fbpx
Kurs Videomapping - Resolume Arena, After Effects

Twórz niebanalne i nowoczesne formy przekazu audio wizualnego.Pokazy audio wizualne zawsze przyciągają tłumy widzów. To doskonała okazja do promocji. Wzbogać swoje umiejętności o takie zagadnienie jak video mapping. Stwórz mapę obiektu i wyświetl na nim utworzoną animację.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 16.05.2017
  • Czas trwania: 2 godz 48 min
  • Program: After Effects CC, Resolume Arena 5
Stwórz widowisko multimedialne

Wideo mapping to jedna z nowszych technologii wykorzystująca w swoim przekazie formę wideo oraz muzykę. W skrócie jest to rodzaj oświetlenia wybranego przedmiotu, którym może być budynek, samochód, człowiek, w taki sposób, by wykreować za pomocą światła i dźwięku widowiskowe obrazy. Przy pomocy tej techniki możemy ożywić statyczny obiekt, gdzie ograniczeniem będzie tylko Twoja wyobraźnia. Możesz rozpędzić koła stojącego samochodu, rozpalić stojący budynek, zasymulować efekt wiatru w zamkniętym pomieszczeniu. Technika ta wykorzystywana jest w pokazach artystycznych gdzie światło i dźwięk za pomocą projektora rzucane jest na przedmiot tworząc wspaniałe widowisko multimedialne. Tego typu pokazy cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów dlatego też video mapping jest często poszukiwaną umiejętnością w rożnego rodzaju eventach, pokazach nowo wybudowanego budynków, premierach nowego samochodu czy po prostu jako urozmaicenie koncertu.

Czego się nauczysz ?

Tworzenia podkładów muzycznych

Tworzenia kompozycji wideo pod obiekt

Korzystania z efektów particle, ustawienia kamer

Tworzenia mapy według kolejności wyświetlania

Pracy z wieloma kompozycjami

Urozmaicania o ciekawe efekty

Nanoszenia kompozycji na obiekt 3d
Dla kogo jest ten kurs ?
Kurs przeznaczony jest dla początkujących osób,
które chcą zobaczyć jak ugryźć tematykę video mappingu
Dla osób, które
posiadają podstawowe umiejętności na temat poruszania się po interfejsie i tworzenia prostych kompozycji w After Effects. Jeśli programy do edycji audio nie są Ci obce, to na pewno poradzisz sobie z tym szkoleniem.
Dla osób
związanych z tworzeniem wideo wizualizacji, efektów, łączenia muzyki z obrazem
Połącz animację z dźwiękiem

Wyobraź sobie sytuacje gdy patrzysz na budowlę i nagle zostaje ona rozświetlona mnóstwem świateł, które na jej powierzchni tworzą niezwykłe obrazy. Wydaje Ci się, że dla przeciętnego użytkownika ta branża jest nieosiągalna ? Faktycznie jest to trudna profesja ale od czegoś trzeba zacząć. Z myślą o tych, którzy chcą sprawdzić świat video mappingu nie tylko jako widz ale również tworząc samemu własne wizualizację, stworzyliśmy ten kurs. Jest to już druga odsłona kursu o tematyce videomappingu. Pierwszą część kursu znajdziecie poniżej. Tym razem do szkolenia został włączony program Resolume Arena, który świetnie sprawdzi się jako łącznik wideo mapy, dźwięku oraz animacji z obiektem.

Stwórz podkład muzyczny

Razem z kursem przebrniesz przez wszystkie etapy tworzenia wizualizacji. Pierwszym etapem będzie stworzenie prostego podkładu muzycznego wykorzystując programy Audiosauna oraz Audiotool.  Następnie zobaczysz jak w programie After Effects stworzyć projekt animacji, wykorzystując przede wszystkim efekty particle. Cała zabawa rozpocznie się w kolejnej części kursu gdzie przejdziesz do programu Resolume Arena w celu zbudowania wirtualnej mapy. Pomaga ona wyświetlić obraz na powierzchni obiektu czyli musisz zasymulować wygląd obiektu, na którym będzie odbywać się pokaz. Dowiesz się jak stworzyć maskę i siatkę całej oświetlanej powierzchni. W programie tym połączysz wcześniej utworzoną kompozycje wideo w taki sposób by otrzymać podgląd pokazu.

Mapuj powierchnie

W kolejnym kroku Twój projekt wzbogacisz o przygotowane na samym początku efekty audio co jeszcze bardziej urozmaici tworzoną prezentację. W międzyczasie nauczysz się korzystać z ciekawych przejść oraz dodawać efekty do mapowanych powierzchni. Zobaczysz również jak miksować ze sobą kilka wideo animacji na jednym obiekcie. Urozmaiceniem kursu będzie praca ze zdjęciami czyli poznasz sposób, dzięki któremu wykorzystasz fotografie do mapowania.

 

Niecodzienna forma reklamy

Video mapping to również świetny pomysł na biznes lub sposób na rozwinięcie istniejącej już agencji. Zaskocz Twoich klientów i daj im najnowsze możliwości wyboru niecodziennej reklamy i promocji. Pokaż niesamowitą dekorację w pomieszczeniu lub uwydatnij detale architektury na budynku. Stwórz artystyczne show.

Spis lekcji

1. Tworzenie dźwięku – Audiosauna, Audiotool
2. After Effects – kompozyja wideo
3. Resolume Arena – mapa obiektu
4. After Effects – ściąganie siatki

1 opinia dla Kurs Videomapping – Resolume Arena, After Effects

  1. Makowiecki Robert
    Oceniony 5 na 5.

    Kurs bardzo ciekawy poruszający tematykę, mało znaną lub dostępną tylko dla wybranych. Tak naprawdę do tej pory nie sądziłem, że można taki pokaz zrobić w Afterze. Ale jak masz opanowane podstawy Aftera to na pewno poradzisz sobie z kursem. Co do prowadzenia to jednym się spodoba, a drugim nie. Autor postawił na praktykę i moim zdaniem to dobrze. Natomiast osoby, które chciały by dowiedzieć się nieco teorii na temat videomapingu mogą być rozczarowane. W ogólnych rozrachunku polecam.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *