fbpx
Kurs Symfony 4 podstawy

Poznaj framework Symfony w nowej odsłonie oznaczonej numerem 4: od teorii, po praktyczne zastosowanie.

Czego się nauczysz ?

Kurs stanowi szybkie wprowadzenie do najważniejszych zagadnień związanych z pracą w Symfony. Nauczysz się najważniejszych elementów tego narzędzia, które pokażą Ci jak wygodne może być zastosowanie tego frameworka w Twoich projektach. W tym kursie nauczysz się podstawowych zagadnień związanych z frameworkiem Symfony 4. Rozpoczniesz od instalacji i poznania routingu, przez zapoznanie się z mechanizmem usług, a skończymy na komendach konsolowych. Nauczysz się również pracy z systemem ORM Doctrine.

  • Dowiesz się, jak zainstalować Symfony
  • Dokonasz konfiguracji Symfony
  • Nauczysz się kontrolerów
  • Wszystkiego na temat routingu
  • Jak korzystać z szablonów
  • Stworzysz formularze i validacje
  • Opanujesz komendy konsolowe
  • Zrozumiesz szereg mechanizmów usług
  • Nauczysz się pracy z systemem ORM Doctrine
Czas trwania:
5 godzin
Poziom:
podstawy
Data wydania:
28.10.2019
Wersja programu:
Symfony 4.3.4
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla znających podstawy PHP
Do kursu mile widziana jest znajomość PHP oraz podstawy HTML i CSS
Jeśli jesteś programistą PHP i chcesz przejść na wyższy poziom
Programiści, którzy potrzebują i chcą szybko podnieść swoją wiedzę na temat Symfony
Nowości w Symfony 4

Symfony to jeden z najpopularniejszych frameworków PHP. Wersja oznaczona numerem 4 wprowadziła nowe podejście – zaczynasz pracę jako mikroframework. Dopiero gdy potrzebujesz to dodajesz nowe funkcje wedle potrzeb. Dla przykładu, jeśli tworzysz stronę internetową i nie potrzebujesz funkcji rejestracji użytkowników, to nie musisz go usuwać z frameworka ponieważ go tam nie ma. Dzięki temu tworzysz czysty i lekki kod, który zawiera tylko te elementy, których faktycznie potrzebujesz.

Dlaczego Symfony?

Z pośród wielu dostępnych rozwiązań Symfony stanowi jedno z najczęściej wybieranych. Na pewno wpływ na to ma fakt, że jest dosyć szybkie co pozwala tworzyć dobrze zoptymalizowane aplikacje. Kolejnym ważnym argumentem jest jego duża elastyczność. Jeśli potrzebujesz jakąś funkcję po prostu ją dodajesz do napisanego kodu. Co ważne nie musisz instalować całej zawartości, która często nie jest wykorzystywana. Wybierasz tylko potrzebne dla Twojej aplikacji elementy, tym samym nie zaśmiecając kodu.

Najlepsze praktyki

Jedną z filozofii, którą chcą przekazać twórcy Symfony jest stosowanie najlepszych praktyk. Dlatego tez w kursie, który masz przed sobą robimy to samo pokazując Ci optymalne podejście do pisania kodu.


Czy warto uczyć się Symfony?

Symfony od lat stanowił główny framework dla programistów PHP. Obecnie dogonił go konkurencyjny Laravel. Jednak twórcy Symfony widzą zmieniający się rynek i stale dostosowują swoje narzędzie do nowych standardów w branży. Dlatego też w dalszym ciągu Symfony wykorzystywany jest w różnego rodzaju projektach zaczynając od średnich aplikacji
po naprawdę rozbudowane. Aplikacja stworzona za pomocą Symfony nadaje się do stałej modyfikacji i aktualizacji. Dzięki temu duże korporacje często wybierają Symfony, by nadążać ze swoim biznesem za potrzebami jakie dyktuje im rynek.

Spis lekcji

1. Wstęp
2. Instalacja
3. Kontrolery
4. Routing podstawy
5. Routing zaawansowany
6. Szablony
7. Konfiguracja
8. Serwisy
9. Doctrine
10. Doctrine cz2
11. Formularze
12. Validacja
13. Komendy konsolowe

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Symfony 4 podstawy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *