fbpx
Kurs Simple.Data

Naucz się zasad programowania wykorzystując framework Simple.Data i przyśpiesz swoją pracę. Korzystanie z frameworka znacznie przyśpieszy kodowanie aplikacji. Framework Simple.data to przede wszystkich prostota w programowaniu.

    Poziom: podstawy

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 3 h 42 min

    Program: Simple.data

Czego się nauczysz ?

Zmniejszenie ilości kodu programu

Skrócenie czasu programowania

Zwiększenie szybkości i płynności działania aplikacji

Ułatwienie procesu programowania (Simple.Data nie wymaga dodatkowej konfiguracji, samodzielnie rozpoznaje nazwy tabel)

Obsługę wielu typów baz danych

Przejrzystą składnię kodu z dynamic
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które chcą poznać podstawy
Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie znają jeszcze simple data bądź chcą sobie odświeżyć wiedzę
Postaw na płynność działania

Świat programistów już od kilku lat ma okazję testować framework o nazwie Simple.Data, który został stworzony dla platformy .NET. Nowy framework Simple.Data bardzo szybko zyskał popularność wśród programistów, którzy docenili go za prostotę oraz szybkość, której do tej pory brakowało w środowisku .NET.

Programując musimy sięgać po dodatkowe bazy. Do tej pory programiści pracujący w środowisku .NET wykorzystywali Entity Framework lub nHibernate (ORM). To niosło za sobą konieczność tworzenia obiektów, relacji i dodatkowych baz danych. W efekcie programista, który zmuszony był do skorzystania z wcześniej wymienionych baz tracił czas i cenne zasoby, a programy, które w ten sposób powstawały bardzo często traciły na płynności działania (zwłaszcza, gdy tworzony program tylko okazjonalnie korzystał z baz danych).

Proste programowanie

Simple.Data rozwiązuje problem konieczności tworzenia dużych obiektów i relacji podczas programowania. To prosta biblioteka zapewniająca dostęp do obiektów, ale niewymagająca tworzenia relacyjnych baz danych, co znacząco wpływa nie tylko na czas programowania, ale także na płynność finalnego projektu.

Oczywiście są pewne ograniczenia – jeżeli chcemy programować za pomocą Simple.Data, konieczne jest korzystanie z platformy .NET w wersji 4 i wyższej. Ograniczenie to można ominąć, korzystając z Simple.Data z Mono – wówczas potrzebna wersja to 2.1.

Zapoznaj się z metodami

Poznaj zasady programowania w tym co raz popularniejszym frameworku razem z kursem wideo gdzie na praktycznym przykładzie uczymy się jego możliwości. Pracę zaczniemy od skonfigurowania baza danych, połączeń, bibliotek oraz przygotowania infrastruktury w Visual Studio.

Następnie poznasz tajniki pracy korzystająć z metod Find, FindAll, FindAllBy, Get, GetCount, GetCountBy, Exists, ExistsBy, Select, Distinct, Where, Like. Zobaczysz również jak wykonać operacje Operacje CUD – Create, Update i Delete za pomocą metod Insert, Update, UpdateAll, Delete.

Postaw na prostotę

Simple.Data bardzo szybko wkupiło się w kanony programistów. Po raz kolejny potwierdzono, że prostota w programowaniu wcale nie musi być bezcelowa. W tym przypadku okazała się zbawienna, zwłaszcza dla programistów tworzących mniej skomplikowane, nastawione na szybkie działanie projekty.

Spis lekcji

1. Wprowadzenie, konfiguracja bazy danych, projektu, konfiguracja połączeń i bibliotek

2. Przygotowanie infrastruktury w Visual Studio – ViewModele, konfiguracja resolvera DI Ninject, odczytywanie danych za pomocą metody All()

3. Metody Find, FindAll, FindAllBy, tworzenie SimpleExpression

4. Metody Get, GetCount, GetCountBy, Exists, ExistsBy

5. Metody Select, Distinct, Where, Like oraz określanie przedziałów wartości za pomocą zakresu Range

6. Operacje CUD – Create, Update i Delete za pomocą metod Insert, Update, UpdateAll, Delete + Podsumowanie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Simple.Data”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *