fbpx
Kurs ASP.NET MVC + AngularJS

Z kursem stworzysz pełną aplikację od początku do końca korzystając z ASP.NET. Zbudujesz swoją aplikację korzystając z modelu Model-View-Controller. Kurs ASP.NET MVC którego celem jest nabycie umiejętności programowania internetowych aplikacji z naciskiem na uczenie tworzenia poprawnej architektury kodu.

    Poziom: średnio zaawans.

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 4 h

    Program: ASP.NET MVC 5

Czego się nauczysz ?

Baza danych
Praktycznie każda aplikacja sieciowa musi komunikować się z bazą danych. Z kursem zobaczysz sposoby łączenie baz danych w ASP.NET. Stworzymy wszystkie niezbędne elementy bazy danych.

Entity Framework
Pokażemy Ci mechanizm pozwalający modyfikować strukturę istniejącej już bazy danych wykorzystująć do tego Entity Framework. Przedstawimy cały proces korzystania z migracji.

AngularJS
Zainstalujemy bibliotekę AngularJS wewnątrz aplikacji. Wykorzystamy jego kontrolery, funkcje, obiekty oraz dyrektywy ng-app, ng-controller, ng-show w naszej aplikacji.

poznasz platformę ASP.NET MVC w wersji 5

przygotujesz środowisko developerskie Visual Studio 2013

zbudujesz aplikację z uporządkowanym kodem

przetestujesz stworzoną aplikację

poszerzysz funkcjonalność aplikacji

poznasz wzorzec architektoniczny Model-View-Controller

zobaczysz kooperację ASP.NET MVC z AngularJS

popracujesz z Entity Framework
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które chcą poznać podstawy programowania w ASP.NET MVC
Kurs ASP.NET MVC + AngularJS – programowanie aplikacji przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać podstawy programowania w ASP.NET MVC, by następnie samodzielnie programować i tworzyć schludne aplikacje. Zaczniesz od podstawowych dosyć prostych aplikacji, by poznać zasady tego środowiska.
Dla każdego kto pracuje z Angularem
Kurs to również doskonałe źródło wiedzy dla osób chcących poznać poboczne zagadnienia np połączenie ASP.NET MVC z AngularJS. Z nami nauczysz się tworzenia przejrzystych, wydajnych i dynamicznych aplikacji webowych.
Twórz szybkie aplikacje

Jedną z popularniejszych i najszybciej rozwijających się technologi przy tworzeniu aplikacji internetowych jest niewątpliwie ASP.NET MVC. To co ją wyróżnia to przede wszystkim czytelna i schludna architektura kodu co sprawia, że kod jest łatwy w utrzymaniu i edytowaniu.

Platforma ASP.NET MVC to doskonała alternatywa dla ASP.NET Web Forms. Oparta jest ona na wzorcu Model-View-Controller ( MVC ) czyli model-widok-kontroler. Pozwala to tworzyć oprogramowanie, które przystosowane jest do bardzo dużej ilości przetwarzanych danych co przekłada się na szybkość ładowania stron. Za jej pomocą stworzymy proste webowe aplikacje jak również duże zaawansowane projekty.

Przejrzysta struktura aplikacji

Wideo kurs wprowadzi Cię do świata programowania przy wykorzystaniu ASP.NET MVC oraz AngularJS. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności tworzenia internetowych aplikacji z naciskiem na uczenie tworzenia poprawnej architektury kodu.

Przygotujesz środowisko

Szkolenie rozpoczniesz od podstaw. Na początek zainstalujesz sobie środowisko pracy i przygotujesz się do pracy w Microsoft Visual Studio 2013. Następnie stworzysz nowy projekt. Po drodze omówimy również dodatkowe elementy jak Entity Framework, Bootstrap, kontrolery, modele itp. Kolejny krok w naszym kursie to praca z danymi gdzie stworzysz bazę danych i nauczysz się ją edytować.

Stwórz czytelną architekturę kodu

Następnie przejdziesz do tworzenia aplikacji wykorzystując wzorzec CRUD czyli create, read, update and delete (pol. utwórz, odczytaj, aktualizuj i usuń).

Kolejne zagadnienia to omówienie zasad tworzenia czytelnej architektury. Dzięki tej lekcji Twój kod będzie zawsze uporządkowany co znacznie ułatwi Ci późniejsze pracę z aplikacją. W następnej ekcji w praktyce przy tworzeniu formularza dowiesz się więcej o aspektach aplikacji ASP.NET MVC, takich jak biblioteki Ninject , tworzenie i rejestracji klas, interfejs Dependency resolver.

Idąc dalej dojdziesz do lekcji poświęconej technologi Entity Framework Code gdzie przejdziesz cały proces migracyjny. Z kursem odkryjesz również możliwości zastosowania AngularJS.

Spis lekcji

1. Wprowadzenie do ASP.NET MVC
– Instalacja VS 2013
– Tworzenie nowego projektu
– Opis dodanych elementów – EntityFramework, Bootstrap, kontrolery, modele

2. Stworzenie aplikacji CRUD
– Wprowadzenie do podejścia EF Code First
– Tworzenie elementów w bazie danych
– Edytowanie elementów
– Usuwanie elementów
– Wyświetlanie elementów

3. Utworzenie prawidłowej struktury aplikacji
– Dodanie warstwy serwisowej
– Dodanie interfejsów
– Dodanie managerów (klas obsługujących DbContext)
– Dodanie componentów (klas wywołujących metody managerów)

4. Dependency resolver i utworzenie formularza kontaktowego
– Dodanie biblioteki Ninject do projektu
– Utworzenie klasy rejestrującej interfejsy
– Rejestracja klasy w pliku Global.asax.cs
– Dodanie formularza do widoku
– Dodanie pól formularza
– Walidacja po stronie serwera
– Dodanie możliwości wysyłania formularza mailem

5. Entity Framework Code First migrations
– Wprowadzenie do migracji
– Przejście całego procesu migracyjnego

6. AngularJS
– instalacja biblioteki w aplikacji
– tworzenie modułu aplikacji
– tworzenie kontrolerów wewnątrz modułu aplikacji
– tworzenie funkcji oraz obiektów wewnątrz kontrolera
– wykorzystanie dyrektyw ng-app, ng-controller, ng-show na formularzu kontaktowym

1 opinia dla Kurs ASP.NET MVC + AngularJS

  1. Jaroslaw
    Oceniony 4 na 5.

    Ni to dla zaawansowanych ni to dla początkujących. Kurs można potraktować jako wprowadzenie do DDD (chyba). Osobiście wolę gdy kurs jest nagrywany w ten sposób czyli kod który jest pisany i jest powoli omawiane. Bardzie to do mnie przemawia niż wklejenie gotowego kodu i jego omawianie. Szkoda tylko że takie zagadnienia jak to czym jest logika biznesowa a czym logika aplikacji, czym jest DAO a czym Repo zostały tu pominięte. A to podstawowe zagadnienia przy dzieleniu kodu na “warstwy”. No i te zakończenie to naprawdę jak w dobrym filmie opłacało się tak długo czekać ? ? ?

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *