisze do dowolnego podłączonego urządzenia.

Spis lekcji

1. Wstęp

Presonus Studio one

2. Tworzenie i miksowanie muzyki dubstep
3. Tworzenie i miksowanie muzyki elektroniczna
4. Tworzenie i miksowanie muzyki bluesowa
5. Tworzenie i miksowanie muzyki HipHop

After Effects

6. Wizualizacja wideo pod muzykę
7. Equalizer 3d w rytm muzyki
8. Equalizer 3d w rytm muzyki
9. Animacja audio
10.Animacja audio
11.Animacja audio
12.Napis
13. Kwadraty
14. Kwadraty 3d

Resolume Arena

15. Lifemix
16. Efekty specjalne
17. Miksowanie animacji audio wideo
18. Końcowe poprawki

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs wizualizacje VJ – Presonus, After, Resolume Arena”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *