fbpx
Kurs Photoshop fotomanipulacje

W kursie przeniesiemy Cię w świat fantazji i pokażemy metody na tworzenie bajkowych, fantazyjnych, nierealnych scen. Zobaczysz jak z kilku, na pierwszy rzut oka nieciekawych zdjęć zrobić niesamowitą kompozycję. Wystarczy odrobina wiedzy byś mógł tworzyć swoje własne grafiki. W kursie nie będziemy usuwać piegów czy też wygładzać skóry. Tutaj ma być dym, śnieg, deszcz, ogień. Przeniesiemy Cię w świat wojny, apokalipsy jak również w świat dzieciństwa, fantazji i bajek.

Poziom: zaawansowany

Data wydania: 17.08.2017

Czas trwania: 4 godz 20 min

Program: Photoshop 2017 CC

Odkryj magię Photoshopa

Zobacz najlepsze techniki pracy z warstwami, maskami oraz narzędziami retuszerskimi. Manipuluj fotografią i dowiedz się jak łączyć ze sobą zdjęcia w taki sposób, by stworzyły jedną całość. Twórz efekty specjalne, dodaj ogień, dym, deszcz oraz naucz się manipulacji kolorem.

Czego się nauczysz ?

Maskowanie
Zobacz jak pracować na warstwach i tworzyć ich przenikanie za pomocą masek.

Koloryzacja
Poznaj różnego rodzaju warstwy dopasowania zmieniające charakterystykę zdjęcia za pomocą kolorów.

Światło
Manipuluj światłem za pomocą różnych technik. Stwórz światło poprzez warstwy dopasowania, flary, tryby mieszania.

Perspektywa
Odpowiednio dobrana perspektywa to jeden z sukcesów fotomontażu. Zobacz jak przekształcać obiekty.

Wycinanie
Naucz się różnych technik na wycięcie obiektu. Od teraz nawet wycięcie włosów nie będzie dla Ciebie problemem.

Manipulacja
Zobacz jak manipulować i łączyć ze sobą kilka zdjęć oraz obiektów w taki sposób, by wyglądały naturalnie i przekonująco, tworząc całość.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które...
chcą rozwinąć swoją wiedzę o Photoshopie
Dla znających podstawy Photoshopa
czyli wszystkich którzy wiedzą co to są warstwy i maski
Dla wszystkich kreatywnych osób
czyli fotografów retuszujących swoje zdjęcia oraz grafików tworzących fotomontaże
Dla osób którym...
nie wystarcza rzeczywistość na zdjęciach
Dla osób, które...
nie wyobrażają sobie pracy bez Photoshopa
Opanuj sztukę łączenia ze sobą zdjęć

Na pewno nie raz widziałeś plakaty filmowe, zdjęcia reklamowe lub po prostu ciekawe grafiki w formie tapety na pulpit. Jeśli zastanawiałeś się jak one są zrobione i jakie narzędzie będzie najlepsze do tego celu to mamy dla Ciebie odpowiedź. Wystarczy Ci program Photoshop, który jest liderem w tworzeniu wszelkiego rodzaju fotomontaży. Umiejętna manipulacja zdjęciami pozwoli Ci tworzyć świetne grafiki, plakaty, zadziwiające i surrealistyczne kompozycje.  Będziesz mógł wzbogacić swoje nudne fotografie o szereg elementów jak np. klimatyczne światło, ciekawe chmury czy piękne tło.

Zobacz jak powstaje fotomontaż

W kursie krok po kroku zobaczysz jak powstaje fotomontaż. Na początku dobierzesz i wyszukasz odpowiednie zdjęcia co wcale nie jest takie łatwe. Musisz wiedzieć, dobra fotomanipulacja to przede wszystkim umiejętność wyszukiwania pasujących do siebie zdjęć. Następnie przejdziesz przez różne etapy pracy jak zaznaczanie i wycinanie obiektów, podmiana tła, tworzenie klimatycznego światła na różne sposoby zarówno naturalnego jak i sztucznego. Dowiesz się dlaczego maskowanie i pracę na warstwach w procesie fotomanipulacji musisz mieć opanowane do perfekcji. Przekonasz się, że warstwy dopasowania są o wiele lepsze niż inne metody zmiany kolorystyki. Poznasz tryby oraz opcje mieszania.

Manipulacja kolorem

Nauczysz się scalać warstwy w jedną fotomanipulację za pomocą zabawy z kolorem. Tutaj zobaczysz do czego przydadzą Ci się mapy gradientu, wyszukiwanie kolorów oraz inne warstwy dopasowania. Oczywiście nie ograniczamy się do zmian kolorystycznych jakie oferuje nam Photoshop. Dlatego też zobaczysz co może  zaoferować Ci świetny dodatek o nazwie Color Efex Pro. Zapewniam Cię, że gdy raz go użyjesz to będzie on Twoim stałym kompanem przy pracy z Photoshopem.

Zapanuj nad światłem

Na sztukę dobrej fotomanipulacji składa się szereg czynników. Prawidłowa aranżacja oświetlenia,  umiejętna zabawa kolorem, tworzenie cieni oraz uwydatnianie świateł, eksponowanie detali, retuszowanie i maskowanie łączeń to tylko niektóre niezbędne elementy fotomontażu omawiane w tym kursie.

Spis lekcji

1. Leśne roboty
2. Wojna
3. Zombie
4. Goryl
5. Ufo
6. Ręka
7. Grzyb
8. Lodowa jaskinia
9. Plakat filmowy
Dodatek: jak dobierać zdjęcia do fotomontażu

1 opinia dla Kurs Photoshop fotomanipulacje

  1. Mikołaj Fryc
    Oceniony 5 na 5.

    Kolejny kurs i kolejne zadowolenie z zakupionej pozycji. Ciekawe projekty i łatwość ich tworzenia + do tego fajnie omówienie pracy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *