fbpx
Kurs prototyp aplikacji Adobe Experience Design, Illustrator

Zobacz jak stworzyć graficzny interfejs aplikacji mobilnej łącząc dwa programy firmy Adobe. Poznaj Adobe XD. Zobacz narzędzia niezbędne do stworzenia prototypu aplikacji mobilnej lub webowej. Zadbaj o UX i spraw by użytkownicy Twojej aplikacji mieli pozytywne odczucia.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 06.04.2017
  • Czas trwania: 2 godz 30 minut
  • Program: Adobe Experience CC, Illustrator CC
Czego się nauczysz ?

Jak tworzyć kształty i wektorowe elementy

Jak tworzyć kolejność kart ?

Jak ustawić urządzenia testowe ?

Jak zbudować nawigację ?

Jak pracować z tekstem ?

Jak aktywować przyciski ?

Jak pracować z siatkami ?

Jak zapisać projekt ?
Dla kogo jest ten kurs ?
Kurs dla początkujących
Kurs przeznaczony jest dla osób wdrażających się w temat tworzenia programów na urządzenia mobilne.
Dla chcących poznać Adobe XD
Jest to również dobry przewodnik dla wszystkich, którzy chcą poznać możliwości Adobe XD. Szkolenie omawia proces współpracy programów Illustrator gdzie przebrniesz przez cały proces tworzenia wektorów i ożywiania statycznego projektu w Adobe XD
Prototyp graficzny interfejsu

W czasach gdy popularność urządzeń mobilnych przewyższa stacjonarne komputery umiejętność tworzenia aplikacji jest bardzo pożądana. Jak wiadomo każda aplikacja musi posiadać swój interfejs graficzny czyli miejsce styku użytkownika z programem.

Dobrze zbudowany interfejs pozwala użytkownikom na szybkie i bez problemowe poruszanie się po aplikacji. Bardzo ważne w całym procesie projektowania aplikacji zarówno webowej jak i mobilnej są pozytywne odczucia użytkownika w kontakcie z projektem czyli tzw UX. Bardzo często od samego interfejsu zależy przyszłość aplikacji – czy odniesie sukces, czy porażkę.

Tak więc już na etapie tworzenia graficznego powinniśmy się zastanowić czy nasz projekt wzbudza pozytywne doświadczenia, jest łatwy w nawigacji i obsłudze. Jeśli choć trochę interesujesz się tym tematem zapraszam Cię do zapoznania się z naszym kursem gdzie omawiamy współpracę programu Illustator z najnowszym dzieckiem Adobe: Experience Designer.

Poznaj Adobe Experience Designer

W kursie, który dla Ciebie przygotowaliśmy omówimy proces projektowania graficznego interfejsu korzystając z programu Illustrator oraz Adobe Experience Designer. Czym jest, ten świeży jeszcze na rynku program ? Został on stworzony z myślą o potrzebach projektantów UX. Za jego pomocą można zaprojektować prototyp aplikacji webowej jak i mobilnej. Zawiera on narzędzia, dzięki którym stworzysz interfejs, nawigację, typografię oraz przetestujesz go w środowisku dowolnego mobilnego urządzenia.

Adobe XD + Illustrator

Ze względu na to, że program wywodzi się ze stajni Adobe to otrzymujemy olbrzymie udogodnienie w kooperacji z programami takimi jak Photoshop czy Illustrator. To właśnie w tym drugim, powstanie graficzny szkielet naszej aplikacji. Zobaczysz jak współpracują ze sobą pliki  SVG stworzone w Illustratorze i przeniesione do Adobe XD. Tak więc, naukę rozpoczniesz od stworzenia makiety, następnie za pomocą wektorów zaprojektujesz wszystkie elementy, na które składa się kompletny interfejs aplikacji muzycznej.  Zaprojektujesz pola do logowania, rejestracji, przyciski,  menu, wygląd playlisty.

Nadaj życia swojemu statycznemu interfejsowi

Następnie zobaczysz jak zapisać gotowe wektory i wyeksportować je na potrzeby dalszej pracy w programie Adobe XD. To właśnie tutaj ożywisz statyczny interfejs nadając mu aktywne przyciski akcji, zalinkujesz odpowiednio karty aplikacji, stworzysz hiperłącza, ustawisz kolejność kart. Dzięki funkcjom programu przetestujesz interfejs oraz zachowanie poszczególnych elementów, animacji, przycisków. Gdy wszystko będzie poprawne nauczysz się zapisywać gotowy projekt.

Spis lekcji

1. Illustrator
–  szkielet aplikacji
–  tło
–  logowanie
–  klawisz akcji

2. Illustrator
–  rejestracja
–  menu
–  przestrzeń
–  typografia

3. Illustrator
–  dodatki

4. Illustrator
–  playlista

5. Illustrator
–  kontrast
–  informacje o albumie
–  efekty stlizacji
–  zapisywanie

6. Adobe EX
–  import projektu
–  tworzenie przejść
–  ustawianie kolejności
–  tworzenie hiperłączy
–  zapisywanie projektu

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs prototyp aplikacji Adobe Experience Design, Illustrator”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *