fbpx
Kurs Affinity Designer - podstawy

Kurs przedstawia podstawy stosowania narzędzi w programie Affinity Designer. Stworzony z myślą, o osobach, które chcą poznać ten program od zera.

Czego się nauczysz ?

Pakiet Affinity swoim wejściem na rynek namieszał wśród graficznych programów. Jednym z programów pakietu jest Designer, który staje się co raz bardziej popularny w graficznym świecie i jest doceniany przez profesjonalnych designerów.

Nic dziwnego ponieważ stanowi na chwile obecną najlepszą alternatywę dla królującego do tej pory Illustratora. Jednak za sprawą swojej ceny i dobrej wydajności wybierany jest co raz częściej i dziś można spotkać go w małych firmach jak i dużych korporacjach. Program cały czas rozwijany jest o nowe funkcje, chcąc przejąć palaczkę lidera pośród programów do projektowania grafiki wektorowej.

Wydanie kursu, które masz przed sobą dotyczy podstaw programu i jest przewodnikiem dla osób, które jeszcze nie miały okazji pracować w tym programie. Poznasz wszystkie narzędzia oraz funkcje interfejsu, co sprawi, że w kilka godzin będziesz przygotowany do tworzenia własnych projektów wektorowych.  Przekonasz się, że program oferuje naprawdę duże możliwości i praca na krzywych czy warstwach wektorowych nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Dodatkowo nauczysz się transformacji obiektów, stosowania efektów warstw, pracy z maskami oraz tworzenia kształtów.

 • Praca z dokumentem
 • Zakładka export persona
 • Narzędzia tekstowe
 • Warstwy, maski, grupowanie, mieszanie
 • Praca z kolorem, gradienty
 • Artboardy, place image tool
 • Posługiwanie się piórem i ścieżkami
Czas trwania:
3 godziny 24 minuty
Poziom:
podstawy
Data wydania:
26.02.2019
Wersja programu:
Affinity Designer
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla początkujących grafików
Jeśli dopiero zaczynasz projektowanie grafiki wektorowej to ten kurs pokaże Ci najważniejsze narzędzia pracy każdego designera. Kurs nie jest przeznaczony dla osób, które mają już za sobą pracę w programach graficznych.
Dla ciekawych pakietu Affinity
Jeśli stoisz przed wyborem programu graficznego ale odstrasza Cię cena Adobe, to pakiet Affinity będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.
Wstęp do projektowania

Pokazane w kursie narzędzia to fundament umiejętności każdego grafika. Bez znajomości podstaw takich jak warstwy, maski czy posługiwania się piórem nie masz co zabierać się do projektowania. W kursie przebrniesz przez wszystkie etapy poznania programu.

Oszczędzaj pieniądze

Wybór pakietu Affinity daje Ci niesamowitą oszczędność w stosunku do kwoty jaką musiałbyś wydać na miesięczną subskrypcję od firmy Adobe. Za program Affinity designer płacisz jednorazowo i jest to kwota rzędu  240 zł. Tymczasem przy pakiecie Adobe wydajesz co miesiąc około 105 zł przy jednej aplikacji.

Poznaj ciekawe funkcje programu

Oprócz standardowych funkcji jakie posiada większość programów graficznych w Affinity Designer możesz znaleźć kilka ciekawych “smaczków”. Jest to między innymi funkcja Export persona oraz place image tool.

Wsparcie dla popularnych formatów

Wiele osób obawia się, że po przesiadce na Affinity będzie miało problem z plikami tworzony wcześniej przy pomocy pakietu Adobe. Nie ma się jednak czego obawiać ponieważ Designer wspiera obsługę takich formatów plików jak PSD, SVG, EPS, PNG i PDF. Do tego znajdziesz w nim przestrzeń kolorystyczną RGB, CMYK, LAB, Pantone, jak i wsparcie dla profili ICC.

Spis lekcji

1. Wstęp
2. Pobieranie
3. Menu
4. Praca z dokumentem
5. Profile kolorów
6. Tło
7. Otwieranie plików
8. Funkcja place, export
9. Export persona
10. Edit
11. Preferencje
12. Preferencjecz2
13. Tekst
14. Praca z fontem
15. Właściwości tekstu
16. Teskt obrys
17. Warstwy
18. Grupowanie
19. Mieszanie warstw
20. Właściwości warstw
21. Efekty warstw
22. Efekty warstw cz2
23. Efekty warstw cz3
24. Krycie i maski
25. Praca z kolorem
26. Style warstw
27. Kolor obiektu
28. Gradienty
29. Pędzle
30. Pędzle nieregularne
31. Przesuwanie, kopiowani
32. Artboardy
33. Cornertool
34. Pióro
35. Modyfikacja ścieżek
36. Fill tool
37. Place image tool
38. Próbnik koloru

1 opinia dla Kurs Affinity Designer – podstawy

 1. Groszek
  Oceniony 3 na 5.

  Nie jest prawdą, że program jest dla osób, które wcześniej nie miały styczności z innymi programami graficznymi. Faktycznie omawia podstawowe funkcje ale prowadzący często odwołuje się do doświadczeń z innymi programami. Często, bardzo szybko porusza kursorem i trzeba kilku cofnięć filmu, żeby zrozumieć funkcje.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *