fbpx
Kurs tworzenie infografik

W kursie przebrniesz przez proces projektowania od stworzenia historii po dopasowanie ikon, kolorów, fontów. Zobacz jak stworzyć projekt, który zaciekawi czytelnika oraz będzie chętnie udostępniany w mediach społecznościowych. Dowiesz się czym wyróżnia się dobra infografika oraz na jakie błędy należy uważać chcąc stworzyć czytelny projekt.

 • Poziom: podstawy
 • Data wydania: 07.06.2017
 • Czas trwania: 5 godz 12 min
 • Program: Photoshop CC, Canva
Teoria oraz praktyka projektowania infografiki

Photoshop CC, CanvaWizualna forma przekazu przewyższa swoją skutecznością tradycyjne formy tekstowe. Sprawia, że nawet skomplikowane informacje jesteśmy w stanie zapamiętać. Wszystko za sprawą tego, że elementy graficzne przyciągają uwagę o wiele lepiej, niż suchy tekst. Dlatego też w ostatnich latach infografiki są tak bardzo popularne. Korzystają z nich firmy, sklepy internetowe, blogerzy, szkoleniowcy. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że infografiki pozwalają na lepszą widoczność informacji, zwiększenie czytelności, podniesienie atrakcyjności i wzrost zainteresowania nawet na pozór nudnym tematem.

Stanowią one doskonały format nie tylko na przedstawienie skomplikowanych informacji lecz również mogą być dobrym nośnikiem promocyjnym. Okazuje się bowiem, że jest to jedna z najchętniej udostępnianych form reklamowych w internecie. Oczywiście, by tak się stało musisz spełnić kilka warunków, które cechują dobrze zaprojektowaną infografikę. Dlatego też jeśli chcesz poznać tajniki i dobre praktyki tworzenia projektów zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym kursem.

Czego się nauczysz ?

Poznaj rodzaje infografik
Omówimy różne typy na jakie dzielą się infografiki, dzięki temu będzie Ci łatwiej wybrać odpowiedni w zależności od tego jakie dane chcesz przedstawić.

Typowe błędy
Omówimy typowe błędy, które często występują w projektach oraz pokażemy przykłady projektów niezbyt udanych oraz po poprawie mankamentów. Dowiesz się jakie są oznaki, że Twoja infografika może być nieudana.

Praca z tekstem
Dowiedz się jak opowiedzieć historię w infografice oraz jak pisać czytelne teksty, które zainteresują widza.

Praca z kolorem
Czy wiesz, że niektóre kolory nie nadają się do infografik ? Zobacz jak za pomocą barw można przekłamać odbiór danych. Zobacz jak tworzyć ciekawe palety kolorystyczne, które są na topie w projektach. Dowiedz się jaka barwa pasuje do Twojej branży, a jakiej powinieneś unikać.

Praca z fontami
Jaki font dobrać do nagłówka, a jaki do tekstu, tak by projekt był czytelny ? Poznaj ciekawe fonty, które nadają się do infografik oraz zobacz jakich nie należy stosować. Naucz się parowania fontów ze sobą oraz zasad typografii.

Praca z grafiką
Zobacz jak dobierać ikony, gdzie ich szukać, jak je projektować od podstaw. Poznaj trendy panujące w infografikach oraz zaprojektuj swoje własne projekty korzystając z programu Canva lub Photoshop.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób zajmujących się marketingiem
agencji reklamowych, dla osób siedzących w social media oraz dla działających w branzy e-commerce
Dla grafików i designerów
oraz blogerów, osób chcących urozmaicić swoje teksty
Dla szkoleniowców, trenerów
oraz dla analytików, pracujących z danymi
Przedstaw dane w przejrzysty sposób

W kursie, który dla Ciebie przygotowaliśmy znajdziesz mnóstwo porad, które sprawią, że samodzielnie zaplanujesz i zaprojektujesz własną infografikę. Umiejętność ta na pewno zaowocuje bez względu na to w jakiej branży obecnie działasz. Infografiki są tak neutralnym nośnikiem, że znajdą zastosowanie niemal w każdej branży. Swoją przygodę zaczniesz od poznania pojęcia infografiki oraz wyszczególnienia jakie popularne typy infografik możesz napotkać.

Następnie zaczniesz zbierać dane, poznasz źródła gdzie można znaleźć ciekawe dane. Pokażemy Ci mnóstwo udanych i nieudanych projektów, które omówimy, powiemy co można było zrobić lepiej, co poprawić, a co nam się podoba, dzięki temu nie będziesz powielał typowych błędów projektantów.

Poznaj teorię projektowania

Oczywiście nie zabraknie wiedzy z zakresu projektowania gdzie dowiesz się czym jest psychologia kolorów, co to jest koło kolorów, skąd pobierać palety kolorystyczne, jakich barw używać, a jakich unikać. Poznasz strony i narzędzia, które pomogą Ci pracować z kolorem. Oczywiście nie zabraknie informacji o grafice oraz ikonach, które są jednym z ważniejszych elementów w projektach infografik. Poznasz darmowe źródła skąd możesz pobierać ciekawe ikony, zobaczysz jak dopasowywać je do projektu. Nauczymy Cię również projektować własną ikonę od zera.

Naucz się pracować z typografią

Oczywiście infografika to również elementy tekstowe. Dlatego w kolejnym etapie popracujesz nad copywritingiem gdzie nauczysz się pisać ciekawe teksty oraz typografią, co zaowocuje umiejętnością posługiwania się fontami. Nauczysz się parować fonty, poznasz ciekawe narzędzia i strony pomocne przy zabawie z typografią. Dowiesz się jak tworzyć czytelne bloki tekstowe, co to jest kerning, jak pisać dobre nagłówki.

Wiedza praktyczna

Na finał wykorzystasz zdobytą wiedzę projektując infografikę w Photoshopie. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy posiadają Photoshopa oraz Illustratora dlatego też omówiliśmy proces projektowania infografiki od podstaw w świetnym narzędziu – Canva. Podczas trwania kursu cały czas poznajesz przydatne narzędzia, strony, sztuczki oraz triki przydatne w tworzeniu infografik.

Spis lekcji

1. Pojęcie infografiki
2. Zbieranie źródel danych
3. Typy infografik
4. Cechy dobrej infografiki
5. Błędy infografik
6. Błędy oraz sposoby ich naprawy
7. Oznaki że Twoja infografika jest zla
8. Jak pisać czytelne teskty
9. Jak opowiedziec historie w infografice
10. Dobór fontów
11. Psychologia kolorów
12. Dobór kolorów
13. Dobór ikon i grafiki
14. Trendy w infografikach
15. Narzędzia do tworzenia infografik
16. Projektowanie w Canva
17. Projektowanie w  Photoshopie
18. Tworzenie ikon
19. Infografiki a media społecznościowe

3 opinie dla Kurs tworzenie infografik

 1. Aga Drozd
  Oceniony 5 na 5.

  Dużo ciekawej wiedzy pokazanej w bardzo przystępny sposób. Nauczyciele powinni tak omawiać materiał w szkole…

 2. Eryk Makowski
  Oceniony 5 na 5.

  Bardzo fajnie wyważona teoria oraz praktyka tworzenia infografik. Ciekawe sztuczki i porady. Dobrze dobrane tematy czynią ten kurs naprawdę godny polecenia. Mam porównanie ponieważ nie tak dawno byłem na kursie stacjonarnym i szczerze ten kurs wideo jest lepszy. Do tego cena nieporównywalnie niższa. Polecam

 3. Olgiert Tobiasz
  Oceniony 5 na 5.

  Bardzo fajne wprowadzenie do samodzielnego projektowania infografik. Jak się okazuje nie jest to takie trudne, nawet dla dla mnie gdzie z programem After nie jestem zbytnio obeznany. Ciekawe pomysły, sposób prowadzenia kursu – wszystko na plus.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *