fbpx
Kurs Sweet Home 3d

Zaprojektuj swoje własne wnętrze mieszkania, wyznacz ściany, dodaj okna i drzwi. Stwórz wnętrze mieszkania w Sweet Home 3d, zaaranżuj jego powierzchnię dodając elementy wyposażenia oraz stwórz wizualizację w formie wideo klipu.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 24.01.2017
  • Czas trwania: 2 godz 26 min
  • Program: Sweet Home 3d free, After Effects CC
Projektowanie wnętrz

Rosnący popyt na nowe mieszkania i domy sprawia, że branża budowlana i developerska ma się w tej chwili świetnie. Jednak by dobrze sprzedać wybudowany dom potrzeba go pokazać klientom jeszcze przed wybudowaniem. I tutaj do akcji wkraczają projektanci wnętrz, którzy potrafią zwizualizować wnętrza i przedstawić je w interesującej dla przyszłego klienta formie. Dobry projekt i ciekawa wizualizacja to połowa sukcesu sprzedaży mieszkania.

Praca architekta oraz projektanta wnętrz to w dobie komputeryzacji przede wszystkim umiejętność posługiwania się programami typu CAD. Dlatego tak ważna w tej branży jest znajomość i biegłe poruszanie się w tego typu programach.

Jednym z programów przeznaczonym do projektowania i wizualizacji jest Sweet Home 3d. Program jest darmowy ale jego funkcje i narzędzia konkurują z płatnymi rozwiązaniami. Za jego pomocą określisz wymiary pomieszczeń, dodasz okna, drzwi, ustawisz meble i elementy wyposażenia. Narzędzie pozwoli Ci utworzyć mieszkanie składające się z wielu pomieszczeń oraz kondygnacji. Aplikacja pozwala również dzięki funkcji 3d stworzyć wizualizację gotowego projektu.

Czego się nauczysz ?

pracy z Sweet Home 3d

opisywania pomieszczeń

wymiarowania

importowania zewnętrznych modeli i tekstur

pracy z trybie wirtualnej wizyty

poprawy kolorów w Photoshopie

poprawy kolorów w After Effects

pracy z kamerą w After Effects

tworzenia wizualizacji projektu
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla projektantów
Jeśli myślisz o pracy w zawodzie projektanta wnętrz lub architekta to kurs będzie doskonałym uzupełnieniem Twojej wiedzy. Będzie dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą branżą, jak również dla wszystkich, którzy cały czas pragną rozwijać swoje umiejętności. Niezależnie czy ten temat pasjonuje Cię tylko prywatnie czy też zawodowo informacje wyniesione z kursu na pewno zaowocują lepszymi projektami.
Dla osób, które szukają darmowego programu do projektowania
Szkolenie pozwoli opanować kolejny bardzo przydatny i pomocny program. Jeśli więc masz coś związanego z branżą projektowania, architektury, budowlanki, czy też jesteś pracownikiem sklepu z meblami, warto być poznał podstawowe zagadnienia, pozwalające Ci stworzyć samodzielnie projekt oraz wizualizację.
Dla początkujących projektantów
Kurs to przede wszystkim praktyka. Całość poprowadzi nawet laika przez wszystkie etapy stworzenia rzutu mieszkania, wyznaczenia wymiarów ścian oraz stworzenie przyjemnie wyglądającej wizualizacji w formie wideo.
Dla osób, które samodzielnie chcą zwizualizować wnętrze
Kurs projektowania mieszkania da Ci fundamentalne podstawy i otwiera wiele nowych możliwości znalezienia nowej, lepszej pracy m.in jako projektant, architekt, dekorator wnętrz. Wiedza wyniesiona z kursu przyda się również w prywatnym życiu, podczas remontu mieszkania, aranżacji przestrzeni nowego mieszkania, czy wyboru odpowiednich mebli.
Poznaj Sweet Home 3d

Kurs oparty jest o darmowy program Sweet Home 3d dzięki temu każdy od razu bez wydawania pieniędzy może zacząć projektowanie. Kurs zaznajomi Cię z podstawami tego programu, nauczy poruszania się po interfejsie oraz pokaże dostępne narzędzia i funkcje. Przebrniesz przez cały proces tworzenia projektu mieszania.

Rzut mieszkania

Swoją przygodę zaczniesz od wymiarowania ścian i podziału wnętrza na pokoje. Wyznaczysz salon, kuchnie łazienkę. Następnie opiszesz wszystkie pomieszczania oraz wkomponujesz okna i drzwi. Czym było by dobre wnętrze bez wyposażenia ? Zatem kolejny Twój krok to dodanie rożnego rodzaju dodatków, ułożenie mebli oraz dekoracji. Po nauce modelowania pora nałożyć tekstury na obiekty. Skorzystasz z tekstur, które oferuje program oraz zaimportujesz zewnętrzne tekstury do programu. By wszystko wyglądało naturalnie ustawisz światło.

Typografia / animacja / 3d

Poznaj etapy tworzenia graficznej animacji w programie Photoshop korzystając z osi czasu. Nauczysz się symulować technikę 3d, dzięki czemu Twoje projekty nabiorą przestrzeni. Nauczysz się technik związanych z typografią, dzięki czemu utworzysz ciekawe efekty tekstowe.

Efekty specjalne w Afterze

Po zabawie z programem Sweet Home 3d całość wizualizacji wideo przeniesiesz do programu After Effects. Tutaj  dokonasz poprawek Twojej wizualizacji. Dodasz różnego rodzaju przejścia oraz efekty. Nauczysz się ustawiać kamery oraz tworzyć najazdy kamer w taki sposób, by Twój wirtualny spacer był jeszcze lepszy. Zobaczysz jak poprawić kolory projektu, dodać efekty specjalne typu particle oraz wkomponować tekst.

Spis lekcji

Sweet Home 3d

1.  Wstęp
2.  Rysowanie pokoji, modyfikowanie ścian
3.  Okna, drzwi
4.  Elementy wyposażenia
5.  Widok 3d, wirtualna wizyta
6.  Zapisywanie render
7.  Teksturowanie
8.  Import modeli
9.  Import tekstur, kolorowanie
10. Modyfikacja przedmiotów w trybie 3d
11. Modyfikacja światła
12. Modyfikacja widoku wirtualnego
13. Zapisywanie widoku wirtualnego
14. Tworzenie wideo z wirtualnej wycieczki

Photoshop

15. Poprawa świateł i cieni, widok sferyczny

After Effects

16. Import plików wideo
17. Kamery, przejścia
18. Tekst, poprawa koloru, efekty particle
19. Render
20. Dodawanie efektów
21. Najazdy kamery

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Sweet Home 3d – projekt, aranżacja, wizualizacja mieszkania”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *