Kurs archiwalny.

Kurs Cakewalk by BandLab (Sonar)

Naucz się edytowania, miksowania, masteringu oraz nagrywania muzyki w darmowym programie Cakewalk Bandlab oraz opanuj muzyczną platformę dostępne online od firmy Banddlab.
Kurs archiwalny.

Czego się nauczysz?

Kurs ten jest doskonałym wprowadzeniem w niezwykły świat muzyczny jaki oferuje firma Bandlab za sprawą swoich dwóch niesamowitych programów. Na pierwszy ogień pokażemy Ci ich sztandarowy produkt czyli program desktopowy w stylu DAW – Cakewalk by Bandlab. To niesamowita propozycja dla osób, które stoją przed wyborem swojego pierwszego programu do edycji muzyki oraz osób, które mają ograniczony budżet przeznaczony na program.

Natomiast w osobnym folderze znajdziesz również kurs, który przedstawi Ci możliwości platformy online stworzonej z myślą o muzykach. Skupimy się tutaj na tworzeniu własnego utworu od podstaw. Zobaczysz, że w dzisiejszych czasach edycja dźwięków online jest całkiem przyjemna.

W tych dwóch rożnych od siebie kursach pokażemy Ci jak pracować zarówno z wersją na komputery jak i aplikacją dostępną przez przeglądarkę. Nauczysz się podstaw edytowania, miksowania, stosowania efektów, sampli, nagrywania własnych dźwięków.

 • Mieszania i nakładania efektów
 • Korzystania z sampli oraz wbudowanych loopów
 • Cięcia, trimowania, kopiowania fragmentów
 • Składania wielośladów
 • Miksowania utworu
 • Masteringu
 • Dopasowywania brzmienia
 • Nagrywania wokalu oraz gitary
 • Ustawienia balansu i tempa
 • Stosowania automatyzacji
 • Poruszania się po platformie Bandlab
 • Opowiemy o tym jak prowadzić profil na Instagramie i Faebooku
 • Zapisywania i exportowania

Dla kogo jest ten kurs?

 • Dla wszystkich z branży muzycznej
  Muzyków, producentów muzycznych. Każdy, kto chce tworzyć i edytować własną muzykę.
 • Dla osób, które szukają programu DAW
  Przekonaj się, że możliwości darmowego programu są tak samo rozbudowane jak płatnych odpowiedników. Przetestuj, a być może Cakewalk stanie się twoim jedynym programem DAW.

Dawny Sonar

Popularny program Sonar w 2017 roku został zamknięty i przejęty przez firmę Cakewalk, dzięki czemu użytkownicy dalej mogą cieszyć się tym programem, lecz pod nazwą Cakewalk by BandLab. Co ciekawe program ten został udostępniony za darmo w efekcie czego możemy korzystać z potężnego programu DAW bez żadnych opłat. Program posiada praktycznie wszystkie narzędzia poprzednika w tym interfejs Skylight, moduły ProChannel czy 64-bitowy silnik miksujący. To naprawdę świetna wiadomość dla osób, które szukają swojego programu DAW.

BandLab online

Jednak BandLab to nie tylko program do pobrania. Firma Bandlab znana jest z tego, że udostępnia twórcom wygodne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań oprócz programu DAW na komputer, jest możliwość tworzenia muzyki online przez przeglądarkę, przy pomocy dedykowanej aplikacji. W kursie pokażemy Ci wszystkie możliwości tej aplikacji tworząc utwór muzyczny. Nagrasz wokal, gitarę i zmiksujesz je posługując się dostępnymi samplami. Dodatkowo po skończonej pracy możesz od razu opublikować swój utwór i udostępnić go innym użytkownikom tej platformy.

Darmowy nie znaczy gorszy

Czy można mieć zaawansowane funkcje płatnego programu zupełnie za darmo? Cakewalk udowadnia, że tak. Coś, co do tej pory kosztowało nie mało pieniędzy, dziś dostępne jest za darmo. Program zawiera niezbędne narzędzia i funkcje do tworzenia muzyki. Muzycy otrzymują możliwość komponowania utworów, nagrywania wokalu oraz instrumentów, edytowania, miksowania i udostępniania muzyki.

Program jest obecnie bardzo doceniany w środowisku muzycznym i nagradzany za swoje możliwości oraz nowoczesne rozwiązania. Tym samym stanowi olbrzymią konkurencję dla komercyjnych programów DAW.

Poznasz dwa narzędzia

W kursie poznasz dwa programy firmy Bandlab. Pierwszy to program desktopowy, a drugi to program dostępny przez przeglądarkę. Nauka odbywa się w praktycznym tonie podczas tworzenia utworów. Dzięki temu od razu zobaczysz jak te dwie aplikacje radzą sobie z edytowaniem, miksowaniem, nagrywaniem muzyki.

Cakewalk Bandlab

1. Wstęp
2. Porada
3. Omówienie i ustawienie interfejsu
4. Narzędzia edycyjne
5. Efekty, instrumenty wbudowane
6. Cięcie
7. Miksowanie
8. Wieloślady i master
9. Dopasowywanie loopów
10.Składanie kompletnego utworu
11.Miksowanie i mastering wielośladowy
12.Składanie utworu
13.Miksowanie utworu

Bandlab – platforma online

1. Wstęp
2. Rozpoczęcie pracy z aplikacją
3. Nagrywanie wokalu, cięcie, kompresja
4. Tempo wokalu
5. Nagrywanie gitary – drugi ślad
6. Nakładanie efektów
7. Instrumenty wbudowane – perkusja
8. Tworzenie basu
9. Korzystanie z wbudowanych loopów
10.Remiks

Dodaj ocenę