Odbierz kurs w newsletterze

Kurs After Effects – jak zaprojektować animowany interfejs HUD

Zobacz jak zaprojektować animowany interfejs HUD i umieścić go na ręce za pomocą trackowania

Odbierz kurs za darmo w newsletterze 🔗

Czego się nauczysz?

W tym zaawansowanym kursie, pokażę Ci jak od podstaw wykonać interfejs futurystycznego zegarka, który często możesz zobaczyć w grach komputerowych oraz filmach SF.

W trakcie kursu nauczysz się, jak tworzyć i edytować elementy interfejsu HUD, takie jak wskaźniki, liczniki oraz obracające i wirujące okręgi.

Nauczysz się tworzyć efekty specjalne i animacje, aby interfejs HUD był bardziej dynamiczny i atrakcyjny dla widza. Po zakończeniu kursu będziesz w stanie tworzyć profesjonalne interfejsy HUD za pomocą After Effects.

Dla kogo jest ten kurs?

  • Kurs skierowany jest do osób, które znają już podstawy narzędzi oraz swobodnie poruszają się po programie.

Animacja

W trakcie kursu nauczysz się ciekawych technik animacji, takich jak tworzenie i edycja warstw, dodawanie efektów specjalnych i animowanie właściwości obiektów. Dowiesz się również jak pracować ze światłem oraz kamerą.

Trackowanie

Po zaprojektowaniu i wyrenderowaniu interfejsu, przejdziesz do drugiej części. Stworzony interfejs umieścisz na ręce, dzięki czemu będzie wyglądał jak futurystyczny zegarek. Jednak by HUD podążał za ruchem ręki, musisz wykorzystasz trackowanie.

Dzięki niemu możesz śledzić ruchy obiektów na filmie lub obrazie i dostosować do nich inne elementy obrazu. Zobaczysz jak dodać początkowe punkty odniesienia, za którymi będzie podążał nałożony na obiekt interfejs HUD.

0. Wstęp
1. Rysowanie na warstwach
2. Wyciąganie płaszczyzny w 3d
3. Dodawanie licznika
4. Tworzenie tła
5. Efekty świetlne
6. Podgląd
7. Umieszczamy hud na ręce
8. Punkty trackowania
9. Podbicie świateł
10. Podgląd

Dodaj ocenę