fbpx
Kurs C# Sharp WPF nauka programowania

Naucz się programowania przy wykorzystaniu jednego z popularniejszych języków jakim jest C#. Kurs omawia proces powstania graficznej aplikacji w połączeniu języka C# oraz technologii WPF. Ten bogaty zbiór informacji pozwoli Ci poznać możliwości WPF.

    Poziom: podstawy

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 2 h 40 min

    Program: Visual Community 2015

Czego się nauczysz ?

Poznasz możliwości WPF i języka XAML

Nauczysz się tworzyć atrakcyjne interfejsy dla systemu Windows

Dowiesz się jak tworzyć poprawną strukturę aplikacji

Pracy z elementami w zależności od warunków

Obsługi interfejsu ICommand

Wykorzystywać kontrolki

Stosowania stylów

Tworzenia akcji
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które szukają informacji na temat MVVM w WPF
Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących nauczyć się programowania wykorzystując WPF w praktyce. Podczas trwania kursu tworzymy działającą aplikację, dzięki czemu nauka nie jest suchą teorią.
Dla osób, które poznały podstawy języka C# Sharp
est to doskonale źródło wiedzy dla osób, które poznały podstawy języka C# Sharp i stoją przed wyborem dalszej drogi rozwoju. Do przerobienia kursu zalecana jest podstawowa znajomość języka C#.
Swoboda programowania

Windows Presentation Foundation to nowoczesna technologia dająca wiele przydatnych narzędzi do kreacji wizualnej aplikacji. WPF pozwala nam tworzyć dobrze wyglądającje graficznie aplikacje okienkowe. WPF pozwala na równoczesną pracę programisty i projektanta UI bez przeszkadzania sobie nawzajem.

Większość elementów (obiekty UI, animacje, zdarzenia, style) można tworzyć w kodzie, albo w XAML. Daje to swobodę w sposobie rozwiązania problemu. Jeśli jesteś programistą i tworzysz aplikacje okienkowe to z całą pewnością powinieneś poznać WPF.

Naucz się WPF

Zobaczysz jak tworzyć interesujące aplikacje bez względu na ich rodzaj. Czy ma to być tradycyjna aplikacja, czy też z rozbudowanym interfejsem lub z połączeniem animacji – WPF poradzi sobie bez problemu. Dodatkowo za jej pomocą możemy tworzyć zarówno aplikacje okienkowe jak i mobilne.

Po WPF sięga obecnie co raz więcej programistów rezygnując z używanego do tej pory Windows Form. Nic dziwnego ponieważ WPF niesie daje nam duże możliwości modyfikowania wyglądu i działania kontrolek, otrzymujemy separacje widoku od modelu danych, obsługę grafiki wektorowej oraz wbudowanych animacji bez konieczności wgrywania zewnętrznych bibliotek.

Stwórz atrakcyjny interfejs

Bindowanie danych, kontrolek oraz korzystanie z hardware’u do renderowania widoku to dodatkowe atuty przemawiające na korzyść WPF. Kolejną z zalet jest bardzo łatwa możliwość zmiany wyglądu całej aplikacji.

Jeśli chcesz tworzyć aplikacje z atrakcyjnym interfejsem sięgnij po ten kurs wideo. Kurs omawia proces powstania graficznej aplikacji w połączeniu języka C# oraz technologii WPF.

Dowiedz się więcej o WPF

Ten bogaty zbiór informacji pozwoli Ci poznać najważniejsze funkcje Windows Presentation Foundation oraz korzystania z niego w praktyce, przy programowaniu aplikacji opartej o język C Sharp.

Na początku zostaniesz zaznajomiony z podstawami WPF, Visual Studio oraz stosowania języka XAML. Kolejne lekcje nauczą Cię tworzenia poprawnej struktury aplikacji, tworzenia elemenetów textblock, navigation menu, checkbox. Dowiesz się co to jest stylowanie UI, Wrap panel, Stack Panel, Dock Panel, Canvas Panel, Grid.

Spis lekcji

1. Wprowadzenie
– Co to jest WPF
– Tworzenie projektu w Visual Studio
– Opisanie designera i właściwości
– Struktura aplikacji
– Biblioteka MahApps (służąca do stylowania aplikacji)

2. Edycja aplikacji
– Wprowadzenie do XAML
– Stylowanie UI
– Wrap panel, Stack Panel, Dock Panel, Canvas Panel, Grid
– elementy TextBlock, navigation menu

3.
– Tworzenie grida i Stack paneli
– dodawanie elemntów Button, ComboBox, TextBox, RadioButton
– Tworzenie enumeratorów dla grupy RadioButton’ów
– Oprogramowanie backendowe elementów
– Metoda RaisePropertyChanged

4.
– Oprogramowanie Button (wprowadzenie do interfejsu ICommand)
– Binding
– Tworzenie akcji dla Button
– Wyjątki
– Poprawna struktura aplikacji

5.
– Tworzenie elementów CheckBox
– blokowanie/odblokowywanie elementów w zależności od warunków
– Podsumowanie

1 opinia dla Kurs C# Sharp WPF nauka programowania

  1. Igor Zeler
    Oceniony 2 na 5.

    Kurs miał być o WPF. faktycznie jest o użyciu frameworka MVVM w WPF. Kurs jest trudny w odbiorze, autor “ślizga się” po zagadnieniach. Dodatkowo lekcje są ściśle uzależnione od instalacji dodatkowego oprogramowania, które właściwie nie jest potrzebne do programowania w WPF, ale należy do ulubionego zestawu autora. Na chwilę obecną kurs już jest przeterminowany. Narzędzia już nie są rozwijane. Jeśli szukasz czegoś na temat MVVM w WPF jest w porządku, ale jeśli chcesz się uczyć WPF, zdecydowanie odradzam.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *