fbpx
Kurs Maya

Naucz się projektowania, modelowania, teksturowania i renderingu w programie Maya. Dzięki naszemu szkoleniu samodzielnie stworzysz wnętrze pomieszczenia w 3d.

    Poziom: średnio zaawans.

    Data wydania: 2016

    Czas trwania: 3 h 

  Program: Maya 16

Czego się nauczysz ?

interfejsu i narzędzi programu

modelowania wnętrza pokoju

ustawienia kamer

dodawania detali do mebli

tworzenia elementów wyposażenia

dobierania tekstur

tworzenia realistycznego szkła i cieczy
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które zaczynają przygodę z Maya
Kurs przeznaczony jest dla każdego fana grafiki 3d. Do pracy z kursem nie potrzebujesz zaawansowanej wiedzy z obsługi programu ponieważ wszystko omawiamy biorąc pod uwagę nawet początkujących użytkowników, którzy dopiero raczkują w świecie Maya.
Dla każdego kto chce tworzyć wizualizacje
Przerabiając kurs otrzymasz potężną dawkę wiedzy z podstaw obsługi programu oraz praktycznego korzystania i tworzenia realistycznej sceny co pozwoli Ci na samodzielne tworzenie fotorealistycznych projektów
Dla każdego kto chce poznać nowy program 3d
Znajomość programu pozwoli Ci na samodzielną pracę i zdobycie nowych umiejętności, które mogą zaowocować rozwinięciem Twojej kariery zawodowej i zdobyciem pracy w studio projektującym gry lub wizualizacje architektoniczne.
Program o wielu możliwościach

Maya to jeden największych programów do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Wykorzystywany jest w każdej dziedzinie grafiki począwszy od tworzenia modeli, grafiki do gier, animacji oraz efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach. Przez wiele lat program był wykorzystywany wyłącznie przez profesjonalne studia filmowe gdzie dzielnie radził sobie z każdym zadaniem.

Dziś Maya dostępna jest dla każdego użytkownika i dzięki szerokiemu wachlarzowi narzędzi i funkcji oraz bardzo wysokiej wydajności program zyskał zwolenników zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów.

Kolejną zaletą programu jest dowolność w rozszerzeniu możliwości oraz funkcji dzięki otwartej architekturze programu, która pozwala tworzyć dodatki przez niezależnych producentów. Przy pomocy programu ożywisz tworzone obiekty oraz postacie, stworzysz efekt wiatru, deszczu oraz realistyczne wgniecenia i odkształcenia.

Techniki pracy z Maya

Z myślą o osobach, które chcą opanować to niezwykłe narzędzie i tworzyć efektowne trójwymiarowe sceny przygotowaliśmy ten kurs wideo. Razem z kursem odkryjesz możliwości i potęgę funkcji oraz narzędzi tworząc fotorealistyczny projekt wnętrza. Przebrniesz przez wszystkie etapy tworzenia trójwymiarowego projektu pokoju począwszy od modelowania, nakładania tekstur przez manipulację oświetleniem i kamerami oraz końcowy rendering.

Kamery, oświetlenie, animacja, rendering

By twój projekt nie był nudny dodasz do niego animację w postaci najazdu kamery. Przebrniesz przez wszystkie etapy pracy z programem począwszy od zapoznania się z interfejsem i narzędziami przez końcowy rendering.

Dzięki szkoleniu nauczysz się sprawdzonych technik pracy, swobodnego poruszania się po interfejsie i wykorzystywania poszczególnych narzędzi w celu realizacji zachwycających realistycznych projektów. Dowiesz się co to jest miękka selekcja, zagęszczanie siatki, mapowanie. zobaczysz jak tworzyć wygładzenia, wgniecenia oraz jak łączyć pracę nad teksturami z programem Photoshop.

Szkło i ciecz

Dodatkowo w kursie znajdziesz lekcje specjalne, które w całości zostały poświęcone takim zagadnieniom jak realistyczne tworzenie szkła oraz otrzymania cieczy.

Spis lekcji

1. Omówienie narzędzi i interfejsu

2. Podstawy modelowania

3. Modelowanie kubka i kanapy

4. Modelowanie mebli –
ściany, stół, półki, szafka, telewizor

5. Modelowanie dodatków –
lampa, obraz, książki, ozdoby

6. Nakładanie tekstur,
praca z Photoshopem

7. Manipulacja Światłem

8. Ustawienia kamer

9. Ustawienia animacji i renderowanie
obraz w ruch – najazd kamery

10. Tworzenia szkła

11. Płyny

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Maya”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *