fbpx
Kurs animowana postać - CrazyTalk Animator 3

Przygotowaliśmy dla Ciebie kurs, który jest obecnie jedynym polskim poradnikiem na temat kreowania animowanej postaci. Z kursu dowiesz się jakie możliwości niesie program CrazyTalk Animator. Zobaczysz jak utworzyć układ kostny Twojego bohatera i wprawić w ruch poszczególne kości oraz dowolne elementy. Od tej chwili bohater będzie mógł poruszać ręką, nogą, palcem, głową.  Nauczysz się pracować ze ścieżką ruchu gdzie zdefiniujesz trajektorię poruszania się obiektów.

  • Poziom: podstawy
  • Data wydania: 10.07.2017
  • Czas trwania: 2 godziny
  • Program: CrazyTalk Animator 3
Profesjonalna animacja przy minimalnym nakładzie

Twórz postacie 2d dzięki rozbudowaniu systemu kostnego będziesz w stanie utworzyć dowolną sylwetkę całej postaci oraz elementów jej twarzy. Dodaj ruch, spraw by Twoja postać zaczęła biegać, tańczyć, skakać. Zdefiniuj ścieżki ruchu, ustaw kamery. Wykorzystaj ogromną bazę gotowych efektów oraz elementów scenografii lub dodaj własne elementy graficzne.

Czego się nauczysz ?

Twórz mówiące głowy
Dzięki funkcji rozbudowanej mimiki twarzy jesteś w stanie stworzyć mówiące lub śpiewające głowy.

Dodaj głos
Nagraj swój głos i zsynchronizuj go z ruchem ust Twojego bohatera.

Wykorzystaj projekt
Animowanego bohatera możesz wykorzystać w swoich animowanych filmach, infografikach, reklamach wideo, prezentacjach.

Współpraca z Photoshopem
Program umożliwia importowanie warstw z pliku PSD, dzięki czemu Twoją postać możesz edytować w Photoshopie.

Różne profile pracy
Twórz animację na podstawie znajdujących się w bazie gotowych profili lub ustaw ręcznie konkretne strefy ruchu.

Export
Zapisz animację do najpopularniejszych formatów graficznych oraz wideo jak avi, gif.
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla ilustratorów
chcących ożywić swoich kreskówkowych bohaterów
Dla marketingowców
tworzących animowane prezentacje lub infografiki
Dla twórców gier wideo
którzy chcą stworzyć animowane elementy
Dla osób chcących
poznawać niecodzienne programy
Inteligentna animacja

Animowana postać lub bohater marki ( brand hero ) może skutecznie przyczynić się do rozwoju rozpoznawalności firmy na rynku. Zazwyczaj wzbudza ona dobre skojarzenia za sprawą kreskówek, które znamy z dzieciństwa. Nic dziwnego, że firmy chętnie wykorzystują takiego bohatera w celu promowania swoich produktów.

Animacja jest jedną z bardziej wymagających dziedzin w przypadku grafiki komputerowej. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z wykreowania własnego animowanego bohatera.  Jak się okazuje nawet gdy nie jesteś profesjonalnym grafikiem możesz sam utworzyć własną postać wraz z ruchomym otoczeniem. Pomogą Ci w tym programy, przeznaczone to tego typu animacji. Jednym z nich jest CrazyTalk Animator.  Dzięki niemu w jeden dzień ożywisz statyczną grafikę w ruchomą animację 2d, tchniesz życie w Twojego bohatera.

Stwórz płynny ruch

Program korzysta z gotowych modeli i szablonów, co na początek przygody z animacją jest znacznym ułatwieniem. W programie zakres poruszania się elementów ciała Twojego bohatera możesz modyfikować w dowolny sposób co daje ogromną naturalność i płynność ruchu. Znajdziesz tu również mnóstwo gotowych elementów otoczenia i scenografii, co podniesie atrakcyjność grafiki.

Dopasuj ruch do mowy

Pokażemy Ci również jedną z ciekawszych funkcji programu jaką jest automatyczna synchronizacja ruchu ust z wypowiadanymi kwestiami. Program umożliwia dostosowanie wypowiedzianych kwestii do mimiki twarzy, dzięki czemu naturalność mowy jest naprawdę profesjonalna. Uzupełnieniem tej części będzie nagranie własnych słów i dostosowanie do nich ruchu ust i twarzy.

Animowane otoczenie

W kolejnym etapie utworzysz ruchome otoczenie i osadzisz stworzonego bohatera w animowanej scenografii. W kursie poznasz naszym zdaniem najlepszy program do tworzenia i kontroli nad animowaną postacią. Pomimo tak wielu elementów oraz funkcji jakie zaoferuje Ci program, z naszym kursem opanujesz go w jeden wieczór. Obsługa programu jest bardzo prosta i polega na zasadzie przeciągnij i upuść.

Spis lekcji

1. Układ kostny
2. Mimika twarzy, praca z osią czasu, ruch, bieg
3. Ścieżka ruchu,  ruch ciała
4. Nagrywanie głosu
5. Budowanie otoczenia
6. Animacja elementów
7. Osadzenie postaci w otoczeniu
8. Animacja całości

1 opinia dla Kurs animowana postać – CrazyTalk Animator 3

  1. Tytus Kołodziej
    Oceniony 5 na 5.

    Ale ciekawy program, naprawdę pozwala tworzyć niesamowite animacje w łatwy sposób. Dobrze, że powstał ten kurs ponieważ program nie jest po polsku i przy pomocy tego kursu poznamy go w parę godzin. Jestem mile zaskoczony.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *