fbpx
Kurs Fusion 360 konstrukcje blaszane

Poznasz możliwości programu Fusion 360 w zakresie tworzenia konstrukcji blaszanych.

Czego się nauczysz ?

Fusion to program bardzo wszechstronny, mający zastosowanie w różnego rodzaju projektach. Jego zastosowanie doceniają projektanci urządzeń mechanicznych, konstrukcji stalowych, branża meblarska czy elektromechanika. Wiele projektów zawiera elementy tworzone z blachy. Bardzo często w pracy projektanta przyjdzie Ci stworzyć części i elementy wykonane z blach, biorąc pod uwagę ich parametry wygięcia lub stopień tłoczenia.

By jak najlepiej wykorzystać oprogramowanie Fusion 360 oddajemy w Twoje ręce kurs wideo, który został w całości poświęcony został tematyce konstrukcji blaszanych. Nauczysz się między innymi jak określać parametry narożników, tworzyć profile otwarte, definiować tłoczenia i zagięcia. Podczas trwania kursu stworzysz kilka elementów, dzięki którym poznasz metody na uzyskanie najpopularniejszych kształtów konstrukcyjnych.

  • Stworzysz modele 3d na podstawie rysunku
  • Zaprojektujesz części z arkusza blachy
  • Poznasz pojęcie rozwijania arkuszy
  • Poznasz różne techniki modelowania arkuszy blachy
  • Określisz grubość materiału
  • Stworzysz wycięcia, wcięcia, rozwinięcia, wygięcia
  • Stworzysz profile otwarte
  • Uzyskasz tłoczenia
  • Poznasz pojęcie zamykania narożnika
Czas trwania:
4 godziny 10 minut
Poziom:
średnio zaawansowany
Data wydania:
17.04.2020
Wersja programu:
Fusion 360 - 2020r
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla osób, które zapoznały się z pierwszą częścią naszego kursu Fusion 360 podstawy
Dla wszystkich konstruktorów, zwłaszcza dla tych związanych z branżą metalurgiczną
Poznaj techniki konstrukcji blachowej

Opanowanie różnych technik tworzenia elementów blaszanych pozwoli Ci swobodnie projektować różnego rodzaju konstrukcje. Program Fusion umożliwia tworzenie części przez gięcie, zawinięcia, podcięcia, łączenie narożników, wycięcia, tłoczenia. Projektowanie skomplikowanych kształtów również nie stanowi dla programu żadnej przeszkody. W kursie poznasz większość możliwości i narzędzi, które będą pomocne przy projektach stalowych. Zaprojektujesz części z arkusza blachy i wymodelujesz obiekty 3d.

Praktyczne elementy stalowe

Podczas trwania tego szkolenia zobaczysz jak od podstaw zaprojektować różne elementy konstrukcyjne. Dla przykładu będą nimi elementy wentylacji jak kształtki czy redukcja wentylacyjna. Tutaj zobaczysz jak określać grubość materiału, tworzyć wcięcia i rozwinięcia, wyginać powierzchnię. Kolejnym ciekawym elementem będzie trójnik. Nauczysz się łączyć części pionowe i poziome oraz elementy pod kątem 45 stopni.

Podstawy formowania arkuszy

Praca z arkuszami to fundament konstrukcji blaszanych. Podczas 4 godzinnego szkolenia, które prowadzone jest przez zawodowego projektanta oraz wykładowcę CAD opanujesz większość niezbędnych technik. Zagięcia, tworzenie zakrzywionej podstawy, zamykanie narożnika, wycięcia, fazowanie, zaokrąglenia, tworzenie otworów, to tylko niektóre tematy poruszane w tym kursie.

Dla branży metalowej

Z konstrukcjami blaszanymi na pewno spotkasz się pracując jako projektant w branży metalurgicznej czy spawalnictwie. Umiejętność pozycjonowania wycięć i otworów w płacie arkuszu wpływa na prawidłowe wykonanie konstrukcji. Większość elementów typu osłony, obudowy, wsporniki czy prowadnice powstają na samym początku w programie graficznym dlatego jeśli pracujesz w tej branży, warto podnieść swoje umiejętności projektowe.

Spis lekcji

Lekcja 1 – podstawy konstrukcji blaszanych
Lekcja 2 – edycja narożników
Lekcja 3 – profile otwarte
Lekcja 4 – tłoczenie
Lekcja 5 – zagięcie z pliku
Lekcja 6 – kształtki wentylacyjne
Lekcja 7 – redukcja wentylacyjna
Lekcja 8 – trójnik 90 stopni
Lekcja 9 – trójnik 45 stopni
Lekcja 10 – ćwiczenie praktyczne 1
Lekcja 11 – ćwiczenie praktyczne 2

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Fusion 360 konstrukcje blaszane”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *