Odbierz kurs w newsletterze

Kurs Audiotool, Soundation

Odkryj przyszłość tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym.

Odbierz kurs za darmo w newsletterze 🔗

Czego się nauczysz?

  • Interfejsu. Jak każdy nowy program tak i powyższe narzędzia wymagają zglebienia interfejsu oraz pracy z poszczególnymi opcjami. Trzeba tutaj nadmienić, że obsługa narzędzi rożni się nieco od stacjonarnych programów i początkującym może sprawić problemy.

 

  • Tworzenia muzyki online. By nie zniechęcać się już na starcie warto przygodę z tymi narzędziami rozpocząć posiłkując się poradnikiem. Jeśli chcesz szybko opanować powyższe programy pobierz zupełnie za darmo pierwszy w Polsce kurs wideo na temat tworzenia muzyki online.

 

  • Edycji dźwięków. W kursie omawiamy interfejs oraz narzędzia programów Audiotool oraz Soundation tworząc własne utwory. Odkryj przyszłość tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym. Obecnie większość programów i systemów przenosi się do chmury i być może już za parę lat tylko w ten sposób będziemy pracować z muzyka

Dla kogo jest ten kurs?

Dla osób, które kochają muzykę. Jeśli lubisz bawić się dźwiękami i chcesz poznać darmowe rozwiązania to zapoznaj się z tym kursem.

Darmowe tworzenie muzyki

Chcąc tworzyć muzykę mamy do wyboru kilka znanych programów typu DAW jak np. Cubase, Sonar, Ableton. Programy te są używane przez profesjonalnych producentów i myśląc na poważnie o produkcji muzyki z pewnością powinniśmy wybrać jeden z nich. Jednak nie zawsze potrzebujemy takiego ogromu funkcji jakie oferują nam powyższe programy.

Czasem chcemy stworzyć ścieżkę dźwiękową na potrzeby klipu wideo czy po prostu chcielibyśmy się zrelaksować komponując własny utwór. Jesteś początkującym muzykiem i chcesz wejść do świata producentów muzyki ale nie wiesz czy ta dziedzina jest dla Ciebie ?

A może chciałbyś zacząć tworzyć własne utwory jednak bariera wydania kilkuset złotych na profesjonalne programy jest dla Ciebie, początkującego kompozytora nie do przeskoczenia ? Czy w tym wypadku konieczne jest ponoszenie wydatków na zakup jednego z tych programów ?

Darmowe rozwiązania nie muszą być gorsze

Okazuje się, że dzisiejsza technologia pozwala na zabawy z muzyką każdemu kto ma na to ochotę całkowicie za darmo. Wystarczy skorzystać z narzędzia Autiotool, który jest programem w stylu DAW umieszczonym w chmurze, czyli cały proces edycji muzyki odbywa się online.

Do pracy z tym narzędziem wymagane jest tylko łącze internetowe. Wszystkie instrumenty, sample i narzędzia zapisane są na serwerze, a obsługa programu odbywa się przez przeglądarkę internetową. Już nie musisz wydawać setek tysięcy złotych, by sprawdzić swoje umiejętności i stworzyć swój pierwszy utwór.

Audiotool

Program mimo tego, że jest darmowy wbrew pozorom nie jest tylko prostą zabawką. Audiotool jest potężnym kombajnem i możliwościami dorównuje swoich płatnym konkurentom. Znajdziesz w nim wszystko co będzie Ci potrzebne do przygotowania utworu. Nadaje się do każdego rodzaju muzyki, posiada szereg wbudowanych dźwięków, sampli, sekwencji perkusyjnych oraz pokaźną kolekcję efektów do podkręcania klimatu Twojej ścieżki dźwiękowej. Możesz wgrywać do niego własne sample i loopy.

Soundation Studio

Drugim z omawianych narzędzi będzie Soundation Studio, które oczywiście również jest darmowym oprogramowaniem dostępnym przez przeglądarkę. Mamy tu dostępne tworzenie wielośladów, automatyzacje, kilkaset darmowych pętli i sampli na które możemy nałożyć filtry i efekty, by końcowo zapisać utwór na pulpit. Soundation Studio oferuje również współdzielenie pracy nad utworem między 9 osobami przy pomocy Google Hangout. Dla bardziej wymagających przewidziana jest wersja premium oferująca o wiele więcej sampli i funkcji.

1. AudioTool mikser, efekty
2. AudioTool compresor
3. AudioTool miks, crusher, slope, reverb
4. AudioTool podpinanie
5. AudioTool muzyka syntetyczna
6. Soundation Studio podstawy
7. Soundation Studio instrumenty
8. Soundation Studio gitara, automatyzacja
9. Soundation Studio nuty
10. Soundation Studio wub machine, pogłos
11. Soundation Studio zapisywanie
12. Soundation Studio biblioteka dźwieków
13. Soundation Studio biblioteka dźwieków
14. Soundation Studio biblioteka dźwieków
15. Soundation Studio paterny midi
16. Soundation dostosowywanie instrumentów zewnętrznych
17. Soundation edycja dźwięków zewnętrznych

Dodaj ocenę