Odbierz kurs w newsletterze
1 Ocena

Kurs ASP.NET MVC + AngularJS

Kurs ASP.NET MVC którego celem jest nabycie umiejętności programowania internetowych aplikacji z naciskiem na uczenie tworzenia poprawnej architektury kodu.

Odbierz kurs za darmo w newsletterze 🔗

Czego się nauczysz?

Z kursem stworzysz pełną aplikację od początku do końca korzystając z ASP.NET. Zbudujesz swoją aplikację korzystając z modelu Model-View-Controller.

 • praca z bazą danych
 • przygotujesz środowisko developerskie Visual Studio
 • zbudujesz aplikację z uporządkowanym kodem
 • przetestujesz stworzoną aplikację
 • poszerzysz funkcjonalność aplikacji
 • poznasz wzorzec architektoniczny Model-View-Controller
 • zobaczysz kooperację ASP.NET MVC z AngularJS
 • popracujesz z Entity Framework

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać podstawy programowania w ASP.NET MVC, by następnie samodzielnie programować i tworzyć schludne aplikacje. Zaczniesz od podstawowych dosyć prostych aplikacji, by poznać zasady tego środowiska.

Twórz szybkie aplikacje

Jedną z popularniejszych i najszybciej rozwijających się technologi przy tworzeniu aplikacji internetowych jest niewątpliwie ASP.NET MVC. To co ją wyróżnia to przede wszystkim czytelna i schludna architektura kodu co sprawia, że kod jest łatwy w utrzymaniu i edytowaniu.

Platforma ASP.NET MVC to doskonała alternatywa dla ASP.NET Web Forms. Oparta jest ona na wzorcu Model-View-Controller ( MVC ) czyli model-widok-kontroler. Pozwala to tworzyć oprogramowanie, które przystosowane jest do bardzo dużej ilości przetwarzanych danych co przekłada się na szybkość ładowania stron. Za jej pomocą stworzymy proste webowe aplikacje jak również duże zaawansowane projekty.

Przejrzysta struktura aplikacji

Wideo kurs wprowadzi Cię do świata programowania przy wykorzystaniu ASP.NET MVC oraz AngularJS. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności tworzenia internetowych aplikacji z naciskiem na uczenie tworzenia poprawnej architektury kodu.

Przygotujesz środowisko

Szkolenie rozpoczniesz od podstaw. Na początek zainstalujesz sobie środowisko pracy i przygotujesz się do pracy w Microsoft Visual Studio 2013. Następnie stworzysz nowy projekt. Po drodze omówimy również dodatkowe elementy jak Entity Framework, Bootstrap, kontrolery, modele itp. Kolejny krok w naszym kursie to praca z danymi gdzie stworzysz bazę danych i nauczysz się ją edytować.

Stwórz czytelną architekturę kodu

Następnie przejdziesz do tworzenia aplikacji wykorzystując wzorzec CRUD czyli create, read, update and delete (pol. utwórz, odczytaj, aktualizuj i usuń).

Kolejne zagadnienia to omówienie zasad tworzenia czytelnej architektury. Dzięki tej lekcji Twój kod będzie zawsze uporządkowany co znacznie ułatwi Ci późniejsze pracę z aplikacją. W następnej ekcji w praktyce przy tworzeniu formularza dowiesz się więcej o aspektach aplikacji ASP.NET MVC, takich jak biblioteki Ninject , tworzenie i rejestracji klas, interfejs Dependency resolver.

Idąc dalej dojdziesz do lekcji poświęconej technologi Entity Framework Code gdzie przejdziesz cały proces migracyjny. Z kursem odkryjesz również możliwości zastosowania AngularJS.

1. Wprowadzenie do ASP.NET MVC
– Instalacja VS 2013
– Tworzenie nowego projektu
– Opis dodanych elementów – EntityFramework, Bootstrap, kontrolery, modele

2. Stworzenie aplikacji CRUD
– Wprowadzenie do podejścia EF Code First
– Tworzenie elementów w bazie danych
– Edytowanie elementów
– Usuwanie elementów
– Wyświetlanie elementów

3. Utworzenie prawidłowej struktury aplikacji
– Dodanie warstwy serwisowej
– Dodanie interfejsów
– Dodanie managerów (klas obsługujących DbContext)
– Dodanie componentów (klas wywołujących metody managerów)

4. Dependency resolver i utworzenie formularza kontaktowego
– Dodanie biblioteki Ninject do projektu
– Utworzenie klasy rejestrującej interfejsy
– Rejestracja klasy w pliku Global.asax.cs
– Dodanie formularza do widoku
– Dodanie pól formularza
– Walidacja po stronie serwera
– Dodanie możliwości wysyłania formularza mailem

5. Entity Framework Code First migrations
– Wprowadzenie do migracji
– Przejście całego procesu migracyjnego

6. AngularJS
– instalacja biblioteki w aplikacji
– tworzenie modułu aplikacji
– tworzenie kontrolerów wewnątrz modułu aplikacji
– tworzenie funkcji oraz obiektów wewnątrz kontrolera
– wykorzystanie dyrektyw ng-app, ng-controller, ng-show na formularzu kontaktowym

 1. Jarosław

  Ni to dla zaawansowanych ni to dla początkujących. Kurs można potraktować jako wprowadzenie do DDD (chyba). Osobiście wolę gdy kurs jest nagrywany w ten sposób czyli kod który jest pisany i jest powoli omawiane. Bardzie to do mnie przemawia niż wklejenie gotowego kodu i jego omawianie. Szkoda tylko że takie zagadnienia jak to czym jest logika biznesowa a czym logika aplikacji, czym jest DAO a czym Repo zostały tu pominięte. A to podstawowe zagadnienia przy dzieleniu kodu na “warstwy”. No i te zakończenie to naprawdę jak w dobrym filmie opłacało się tak długo czekać ? ? ?

Dodaj ocenę