Odbierz kurs w newsletterze

Kurs Simple.Data

Poznaj zasady programowania w frameworku Simple.Data, gdzie na praktycznym przykładzie zobaczysz jego możliwości.

Odbierz kurs za darmo w newsletterze 🔗

Czego się nauczysz?

Naucz się zasad programowania wykorzystując framework Simple.Data i przyśpiesz swoją pracę. Korzystanie z frameworka znacznie przyśpieszy kodowanie aplikacji. Framework Simple.data to przede wszystkich prostota w programowaniu.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla osób, które chcą poznać podstawy. Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie znają jeszcze simple data bądź chcą sobie odświeżyć wiedzę

Postaw na płynność działania

Świat programistów już od kilku lat ma okazję testować framework o nazwie Simple.Data, który został stworzony dla platformy .NET. Nowy framework Simple.Data bardzo szybko zyskał popularność wśród programistów, którzy docenili go za prostotę oraz szybkość, której do tej pory brakowało w środowisku .NET.

Proste programowanie

Simple.Data rozwiązuje problem konieczności tworzenia dużych obiektów i relacji podczas programowania. To prosta biblioteka zapewniająca dostęp do obiektów, ale niewymagająca tworzenia relacyjnych baz danych, co znacząco wpływa nie tylko na czas programowania, ale także na płynność finalnego projektu.

Zapoznaj się z metodami

Poznaj zasady programowania w tym co raz popularniejszym frameworku razem z kursem wideo gdzie na praktycznym przykładzie uczymy się jego możliwości. Pracę zaczniemy od skonfigurowania baza danych, połączeń, bibliotek oraz przygotowania infrastruktury w Visual Studio.

Następnie poznasz tajniki pracy korzystająć z metod Find, FindAll, FindAllBy, Get, GetCount, GetCountBy, Exists, ExistsBy, Select, Distinct, Where, Like. Zobaczysz również jak wykonać operacje Operacje CUD – Create, Update i Delete za pomocą metod Insert, Update, UpdateAll, Delete.

Postaw na prostotę

Simple.Data bardzo szybko wkupiło się w kanony programistów. Po raz kolejny potwierdzono, że prostota w programowaniu wcale nie musi być bezcelowa. W tym przypadku okazała się zbawienna, zwłaszcza dla programistów tworzących mniej skomplikowane, nastawione na szybkie działanie projekty.

1. Wprowadzenie, konfiguracja bazy danych, projektu, konfiguracja połączeń i bibliotek

2. Przygotowanie infrastruktury w Visual Studio – ViewModele, konfiguracja resolvera DI Ninject, odczytywanie danych za pomocą metody All()

3. Metody Find, FindAll, FindAllBy, tworzenie SimpleExpression

4. Metody Get, GetCount, GetCountBy, Exists, ExistsBy

5. Metody Select, Distinct, Where, Like oraz określanie przedziałów wartości za pomocą zakresu Range

6. Operacje CUD – Create, Update i Delete za pomocą metod Insert, Update, UpdateAll, Delete + Podsumowanie

Dodaj ocenę