fbpx
Kurs Ionic

W naszym kursie wprowadzimy Cię do świata Ionica. Zobaczysz jak wygląda struktura projektu, stworzysz nawigację, alerty, przyciski, checkboxy, menu, wyszukiwarkę oraz wiele innych elementów na które składa się aplikacja mobilna.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 20.06.2018
  • Czas trwania: 3 godziny 15 min
  • Program: Ionic 3
Czego się nauczysz ?

Podstawy
Poznaj możliwości Ionica oraz jego strukturę

ActionSheet
Stwórz wysuwaną listę z opcjami do wyboru

Buttons
Przyciski to jeden z elementów, bez których nie obędzie się żadna aplikacja

Komponenty natywne
Idea komponentów natywnych z których możemy korzystać dzięki Ionic

Testuj
Przetestuj aplikacje na iOS i Androida na prawdziwych urządzeniach i opublikuj te aplikacje w sklepach z aplikacjami obu platform

Gesty
Naucz się obsługi gestów w aplikacji

Toolbar
Opakowanie na UI znajdujące się w headerze i footerze komponentów

Storage
Poznaj sposób przechowywania danych przez twoją aplikację w lokalnej pamięci urządzenia
Dla kogo jest ten kurs ?
Programistów
Ten kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem aplikacji mobilnych na iOS i Androida
Dla znających podstawy JS
Kurs przeznaczony jest dla programistów posiadających podstawową wiedzę w zakresie HTML, CSS, JavaScript.
Dla frontendowców
Dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje związane z tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych
Ułatwiaj sobie programowanie

Jeśli programujesz aplikacje webowe i chciałbyś je tworzyć także na urządzenia mobilne to wybór Ionica będzie strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze pozwoli Ci on pominąć języki natywne takie jak np. Objective C lub Swift. Po drugie często proces wytwarzania aplikacji mobilnych na kilka platform jest dosyć kosztowny ponieważ potrzeba kilku programistów. Po trzecie dochodzi kwestia czasu. Nic nie przyśpieszy Twojej pracy przy tworzeniu aplikacji jak właśnie Ionic, umożliwiający projektowanie aplikacji mobilnych na systemy Android, iOS osadzonych w przeglądarce.

Szybkie tworzenie aplikacji na wiele platform

Ionic to narzędzie open source które pozwala programistom na tworzenie wydajnych, wysokiej jakości aplikacji używając znanych im już technologi takich jak HTMl, CSS i JavaScript. Ionic pomaga tworzyć, wdrażać, testować i monitorować aplikacje łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Narzędzie to samo w sobie skupia się głównie na tym, jak aplikacja ma wyglądać, jak ma zachowywać się interfejs i jak wszystko ma wchodzić w interakcję z użytkownikiem. Oznacza to, że nie jest to zamiennik Crodovy czy twojego ulubionego frameworka JS. Zamiast tego Ionic bardzo dobrze wpasowuje się w te projekty w celu uproszczenia znacznej części rozwoju twojej aplikacji – front-endu.

Pomiń natywne programowanie

Dzięki zastosowaniu narzędzia Ionic będziesz mógł połączyć projektowanie aplikacji webowych z natywnymi. Stosując to narzędzie otrzymasz wiele gotowych komponentów oraz skryptów, dzięki którym będziesz w stanie zaprojektować aplikację bez używania natywnych języków programowania. Wystarczy zastosowanie technologii takich jak CSS ,HTML5, Sass, JavaScript. Następnie możesz dystrybuować aplikacje za pośrednictwem natywnych sklepów z aplikacjami, które można zainstalować na urządzeniach, wykorzystując platformę Cordova, która jest jedną z najbardziej popularnych platform do programowania hybrydowych aplikacji mobilnych. Swoje stworzone aplikacje możesz dystrybuować za pośrednictwem natywnych sklepów z aplikacjami, które można zainstalować na urządzeniach, wykorzystując platformę Cordova, która jest jedną z najbardziej popularnych platform do programowania hybrydowych aplikacji mobilnych.

Zyskaj spójny wygląd

Dzięki funkcji cards uzyskasz spójny layout. Za sprawą osadzenia projektowanej aplikacji w przeglądarce oraz wykorzystania HMTL i CSS, otrzymasz zawsze spójny wygląd niezależnie od wersji systemów mobilnych. Wiedza z kursu da Ci solidne podstawy do hybrydowego programowania.

Spis lekcji

1. Wprowadzenie
2. Struktura
3. Stworzenie własnego ekranu
4. Nawigowanie
5. ActionSheet
6. Alert
7. Badge
8. Buttons
9. Cards
10. Checkbox
11. DateTime
12. FAB
13. Gesty
14. Grid
15. Ikony
16. Inputy
17. Listy
18. Ładowanie
19. Menu
20. Modals
21. Popover
22. Radio
23. Range
24. Searchbar
25. Segment
26. Select
27. Slides
28. Tabs
29. Toast
30. Toggle
31. Toolbar
32. Komponenty natywne
33. Storage

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Ionic”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *