fbpx
Kurs Cinema 4d animacja

Niezwykłe animowane efekty teraz w zasięgu Twoich umiejętności. Rozwijaj swoją wiedzę na temat programu Cinema 4d i poznaj kolejne zagadnienia. Dzięki szkoleniu przebrniesz przez wszystkie etapy powstawania animowanych obiektów.

    Poziom: średnio zaawans.

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 6 h 

    Program: Cinema 16

Nadaj ruchu obiektom

Cinema 4D to profesjonalny program wykorzystywany w pracy przy tworzeniu grafiki 3d, animacji oraz filmu. Swoją popularność zawdzięcza przyjaznemu interfejsowi oraz wygodzie przy tworzeniu projektu poprzez indywidualne ustawienie środowiska pracy oraz wygodną oś czasu.

Przygotowaliśmy dla Was kurs wideo będący kompletnym źródłem wiedzy na temat tego programu. Poznasz podstawy tworzenia i edycji obiektów, które w całości stworzą animowaną scenę. Nałożysz na nie materiały, tekstury oraz efekty świetlne.

W kursie główny nacisk kładziemy na tworzenie animacji oraz praktycznego wykorzystywania ruchu, tak by ożywić Twoje sceny. Poradnik to 6 godzin praktycznej wiedzy podczas, której stworzysz 3 animacje

Czego się nauczysz ?

nauczysz się modelować obiekty

stworzysz ruch

dodasz efekty cząsteczkowe

ustawisz kamery i światła

połączysz pracę z Photoshopem

nauczysz się animacji
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które poznały podstawy
Jest to doskonały poradnik dla wszystkich osób, które zapoznały się już z programem i mają za sobą pierwsze proste projekty. Jednak chcą iść dalej i bardziej wykorzystać potencjał tego kombajnu graficznego tworząc profesjonalne animowane sceny. Niestety ogrom funkcji i narzędzi ich przerasta przez co stoją w miejscu. Nasz kurs pozwoli Ci wycisnąć z programu jeszcze więcej rozwijając Twoje dotychczasowe umiejętności.
Dla każdego kto chce poznać elementy animacji
Szkolenie stworzone zostało z myślą o osobach, które chcą nauczyć się animacji w Cinema 4d
Poznanie interfejsu

Poznasz narzędzia i elementy interfejsu programu. Dokonasz wszelkich ustawień, by stworzyć wydajne środowisko pracy. Ustawisz rozdzielczość oraz ilość klatek Twojego projektu. Chcąc zoptymalizować swoją pracę musisz nauczyć się sprawnego poruszania się w programie.

Modelowanie 3d

Zaczniesz od tworzenia prostych figur geometrycznych. Zobaczysz jak tworzyć elementy projektu, otoczenie wokół sceny wybierając różne metody modelowania. Nauka modelowania to jeden z pierwszych etapów z którymi muszą zapoznać się początkujący graficy 3d.

Fizyka w programie

Czym była by animacja bez poruszania się ? Zobaczysz jak nadać tworzonym obiektom efekt poruszania się, spadania, odbijania. Poznasz zagadnienie dynamiki obiektu, gęstości, masy oraz siły. Dzięki temu, manipulując parametrami możesz wpłynąć na grawitację przez co Twój obiekt nabierze płynnego ruchu. Na podstawie tej wiedzy Twoje obiekty będą poruszać się niezależnie od siebie. Ta część szkolenia pokaże Ci jak korzystać z dynamiki i wprowadzać w ruch statyczne obiekty.

Particle czyli efekty cząsteczkowe

Dzięki opanowaniu tego zagadnienia będziesz mógł tworzyć między innymi efekty specjalne w postaci wybuchów, rozbicia obiektów na kawałki, spadającej cieczy. Nauczysz się tworzyć cząsteczki, które wzajemnie na siebie oddziałują poprzez kolizję, zderzenia, przyciąganie się. Ta umiejętność znacznie urozmaici Twój projekt i Twoja animacja stanie się bardziej profesjonalna.

Ustawienia kamer i światła

Odpowiednie ustawienie kamer to rzecz kluczowa dla widowiskowego przedstawienia sceny. Zobacz jak pracować z kamerami, nakładać filtry oraz manipulować oświetleniem sceny.

Praca z tekstem

W jednym z projektów tworzymy animowaną reklamę. Jednak dobra reklama to nie tylko obraz ale również tekst. Naucz się wprowadzać do Twojej sceny tekst i modyfikować w dowolny sposób. Zobacz jak tworzyć wgłębienia, wypukłości i inne efekty tekstowe.

Teksturowanie

By Twój projekt nie był sztuczny koniecznie jest nałożenie odpowiednich tekstur. Zobacz jak stosować różne tekstury i przypisywać obiektom wybrane materiały oraz kolory.

Rendering

Końcowy etap z animacją to wyrenderowanie. Jednak i tutaj potrzeba praktycznej wiedzy, by nie popełnić błędów przy zapisywaniu projektu.Nauczysz się podstawowych fundamentów, których każdy artysta 3d musi dokładnie poznać i zrozumieć. Dzięki tym poradom zaznajomisz się z pojęciem renderingu poznając kilka podstawowych technik, wykorzystywanych przez profesjonalistów.

Współpraca z Photoshopem

Pracując w Cinema 4d często przyjdzie nam wspomagać się Photoshopem. Chcąc poprawić barwy lub kontrast sceny warto przenieść projekt do Photoshopa gdzie w module Camera Raw dokonasz wszelkich zmian kosmetycznych.

Spis lekcji

1. Interfejs, Modelowanie, zachowania fizyczne
2. Materiały, teksturowanie
3. Particle, zjawiska pogodowe
4. Światła, kamera, rendering, Photoshop

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Cinema 4d animacja”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *