fbpx
Kurs PHP7 - system rezerwacji

Stwórz kompletny system rezerwacji dla wypożyczalni samochodów wraz z bramką płatności online.

Czego się nauczysz ?

W kursie, który masz przed sobą nauczysz się wykorzystywać zalety jakie niesie za sobą język PHP. Stworzysz kompletny system rezerwacyjny, za pomocą którego klient będzie mógł dokonać rezerwacji samochodu. Oczywiście utworzony projekt będziesz mógł wykorzystać na dowolny rodzaj wypożyczalni np. system rezerwacji wizyt u lekarza, system wynajmu rowerów czy rezerwacja hotelowa.

Jednak kurs to nie tylko informacje o posługiwaniu się językiem PHP. To kompletny przewodnik o tym, jak stworzyć stronę od zupełnych podstaw, a właściwie od projektu graficznego. Dlatego na początku zajmiemy się frontem witryny wykorzystując Bootstrapa, Html, Css oraz niektóre elementy JavaScriptu.

Prawidłowo wykonana strona powinna zawierać kokpit admina, który oczywiście również stworzysz za pomocą tego kursu. Przebrniesz przez wszystkie etapy jak ekran logowania oraz informacje o aktywnych rezerwacjach czy datach wypożyczenia. Mało? A co powiesz na to, by Twój system rezerwacji stał się samodzielną aplikacją pobierająca opłaty? W kursie pokażemy Ci cały proces wdrożenia płatności online, wykorzystując bramkę Payu.

  • kodowania witryny z użyciem Bootstrapa, Html, Css
  • praktycznego korzystania z języka PHP
  • tworzenia aktywnie reagujących formularzy
  • stworzenia systemu rezerwacji online
  • utworzenia kokpitu administratora
  • radzenia sobie z błędami
  • tworzenia relacji między tabelami w bazie danych
  • wdrażania systemu płatności Payu
Czas trwania:
6 godzin 7 minut
Poziom:
średnio zaawansowany
Data wydania:
04.09.2019
Wersja programu:
Bootstrap 4, PHP7
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które znają podstawy PHP, Html, Css
Kurs przeznaczony jest dla każdego front i backendowca, który chce rozwinąć skrzydła projektując samodzielnie kompletny projekt witryny.
Bootstrap - front od podstaw

W kursie pracę rozpoczniesz od zera czyli od podstaw zakodujesz graficzny plik witryny. W pierwszej części posłużysz się Bootstrapem tworząc przejrzysty szablon dla Twojej wypożyczalni. Zobaczysz jak prawidłowo stworzyć strukturę katalogów i plików. Zakodujesz poszczególne sekcje witryny jak navbar, header, content, footer. Oczywiście nie zabraknie informacji o najważniejszej części tego kursu czyli zaprojektowania formularza rejestracji ze strony frontu.

Praca z bazą danych Mysql

Tworzony system rezerwacji nie mógł by istnieć bez porządnie wykonanej bazy danych. Dlatego też w kursie utworzysz pełną strukturę bazy danych, na którą będą składać się najważniejsze tabele czyli rezerwacja, klienci oraz samochody.
Wszystkie te tabele podzielisz odpowiednio na poszczególne kolumny. Nauczysz się tworzyć relacje między tabelami w bazie.

PHP - backend

W najważniejszej części kursu posłużysz się językiem PHP, dzięki temu tworzony system rezerwacji zacznie funkcjonować
jako samodzielna aplikacja. To właśnie dzięki PHP pozwolisz klientom rezerwować samochody z poziomu strony i zapisywać rezerwacje do bazy danych.  Zobaczysz jak przechwytywać dane z formularzy i porównywać z tymi w bazie danych. Dzięki temu Twoje stworzone od frontu formularze zaczną działać i aktywnie przyjmować rezerwacje. Dodatkowo tworzony system będzie obsługiwał dostępność poszczególnych pojazdów z podziałem na dni oraz godziny, dzięki temu zablokujesz możliwość rezerwacji dla zajętych już pozycji.

System rezerwajcji + bramka płatności

Stworzenie całego frontu oraz panelu admina to nie wszystko czego nauczysz się w tym kursie. Nauczymy Cię również jak rozbudować system rezerwacji o bramkę płatności. Pozwoli to Twoim klientom wygodnie płacić za rezerwację z poziomu strony. Zobaczysz jak do tego celu wykorzystać oficjalną wtyczkę Payu i posłużyć się repozytorium do wdrożenia płatności. Zobaczysz jak skonfigurować konto Payu, jak odczytać dokumentację wtyczki, by wszystko zaimplementować do swojej strony.

Spis lekcji

1. Wstęp
2. Bootstrap navbar header
3. Sekcje
4. Dashboard JS
5. Baza danych
6. Mysql formularze logowanie
7. Wyświetlanie danych
8. Wstawianie danych
9. Integracje z bramką Payu
10. Ostatnie poprawki

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs PHP7 – system rezerwacji”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *