Kurs archiwalny

Kurs Xara Designer pro

Z kursem przekonasz się, że Xara Designer Pro to doskonała alternatywa dla konkurencyjnych droższych programów. Zobacz jej wielozadaniowość w praktyce.
Kurs archiwalny.

Alternatywa wcale nie taka gorsza

Na rynku programów dla grafików oraz fotografów od lat nieprzerwanie rządzi kilku stałych graczy. Liderami są Photoshop oraz Illustrator. Wielu użytkowników szuka jednak o wiele tańszej alternatywy ponieważ nie wykorzystują w 100% wszystkich narzędzi jakie oferują te programy.

Czy rezygnując z programów firmy Adobe na rzecz tańszych odpowiedników możemy liczyć na podobne funkcje ? Czy w ogóle alternatywa istnieje czy jednak jesteśmy skazani na kupno produktów firmy Adobe ?

Czego się nauczysz?

  • Tworzenie grafiki wektorowej

Zaprojektujesz prostą ulotkę, zobaczysz jak ustawić projekt, jak pracować z tekstem, jak tworzyć gradienty, jak pracować z obiektami wektorowymi. Stworzysz efekty, dodasz cienie oraz elementy 3d.

  • Obróbka zdjęć

Nauczysz się klonowania, przenoszenia, zmiany rozmiarów, grupowania obiektów. Poznasz narzędzia służące do retuszowania zdjęć. Zobaczysz pracę z krzywymi, filtrami, poleceniem jasność i kontrast. Dodasz do zdjęcia efekt HDR, tilt shift, color splash.

  • Elementy stron www

W lekcji o webdesingie nauczysz się tworzyć prosty szablon gdzie wykorzystasz linie pomocnicze, kształty. Wstawisz zdjęcia oraz tekst. Stworzysz również prostą animację wideo. Zobaczysz jak tworzyć obiekty oraz napisy 3d. Nie zabraknie również wiedzy o tym jak przygotować projekt prezentacji

Dla kogo jest ten kurs?

Dla grafika oraz fotografa. Kurs to świetne wydanie dla każdego początkującego grafika, fotografa oraz webdesignera. Pozwoli on na bliższe przyjrzenie się programowi Xara Designer Pro.

Dla osób, które chcą zakupić program. Jeśli stoisz przed wyborem programu dla firmy lub na potrzeby hobbystyczne to zapoznaj się z tym kursem. Być może dzięki niemu podejmiesz trafną decyzję i odpowiesz sobie na pytanie czy kupić Xara Desginer Pro.

Illustrator i Photoshop w jednym

Dzisiejszy rynek oferuje nam naprawdę sporo o wiele tańszych alternatyw pozwalających zaoszczędzić ponad połowę kwoty. Do tego programy te wcale nie różnią się pod względem funkcjonalności od sztandarowego Photoshopa czy Illustratora. Jednym z takim programów jest z pewnością Xara Desginer Pro, która śmiało może powalczyć z ww. pozycjami.Swoje zastosowanie znajdzie w tworzeniu grafiki, obróbce zdjęć jak i webdesignie. Jej ogromna funkcjonalność oraz przystępna cena sprawiają, że jest to produkt godny przemyślenia w czasie wyboru głównego programu graficznego.

Wszechstronne narzędzie

Zaletami Xara Designer Pro na pewno jest wygodny i dosyć łatwy w nauce interfejs oraz intuicyjność. Dodajmy do tego wszechstronność ponieważ otrzymujemy w jednym produkcie możliwość pracy z grafiką wektorową, grafiką na strony internetowe jak i narzędziami, które pozwolą nam w podstawowym zakresie edytować fotografie. Mało ? Program doskonale sprawdzi się również jako narzędzie DTP gdzie łatwo przygotujemy materiał do druku.

Poznaj nowy program

Jak twierdzą twórcy programu jest to wszechstronne narzędzie do profesjonalnych zastosowań gdzie otrzymujemy kilka programów w jednym. Trzeba tutaj przyzna im rację ponieważ możliwości są naprawdę duże.

Edytuj zdjęcia, twórz grafikę

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was kurs obsługi Xara Designer Pro. Omówimy w nim interfejs oraz wszystkie niezbędne narzędzia w pracy grafika i fotografa. Zobaczysz jak stworzyć projekt w grafice wektorowej, jak bawić się ze zdjęciami oraz jak tworzyć elementy na stronę internetową.

1. Podstawy interfejsu i narzędzi
2. Projekt graficzny
3. Edycja zdjęć
4. Webdesign, grafika 3d, prezentacja, animacja

Dodaj ocenę