fbpx
Kurs JavaScript ES6 - kompendium

Naucz się od podstaw JavaScirpt oraz poznaj bardziej zaawansowane techniki tworzenia kodu. W kursie przedstawimy nowe funkcje ECMAScript6, z jakich mogą skorzystać programiści JavaScript. Myśląc o pracy jako programista, JS jest jednym z obowiązkowych języków na Twojej drodze do kariery.

 • Poziom: podstawy
 • Data wydania: 15.03.2017
 • Czas trwania: 14 godzin
 • Program: JavaScirpt ECMAScript 6
Poznaj JavaScript

avaScirpt to jeden z bardziej popularnych języków w świecie programowania. Nic w tym dziwnego ponieważ umiejętność posługiwania się tym językiem pozwala w łatwy sposób tworzyć dynamiczne strony. Ten skryptowy język obsługiwany przez większość przeglądarek internetowych w głównej mierze stosowany jest przy tworzeniu stron WWW.

Dynamiczne elementy spotykane na stronach takie jak sprawdzanie poprawności formularzy, dynamiczne menu oraz przyciski, generowanie treści, to w większości zasługa właśnie JS. Obecnie JavaScript może być wykorzystywania nie tylko na stronach internetowych ale również jako samodzielny język programowania.

JavaScirpt została wyposażona w najnowszy standard o nazwie ECMAScript 6, który jeszcze bardziej podniósł jakość tego języka. ES6 to wprowadzone nowe elementy, dzięki którym będziesz mógł pisać wydajniejszy kod i wyrażać za jego pośrednictwem więcej niż dotychczas.

Jednocześnie standard zmienił odrobinę sposób kodowania, przez co warto poznać jego możliwości. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Was ten kurs wideo wprowadzający od podstaw do programowania w JavaScript, aż do poznania nowych funkcji standardu ES6.

Czego się nauczysz ?

Nauczysz się zasad stosowania nowej składni

Opanujesz sztukę pisania dobrze zoptymalizowanego kodu

Zobaczysz zasady organizowania kodu

Poznasz nowe interfejsy iteracyjne

Rozpoczniesz naukę od podstaw języka JS

Nauczysz się nowego podejścia do metod

Poznasz różne triki i sztuczki przydatne w kodowaniu
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla początkujących
Kurs to kompletna nauka programowania i korzystania z fundamentalnych zasad języka JavaScirpt. Jeśli jesteś początkującym programistą to ten materiał będzie stanowić doskonałe wprowadzenie do poznania podstaw. Zatem do rozpoczęcia przygody nie jest wymagana żadna wiedza z zakresu JS. Wszystko zostanie omówione w tym kursie.
Dla osób, które poznały już podstawy
Natomiast jeśli znasz już ten język programowania to pierwsza część kursu będzie stanowić dla Ciebie świetne przypomnienie i weryfikację zdobytej do tej pory wiedzy. Szkolenie jest również świetnym wyborem dla osób, które chcą osiągnąć kolejny poziom w JS, za sprawą poznania nowej składni jaką jest ES6.
JavaScript fundamenty

Aby poznać standard ES6, najpierw trzeba poznać podstawy JavaScipt i sposoby powstawania skryptów. Zatem naukę rozpoczniemy od podstaw czyli poznania pojęcia funkcji i zmiennych. Dowiesz się czym są zmienne, jakie mamy typy zmiennych, co to jest konwersja typów, zasięg zmiennych, istota działania i wykorzystywanie funkcji. Zobaczysz co to są  operatory, instrukcje warunkowe, komentarze, rodzaje operatorów i szybkie przedstawienie ich działania. Połączysz instrukcje warunkowe if.. else if… else z operatorami logicznymi. Kolejna lekcja omawia pętle i tablice, tłumaczy ideę stosowania tablic i pętli, pokazuje rodzaje pętli oraz wyszczególnia najprzydatniejsze metody tablic.

Następne tematy, bez których nauka JavaScipt nie jest możliwa to ciągi znaków oraz drzewo doom. Tutaj dowiedziesz się w jaki sposób takie drzewo jest zbudowane, jak się po nim poruszać, jakie są zależności pomiędzy jego poszczególnymi nodami, jak selekcjonować te już istniejące na stronie oraz jak z nimi pracować. Opowiemy o tym jakie są dosyć często popełniane pomyłki i co zrobić, żeby je ominąć i zaoszczędzić sobie czasu.

Kontroluj treść na stronie

W kolejnym projekcie nauczysz się obsługiwać zdarzenia na stronie czyli obsługę interakcji użytkownika z elementami strony. Idąc dalej omówiony zostanie temat wyrażeń regularnych, konstrukcji oraz odczytywania, dzięki temu poznasz zasadę kontrolowania treści na stronie.

Po tej części pora na bardziej praktyczną lekcje gdzie wykorzystasz zdobytą wiedzę w praktyce, a zarazem poznasz zagadnienie, z którego słynie JavaScript czyli obsługę formularzy. Jak wiadomo nikt nie lubi śmieci zapisywanych przez przeglądarkę dlatego w następnym zagadnieniu zobaczysz jak w praktyce stosować ciasteczka. W międzyczasie zobaczysz jak formatować datę na własny użytek stosując obiekt date, jak stosować timery czyli wykonywanie operacji co jakiś okres czasu. Następny rozdział pokazuje techniki pozwalające na rzeczywistą interakcję z serwerem i dodanie sporej dawki dynamiki do strony. A wszystko to za sprawą pokazania czym jest AJAX.

Składnia ES6

Generowanie dokumentacji na żywo na podstawie komentarzy w kodzie to temat lekcji gdzie nauczysz się sztuki komentowania z YUIDoc. Ostatnie dwa rozdziały omawiające ogólną składnię JS poświęcone zostały na naukę pisania dobrze zoptymalizowanego i ładnie wyglądającego kodu czyli jak powinno się pisać skrypty, tak żeby osiągały one jak najwyższą wydajność.

Dzięki poznaniu wzorców projektowych zobaczysz jak sensownie ułożyć kod. JavaScript ES6 Po poznaniu podwalin języka JS przyszła pora na rzeczywiste przejście do tematyki związanej z ES6. Naukę rozpoczniesz od omówienia funkcji strzałkowych, ich składni, zastosowania i dostępu do parametrów poprzez parametr resztkowy.

Następnie opowiemy o nowej składni , tego jak tworzyć klasy w JS, używać składni konstruktora, dodać do klas nowe metody statyczne, tego jak przebiega tutaj dziedziczenie oraz co to są wmieszania. Pokażemy nowe podejście do metod czyli jak mogą być definiowane w skróconej składni w ES6, zasady działania getter i settera dla wartości obiektów oraz leniwego getter dla skomplikowanych obliczeń tak żeby zoptymalizować obiekt.

Kompendium ES6

Kolejne lekcje to stringi, podstawianie wartości i nowy sposób deklarowania zmiennych oraz pokazanie nowego sposobu na implementowanie wartości domyślnych dla parametrów w funkcjach, składnia spread oraz nowa pętla for. Idąc dalej nauczysz się tworzenia modułów na modłę ES6 z użyciem składni, stosowania symboli w celu modyfikacji składni JS. Omówimy również nowe interfejsy iteracyjne, obiekt proxy i reflection oraz obiekt promise, który pozwala na łatwiejszą i przyjemniejszą pracę z obliczeniami asynchronicznymi.

Kurs został zakończony lekcją na temat konfiguracji środowiska czyli jak zainstalować node.js, a w tym npm co będzie nam potrzebne do instalacji Babel i Browserify, które umożliwią nam wykonywanie naszych skryptów w ES6 na starszych przeglądarkach.

Spis lekcji

1. Absolutny wstęp
2. Funkcje i zmienne
3. Operatory, instrukcje warunkowe, komentarze
4. Tablice i pętle
5. Ciągi znaków
6. Struktura DOM
7. Zdarzenia
8. Wyrazenia regularne
9. Obsługa formularzy
10. Obiekty Date i Math
11. Ciasteczka i pamięć podręczna
12. Obsługa błędów
13. JSON
14. AJAX
15. OOP
16. Dziedziczenie
17. Wzorce projektowe
18. Funkcje strzałkowe
19. Klasy
20. Nowe metody
21. Stringi, podstawianie i zmienne
22. Wartość domyślna, spread, for… of
23. Moduły
24. Map, Set, WeakMap, WeakSet
25. Proxy
26. Symbole
27. Obietnice
28. Konfiguracja środowiska

2 opinie dla Kurs JavaScript ES6 – kompendium

 1. Jowisz Eda
  Oceniony 4 na 5.

  Kupiłem, przerobiłem, polecam. Czekam na więcej i rozwinięcie tego tematu, który jest obecnie bardzo popularny, a mimo to brak dobrych polskich poradników na ten temat.

 2. Karol79
  Oceniony 5 na 5.

  Fajnie że ktoś zajął się tym tematem. Jestem zadowolony z zakupu, cena w stosunku do wiedzy jest bardzo niska. 14 godzin za 90 zł to prawie za darmo biorąc pod uwagę fakt, że byłem ostatnio na stacjonarnym wykładzie gdzie wydałem 1200 zł za nie wiele więcej godzin i przekazanej wiedzy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *