fbpx
Kurs Cakewalk by BandLab (Sonar)

Naucz się edytowania, miksowania, masteringu oraz nagrywania muzyki w darmowym programie Cakewalk Bandlab oraz opanuj muzyczną platformę online stworzoną przez firmę Banddlab.

Czego się nauczysz ?

Kurs ten jest doskonałym wprowadzeniem w niezwykły świat muzyczny jaki oferuje firma Bandlab za sprawą swoich dwóch niesamowitych programów. Na pierwszy ogień pokażemy Ci ich sztandarowy produkt czyli program desktopowy w stylu DAW – Cakewalk by Bandlab. To niesamowita propozycja dla osób, które stoją przed wyborem swojego pierwszego programu do edycji muzyki oraz osób, które mają ograniczony budżet przeznaczony na program.

Natomiast w osobnym folderze znajdziesz również kurs, który przedstawi Ci możliwości platformy online stworzonej z myślą o muzykach. Skupimy się tutaj na tworzeniu własnego utworu od podstaw. Zobaczysz, że w dzisiejszych czasach edycja dźwięków online jest całkiem przyjemna.

W tych dwóch rożnych od siebie kursach pokażemy Ci jak pracować zarówno z wersją na komputery jak i aplikacją dostępną przez przeglądarkę. Nauczysz się podstaw edytowania, miksowania, stosowania efektów, sampli, nagrywania własnych dźwięków.

 • Mieszania i nakładania efektów
 • Korzystania z sampli oraz wbudowanych loopów
 • Cięcia, trimowania, kopiowania fragmentów
 • Składania wielośladów
 • Miksowania utworu
 • Masteringu
 • Dopasowywania brzmienia
 • Nagrywania wokalu oraz gitary
 • Ustawienia balansu i tempa
 • Stosowania automatyzacji
 • Poruszania się po platformie Bandlab
 • Opowiemy o tym jak prowadzić profil na Instagramie i Faebooku
 • Zapisywania i exportowania
Czas trwania:
5 godzin
Poziom:
podstawy
Data wydania:
30.04.2019
Wersja programu:
Bandlab 2018
Dostęp do kursu:
w chmurze oraz do pobrania
Dla kogo jest ten kurs ?
Dla wszystkich z branży muzycznej
Muzyków, producentów muzycznych. Każdy, kto chce tworzyć i edytować własną muzykę.
Dla osób, które szukają programu DAW
Przekonaj się, że możliwości darmowego programu są tak samo rozbudowane jak płatnych odpowiedników. Przetestuj, a być może Cakewalk stanie się twoim jedynym programem DAW.
Dawny Sonar

Popularny program Sonar w 2017 roku został zamknięty i przejęty przez firmę Cakewalk, dzięki czemu użytkownicy dalej mogą cieszyć się tym programem, lecz pod nazwą Cakewalk by BandLab. Co ciekawe program ten został udostępniony za darmo w efekcie czego możemy korzystać z potężnego programu DAW bez żadnych opłat. Program posiada praktycznie wszystkie narzędzia poprzednika w tym interfejs Skylight, moduły ProChannel czy 64-bitowy silnik miksujący. To naprawdę świetna wiadomość dla osób, które szukają swojego programu DAW.

BandLab online

Jednak BandLab to nie tylko program do pobrania. Firma Bandlab znana jest z tego, że udostępnia twórcom wygodne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań oprócz programu DAW na komputer, jest możliwość tworzenia muzyki online przez przeglądarkę, przy pomocy dedykowanej aplikacji. W kursie pokażemy Ci wszystkie możliwości tej aplikacji tworząc utwór muzyczny. Nagrasz wokal, gitarę i zmiksujesz je posługując się dostępnymi samplami. Dodatkowo po skończonej pracy możesz od razu opublikować swój utwór i udostępnić go innym użytkownikom tej platformy.

Darmowy nie znaczy gorszy

Czy można mieć zaawansowane funkcje płatnego programu zupełnie za darmo ? Cakewalk udowadnia, że tak. Coś, co do tej pory kosztowało nie mało pieniędzy, dziś dostępne jest za darmo. Program zawiera niezbędne narzędzia i funkcje do tworzenia muzyki. Muzycy otrzymują możliwość komponowania utworów, nagrywania wokalu oraz instrumentów, edytowania, miksowania i udostępniania muzyki.

Program jest obecnie bardzo doceniany w środowisku muzycznym i nagradzany za swoje możliwości oraz nowoczesne rozwiązania. Tym samym stanowi olbrzymią konkurencję dla komercyjnych programów DAW.

Poznasz dwa narzędzia

W kursie poznasz dwa programy firmy Bandlab. Pierwszy to program desktopowy, a drugi to program dostępny przez przeglądarkę. Nauka odbywa się w praktycznym tonie podczas tworzenia utworów. Dzięki temu od razu zobaczysz jak te dwie aplikacje radzą sobie z edytowaniem, miksowaniem, nagrywaniem muzyki.

Spis lekcji

Cakewalk Bandlab

1. Wstęp
2. Porada
3. Omówienie i ustawienie interfejsu
4. Narzędzia edycyjne
5. Efekty, instrumenty wbudowane
6. Cięcie
7. Miksowanie
8. Wieloślady i master
9. Dopasowywanie loopów
10.Składanie kompletnego utworu
11.Miksowanie i mastering wielośladowy
12.Składanie utworu
13.Miksowanie utworu

Bandlab – platforma online

1. Wstęp
2. Rozpoczęcie pracy z aplikacją
3. Nagrywanie wokalu, cięcie, kompresja
4. Tempo wokalu
5. Nagrywanie gitary – drugi ślad
6. Nakładanie efektów
7. Instrumenty wbudowane – perkusja
8. Tworzenie basu
9. Korzystanie z wbudowanych loopów
10.Remiks

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszym recenzentem “Kurs Cakewalk by BandLab (Sonar)”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *